Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте!

 

От доста време ползвам НОД32 и съм доволен, но отскоро ми се появи следния проблем. Като пусна Нод32 да ми сканира компа ми казва че всички файлове са заключени и не може да ги отвори и че може би се ползват от друго приложение или опертативна система.. Преди известно време бях пускал Битдефендер да ми сканира компа онлайн, може ли това да е причината. Може ли някой да ме посъветва как може да се оправи проблема.

 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

От доста време ползвам НОД32 и съм доволен, но отскоро ми се появи следния проблем. Като пусна Нод32 да ми сканира компа ми казва че всички файлове са заключени и не може да ги отвори и че може би се ползват от друго приложение или опертативна система.. Преди известно време бях пускал Битдефендер да ми сканира компа онлайн, може ли това да е причината. Може ли някой да ме посъветва как може да се оправи проблема.

 

Благодаря!

Сините файлове ли имаш предвид при сканиране ? Ако е така,няма място за притеснения.

С кой НОД 32 си ?

Link to comment
Сподели другаде

Ами нормално да не ги проверява, в момента се използват. Ако ползваш скайпа по време на проверка, няма как да ги провери. Пък и мисля че това старо Нодче имаше настройки, кое как да проверява. Можеш да се поровиш. Пък и има 135474 сканирани файла, всичките не ти ги показва сини, нали ? - само тези, които са заети в момента. С две думи - няма място за притеснение ;)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Мерси за отговорите!

 

Не бях обърнал внимание че нода е сканирал много повече файлове. Заблудил съм се защото в прозореца със сканираните файлове показва само сините.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!!! Може ли малко помощ относно nod 32!!! При стартирането на компа ми изписва ето това post-3268-1214846315_thumb.jpg

 

 

ако поскам да го изчистя не става ,,ако го оставя стои ми в директория дненик не и в карантина --дайте съвет !!! не мога да открия къде се намира като локалност?? и всеки път при старт излиза те тава?? Проблем ли е що?? :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей pandox!

 

От скрийншота се вижда, че системата ти е заразена с MBR вирус. Проблемът е, че вирусите, които засягат главния запис за начално зареждане (MBR) се активират, когато BIOS-ът активира кода за начално зареждане, преди операционната система да е заредена. Това е причината за визуалзирането на алармата от NOD32 при всяко стартиране на системата и невъзможността заплахата да бъде премахната от NOD32.

 

Решенията на проблема са няколко:

 

1) Ако използваш лицензирана версия на NOD32 разполагаш с безплатна техническа поддръжка. За целта може да се свържеш с ESET Bulgaria и от тях да получиш специален инструмент за премахване на заплахи от MBR. За повече информация може да погледнеш и форума на ESET Bulgaria.

 

2) Може да опиташ да премахнеш заплахата с помощта на инструмента Dr.Web CureIt (Freeware).

 

3) Да опиташ с различни anti-threat инструменти, но стартирани от BartPE или UBCD4Win среда.

 

4) С помощта на командата "fixmbr" в Recovery Console да презапишеш MBR. Възможно е този метод да не даде ефект, особено при по-новите заплахи, засягащи MBR.

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

БЛГОДАРЯ ТИ за отзива!!! Но съм невеж в тази сфера и не зня как да постъпя мисля че хванах преди ден некъв вирус или по точно 430 --поне така ми изписа няква от не знам си къде влязла "" антивирусна XP 2008 antivirus"" след което делнах C устойство и наново пре инстал на уиндоус----и сега се чудя от где ли е влязло това при наличие че не влизам никъде!!! ако може помогнете по подробно!!! Не лицензирана nod 32 нтивирусна!! Помощ!!! :help:
Link to comment
Сподели другаде

Премини към стъпка 2) - свали и стартирай Dr.Web CureIt. След като я стартираш ще се отвори прозорец, в който трябва да кликнеш "Стартирай". Възможно е да се визуализира прозорче, в което ще трябва да кликнеш OK, за да продължиш. След това програмата ще започне автоматично бърза проверка на системата. След като завърши, премини на страницата Статистика и премахни откритите заплахи (ако има такива). След това се върни на страницата Сканиране и избери радиобутона "Пълно сканиране". След като завърши повтори операцията по-горе.
Link to comment
Сподели другаде

Колкото до ХР антивирус 2008, това е фалшива антивирусна програма, която дори тегли нови шпионски модули и положението става още по-зле....

Добре ще е преди да рестартираш РС-то да изключиш напълно функцията System Restore и след това да почистиш с инструментите: Malwarebytes Anti-Malware 1.19 и SUPERAntiSpyware Free 4.15.1000 Final

Link to comment
Сподели другаде

Премини към стъпка 2) - свали и стартирай Dr.Web CureIt. След като я стартираш ще се отвори прозорец, в който трябва да кликнеш "Стартирай". Възможно е да се визуализира прозорче, в което ще трябва да кликнеш OK, за да продължиш. След това програмата ще започне автоматично бърза проверка на системата. След като завърши, премини на страницата Статистика и премахни откритите заплахи (ако има такива). След това се върни на страницата Сканиране и избери радиобутона "Пълно сканиране". След като завърши повтори операцията по-горе.

 

 

 

БЛАГОДАРЯ ТИ !!!!!!!!!!!!! Изтеглих я и сканира всичко има един бутон " изчисти' и след натискането му не показва че го има този вирус ,, дано и не се появи отново!!!!! а относно antivirus xp2008 като видях че става нещо не редно и че ми показва че имам 430 вируса и за това преинсталирахх !!!!! Благодаря ви отново!!!!! ако имама проблем ще ви потърся тук отново!!!! :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се че съм толкова невеж в това отношение обаче на мен ми е на BG а аз неразбирам английски! Та ако меже пак да ми го обясниш ще съм ти много благодарен :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...