Jump to content

Eset Smart Security - дискусии, проблеми, коментари


Препоръчан пост

На 05.04.2007 г. беше пусната в интернет пространството дългоочакваният продукт на фирмата Есет - ESS (Еset Smart Security). В момента, тя функционира само и единствено за 32 бита и поддържа следните операционни системи:

 

Microsoft Windows 2000 Pro

Microsoft Windows 2003 Server

Microsoft Windows XP

Microsoft Windows Vista

 

За всякакви проблеми, мнения, коментари за ESS, може да пишете на е-мейл: betasupport@eset.sk . Вашите е-меили ще бъдат внимателно преглеждани директно от специалисти от фирмата създател на продукта.

 

Свали: Eset Smart Security (16 MB)

 

Просто въведете е-мейл и останалите данни, които ви изискват и на е-мейл ще получите програмата. След като я инсталирате ще ви поиска "Потребителско име" и "Парола" в момента може да използвате безплатни дадени директно от фирмата. На "Update server" въведете "Choose Automatically", а на "User name" и "Password":

 

User name: essbeta

Password: essbeta

 

Внимание!!!

 

Бета версията на Eset Smart Security е създадена само за потребители с по-голям опит! Инсталирате BETA версия на своя отговорност !!!

Редактиран от Maniac
Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен с предпоследното ти изречение, maniac...

За разлика от NOD32, при ESS почти няма нужда от допълнителни настройки за по добра сигурност.

Аз имам само един проблем с нея - Спам модула упорито не иска да проверява Outloок Express.

Може би защото не спазих изискванията на Есет да се деинсталират другите защити на компютъра предварително, но пък сега съм сигурен че абсолютно нищо не е пропуснато от 6 април досега.

Така че Есет тоя път залагат на сигурност с настройки по подразбиране, а не на експертни настройки....

Link to comment
Сподели другаде

За разлика от NOD32, при ESS почти няма нужда от допълнителни настройки за по добра сигурност.
По Eset Smart Security не всички настройки за защита са направени, защото някои от тях включват неща, които ти сам трябва да решиш, дали е нужно да активираш. Може да не съм много ясен, но определено нещата ще се изяснят към края на тази година или началото на следващата, когато ще публикувам настойките за ESS.

 

Аз имам само един проблем с нея - Спам модула упорито не иска да проверява Outloок Express.

Проблема най-вероятно е този. Предлагам ти да направиш преинсталиране на ESS, защото ако си оставил някакви анти вирусни, защитни стени и т.н. това ще попречи до някаква степен на работата на програмата. Ето инструкции в случай, че ти потрябват при инсталацията цък. Ако си решил: Успех!

 

Така че Есет тоя път залагат на сигурност с настройки по подразбиране, а не на експертни настройки....

 

Есет винаги са залагали на защитата и това е факт. Има настройки и за начинаещи, и за напреднали ;)

Link to comment
Сподели другаде

Eset Smart Security BETA 1a

 

Eset Smart Security BETA 1a от 10 май 2007 г. е достъпна за всички.

 

Новостите в тази версия на ESS, можете да видите: тук. Следващата версия, която трябва да очакваме е BETA 2. За тези, който я използват в момента, трябва да знаете, че няма да се ъпдейтне чрез ESS BETA 1. Затова е нужно да се дейнсталира сегашният Eset Smart Security BETA 1. Влезте в: Старт > Контрол панел> Добавяне или премахване на програми. Намерете програмата там и я премахнете. След дейнсталацията ще ви бъде пойскан рестарт на компютъра, приемете.

 

След рестарта, остава да изтрием ръчно остатъците от програмата. Затова влезте в: C:\Program Files и изтрийте папката "Eset". След това: C:\Documents and Settings\All users\Applications data и изтрийте папката "Eset".

 

Сега трябва да изтеглите Eset Smart Security BETA 1a от: тук

 

Инсталацията направете както при Eset Smart Security BETA 1. Внимавайте по време на инсталацията!

 

За всякакви критики, мнения, проблеми пишете в тази тема. Успех!

 

Източник: ESET Bulgarian Forums

 

П.П.: Извинете ме, забравих ви, за което съжалявам :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Неофициален превод тук

 

По принцип интерфейса на програмата няма промяна, поправени са няколко правописни и стилистически грешки в предишната версия на превода...

 

Официален превод - с края на бетите :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Какво означават тези надписи при ЕСЕТ Смарт Секюрити ?

 

Неправилна контролна сума на IP пакета

Неправилна контролна сума на TCP пакета

Открита е атака за претоварване с TCP съобщения от ИП адрес хххх

Link to comment
Сподели другаде

Означава, че са изпратени TCP и IP пакети, които обаче са пристигнали при теб повредени. Освен това си залят с такива съобщения. Възможна е хакерска атака или бъг в програмата или нещо друго. С коя версия си на ESS?
Link to comment
Сподели другаде

Ползвам ЕСЕТ Смарт Секюрити 4.0.435.0 БГ ,изтеглена от официалният сайт на програмата !

Настройките са по подразбиране,като само на Защитната стена съм в Интерактивен режим !

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото знам в предишни версии е имало подобен бъг. Или се е появил отново или има друга причина за това. Многото TCP съобщения продължават ли да заливат системата ти? Винаги от един и същ IP адрес ли са?
Link to comment
Сподели другаде

При Неправилна контролна сума на IP пакета ,не изписва ИП адрес .

При Неправилна контролна сума на TCP пакета -също .

При Открита е атака за претоварване с TCP съобщения от ИП адрес хххх -са два различни ИП адреса за последните три дни.

Има и ново събитие- Открита е атака чрез сканиране на портоветете от ИП адрес хххх-TCP -днес на два пъти от различни ИП адреси.

Нито един ИП адрес,не се повтаря !

На кого ли съм му толкова интересен ?

Link to comment
Сподели другаде

ясно е че си обект на ддос атака. в случая ти препоръчвам като решение на проблема комодо стената заради възможността й за филтриране на пакетите получени за секунда. (ако някой знае друга с подобни възможности и която може да му реши проблема нека сподели). другият вариант е смяна на айпи адреса.
Link to comment
Сподели другаде

ясно е че си обект на ддос атака. в случая ти препоръчвам като решение на проблема комодо стената заради възможността й за филтриране на пакетите получени за секунда. (ако някой знае друга с подобни възможности и която може да му реши проблема нека сподели). другият вариант е смяна на айпи адреса.

Предпочитам решение без замяна на Защитната стена на ЕСЕТ !

Link to comment
Сподели другаде

Предпочитам решение без замяна на Защитната стена на ЕСЕТ !

 

Няма смисъл да я заменяш, но ако пакетите продължават, най-добре се обади на доставчика си, и му обясни в какво положение се намираш. Както виждаш защитната ти стена се справя.

И това не е ддос атака, не че не си атакуван. При ддос атака, атаката трябва да идва от наи-малко стотици компютри. Казвам, най-малко, защото може и да са хиляди :crosseyes1: .

Някой ще обясни ли разликата между дос и ддос атака?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...