Jump to content

Има ли опасност ако използваш Actual Spy


Препоръчан пост

Изтеглих програмата Actual Spy която следи какво става в компютъра ти (кои програми отваряш,какви клавиши натискаш) естествено в нея има вирус,защото действа като такъв.Въпроса ми е безопасен ли е този вирус и можели да го оставя в компютъра си?

Ако този вирус може да навреди на машината ми,предложете друга подобна програма.

http://img407.imageshack.us/img407/7194/virusssag6.th.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Няма вирус в нея. Има keylogger и поведението й като цяло я причислява към съмнителните програми, затова се засича. Също както и Remote Administrator се засича от някои антивирусни.
Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че има вирус в програмата, макар функцията на Actual Spy е подобна на някои зловредни приложения. Actual Spy не е от най-добрите алтернативи сред множеството подобни програми за тайно наблюдение на компютъра и потребителите му. :)
Link to comment
Сподели другаде

Taka и не успях да разбера вреден ли е този keylogger до толкова че да деинсталирам програмата или не.

Sir William били ми предложил една от множеството подобни програми в която да няма keylogger?

Link to comment
Сподели другаде

След като е комерсиален продукт, съмнява ме да e толкова опасен, въпреки, че го засича антивирусния софтуер... според мен единствената причина заради която го засича антивирусния софтуер е .. както са казали от PCWorld:

Причина за успеха на програмата е специална технология, която я прави практически невидима за Windows и за инсталираните антивирусни и антишпионски програми.
Което за мен е пълна глупост, но всепак всеки може да ти инсталира тази програма при физически достъп до компютъра ти и тя наистина да стане доста опасна. Пък и някой антивирусни програми са доста "неправилно" написани и може наистина да не я засечат... например Avast пищи при UPX компресирани приложения (Spider Video Downloader например) :)

Обаче прегледах сайта им и забелязах от функциите и:

In the hidden mode it is invisible in all operating systems (in Windows NT/2000/XP/Vista processes as well).

Което ме навежда на мисълта, че програмата върви като service...

Също пише, че не се засича от антивирусен софтуер, но по-новите антивирусни приложения които следят кои програми записват натиснатите копчета (Вероятно през функцията GetAsyncKeyState :P ).. със сигурност ще я засечат без проблеми, защото едно време Kaspersky ми пищеше и на някои игри понеже използват тази функция явно. :)

Но като цяло според мен, ако ти го контролираш keylogger-a е безвреден (ако няма някоя скрита функцийка).

Link to comment
Сподели другаде

Има доста софтуер за целта, но предпочитанията ми са за Powered Keylogger или Advanced Keylogger на Eltima software. Платени са и първата е по-скъпичка, но е доста сериозна. Според авторите Powered Keylogger има малък проблем със ZoneAlarm Firewall, който се промахва лесно. Но има голям проблем с Outpost Firewall Pro, защото Outpost разпознава Powered Keylogger като шпионско зловредно приложение. :)

 

Има доста класации за възможностите на шпионските програми от този тип, но не са много достоверни. Мога да изброя поне още двадесетина keylogger програми, но не са нещо кой-знае какво.

Link to comment
Сподели другаде

Хехе, браво! Наистина SpyTector е добра, не се сетих. Но понякога антивирусните програми се шашкат, заради Generic Delphi Trojan. :haha:

Но май беше за по-ранни версии на SpyTector.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...