Jump to content

Парола за сигурност преди рестарт


Препоръчан пост

Може ли да се постави такава парола, че ако някой иска да изключи или рестартира компа, на момента да му иска първо парола, и след въвеждане на тази парола да се изключва или рестарира. Тъй като дърпам много ценна за мен информация, и брат ми все забравя да не изключва компа:((
Link to comment
Сподели другаде

В момента не се сещам за такава възможност, но можеш да премахнеш бутоните за Shut Down и Log Off от менюто Start, ако работиш с WindowsXP Professional (мисля, че работи и с Windows 2000 Professional, за Home версиите не съм сигурен):

http://img175.imageshack.us/img175/1660/gpeditjl6.png

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти, но не ми стана ясно как мога да го направя. От ''старт '' бутона, след това какво да правя, и чрез премахването на тези бутони абсолютно ли няма да може да се изключи компа.
Link to comment
Сподели другаде

Не казваш с коя операционна система си... пиша за WindowsXP Pro:

Start -> Run... пишеш gpedit.msc и потвърждаваш (цъкаш на бутона ОК или щракваш клавиша Enter);

Отиваш на раздела, който съм оградил на картинката от предишното ми мнение в темата (User Configuration -> Administrative Templates -> Start Menu and Taskbar);

Цъкаш двойно върху настройката, която те интересува - например Remove and prevent access to the Sut Down command. Показва се диалог, в който можеш да активираш (Enabled) или деактивираш (Disabled) избраната настройка. Потвърждаваш (с Apply) и си готов. Прилагам картинка за по-голяма яснота:

http://img341.imageshack.us/img341/5791/shutdownww3.png

Що се отнася до изключването въпреки активирането на тези настройки - може да стане, но не и случайно. Може да се използва конзолата или външно приложение, за да се изключи компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...