Jump to content

Проблем с кирилицата при ICQ


Препоръчан пост

Здравейте.

Ето в какво се състои проблема ми. Аз съм под Линукс и за всякакъв вид чат ползвал мултифункционалната програма Kopete до тук добре, но вчера видях че има по-нова версия и веднага си я дръпнах и инсталирах. Така започнаха проблемите ми с кирилицата на ICQ-то, като напиша съобщение на кирилица и го изпратя на някой, който е под Windows той получава само ???? или някакви йероглифи. Пробвах да сменя енкодинга, като изредих всички възможни таблици, но без резултат. ????-тата стават на йероглифи, йероглифите се превръщат в друг вид и т.н. Това означава, че нямам проблем със смяната на енкодинга при мен, защото ако имаше получателя постоянно щеше да получава едни и същи неща.

Като пратих съобщение на кирилица на един приятел, който е под Линукс също нямаше никакъв проблем. Затова ви питам някой може ли да ми обясни, по-подробно как се сменя енкодинга на ICQ за windows или пък на ABV ICQ и ако не е нахално нека да направи една-две снимчици, защото проблема с кирилицата явно е на хората с бозата. Или ако не може да се сменя енкодинга, поне да ми кажете на какъв работи, за да знам на какъв да се настроя и аз (за всеки потребител имам индивидуална настройка)

 

Предварително благодаря.

 

P.S. Пробвах да си инсталирам с емулация ICQ и ABV ICQ, но нямам IE затова нищо не стана. Инсталирах с Miranda но тя само пращаше съобщенията не виждах отговорите, въпреки че ми показваше че са пристигнали, затова не успях да видя настройките и за коректна кирилица.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...