Jump to content

Помощ за вирус - Trojan-Downloader.Win32.Small.ecl


Препоръчан пост

Здравейте!

Май доста проблеми взе да създава НОД. Направо ме побърка. Идея нямам какво да правя. AMON непрекъснато излиза със съобщение за вирус и всъщност не може да го направи нищо. Единствената възможнаст, която имам е Leave. Вижте сами. Преди години имах такъв проблем с НОД и докато не го деинсталирах, не се оттървах. Моля, помагайте!

Ето и шотове:

http://img372.imageshack.us/img372/4375/28853873ku3.png

http://img260.imageshack.us/img260/3214/untitledih3.png

Link to comment
Сподели другаде

Oсвен да пробваш да почистиш това троянче с някоя антишпионска програма.

Например CounterSpy има в дефинициите си точно този троянец и според мен ще го почисти.

Информация: CounterSpy

Възможно е и други програми, като Spybot, XoftSpy, Webroot Spy Sweeper и подобни да се оправят с троянеца.

 

Добавям информация за троянеца: Trojan-Downloader.Win32.Small.ecl

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти много Sir William!Най- странното е, че след няколко рестарта НОДА спря да крещи. Пуснах 3 пъти сканиране и паметта му вече се отчита като ок. Странно. Ще видя дали няма да почне пак одисеята и ще пробвам с препоръчаната от теб програма.

Благодаря ти още веднъж! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Преди месец имах подобен проблем с NOD32. Оказа се, че дефиниции 1944 за деня даваха лъжлива информация за троянец в сервизни приложения и файлове. Когато се ъпдейтна със следващите дефиниции, NOD32 забрави за троянеца. :)

 

Мисля, че може има подобен неприятен проблем с дефинициите. Ето какво написах преди време: NOD 32 отчита несъществуващи троянци, странно.

Само че преди имаше друг несъществуващ троянец: Win32/TrojanDropper.Agent.NDN trojan. Скъсах се да сканирам по време на "заразата" и после с какви ли не програми, нямаше НИЩО!

 

Този път не мога да проверя дали ЕSET пак са имали дефектни дефиниции, защото нямам вече инсталиран NOD32.

Link to comment
Сподели другаде

По всяка вероятност е зараза, защото няма такъв важен файл msvcrt62.dll.

Въпрос: System Restore включена ли ти е?

 

Съгласен съм с това напълно. По-горе не съм много прав да виня NOD32 за някакви големи грешки. Явно е по-различен случая.

 

Съвет: сложи си защитна стена (firewall). Не ги слушай тези, които твърдят, че вградената във Windows XP защитна стена работи и пази.

Link to comment
Сподели другаде

Добре момчета. Заразата е на служебния комп и поради тази причина ще го гледам пак в понеделник. Днес съм болна и съм в къщи. Странно ми е обаче, как така изведнъж НОД спря да крещи. Това не си го обяснявам. В понеделник ще сканирам с препоръчаната от Sir William програма да видим дали ще хване чудото, което НОД забрави. Night_Raven ще ми се да грешиш, че е зараза, но за момента не мога да кажа нищо. Интересно защо НОД спря да я отчита. В четвъртък 4 пъти сканирах с него и нищо. Непременно ще ви пиша за развоя на събитията. :thumbsup:

И все пак- защо при положение, че НОД не можа да направи нищо с гадината, тя изведнъж изчезна. Трябва да ви кажа, че АМОН направо ме побърка- изскачаше като рекламен прозорец през секунди. Наложи се да го спра , за да мога да работя на компа. И изведнъж- хоп, няма нищо. Аз почвам да си мисля, че проблемът е в самия НОД. Още повече, че компа не показва засега никакви проблеми. А файлът, на който изведнъж пропищя е файл, свален от сайт на министерство и преседял цели два дни на компа. Другото интересно, което забелязах- щом поискам да вляза в нета и почва да изскача АМОН. И продължава, докато не го спра. Не разберам от вируси, но найстина е много странно поведението на НОД.

 

Въпрос: System Restore включена ли ти е?

Незнам. Не помня. Ще проверя и ще пиша.

Link to comment
Сподели другаде

И все пак- защо при положение, че НОД не можа да направи нищо с гадината, тя изведнъж изчезна. Трябва да ви кажа, че АМОН направо ме побърка- изскачаше като рекламен прозорец през секунди. Наложи се да го спра , за да мога да работя на компа. И изведнъж- хоп, няма нищо. Аз почвам да си мисля, че проблемът е в самия НОД. Още повече, че компа не показва засега никакви проблеми. А файлът, на който изведнъж пропищя е файл, свален от сайт на министерство и преседял цели два дни на компа. Другото интересно, което забелязах- щом поискам да вляза в нета и почва да изскача АМОН. И продължава, докато не го спра. Не разберам от вируси, но найстина е много странно поведението на НОД.

 

Въпрос: System Restore включена ли ти е?

Незнам. Не помня. Ще проверя и ще пиша.

1) Не разбрах как така NOD не може да направи нищо, след като предлага да изтрие файла.

2) Интересно е как точно msvcrt62.dll е свален пък от сайт на министерството.

3) Какво точно имаш предвид под влизане в интернет - отваряне на IE, свързване по VPN?

4) Провери дали файлът съществува и дали можеш да го изтриеш ръчно, като преди това му направиш копие (ако държиш на него) и изключиш System Restore (ако е включена).

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

1. Ами неможе, защото АМОН ми предлагаше възможност за триене, ама като уж я използвам след секунди АМОН пак пищи за същото нещо и одисеята се повтаря до изключването му. А при скана единствената възможност ми беше Leavе.

2. Не знам, обаче за пръв път АМОН пропищя, именно когато отворих този файл- вече свален на компа ми.

3. Имам предвид влизане с Мозила.

4. Нямам идея какъв е тоя файл. Ще го търся в понеделник.

Link to comment
Сподели другаде

Докладвам!

1. Въпросният заразен файл изобщо не съществува. Проверих го.

2. Нод не отчита нищо, а CounterSpy засече 3 заразени бисквитки с леко ниво на тревожност и ги премахна без проблем. Тоест- няма нищо обезпокоително за сега.

Ето и моята трактовка на случая- зараза е имало. Явно НОД я е сборил и след поредния рестарт е изчистил. Браво на него. Остава единствено въпроса- защо се налагаха няколко рестарта и АМОН ми отчете 1000 заразени файла- всъщност повтаряше инфо за един и същ до полуда? Защо по време на самия скан нямах възможност за никакво действие? Както и да е- НОД се справи явно, макар и с голям зор.

Благодаря ви за помоща! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

имах същия проблем преди няколко дена и постояно антивирусната ми писукаше но не можех да го изтрия.

Как реших проблема:

Изтеглих от замунда - KASPERSKY ANTI-VIRUS 7.0.1.325(With 100 NEW SERIAL KEYS)

като я инстл... пуснете да се ъбдеитва и след това сканирайте цялата система за вируси.

Когато ви завърши проверката , ако има някакъв открит вирус даваш на desinfected ili delete което там ти е показано (зависи според вируса)

Аз лично съм много доволен от резултата.

Пробвах с какви ли не работи но нищо не успя докато не дойде KASPERSKY :bgflag: късмет

Link to comment
Сподели другаде

danina, Нод 32 е известна с многото си пропуски, и то най-вече с "троянци"!

А, какво става, ако тръгнем да говорим за червеи, вируси и т.н. Щом анти-вирусната ти програма не може да се справи са дадена заплаха, значи е дошъл редът й да бъде сменена с друга програма, която ще се справи по-добре от нея!

 

Препоръчвам ти Kaspersky или F-Secure от платените, и Avira или AVG от безплатните!

За защитна стена, ако си напреднал - Comodo Firewall Pro or Zone Alarm Free, ако си начинаещ - Online Armour.

 

Сега ти предлагам програмка, с която да премахнеш вредителя - ТУК , а може и ТАЗИ !

Link to comment
Сподели другаде

Някой от вас двамата хубавци може ли да даде смислен отговор защо пишете в тема, която е приключена преди над година и половина? Не е нещо фатално, но определено е безсмислено.

 

NOD32 има пропуски, както и всяка друга антивирусна програма. Особено сред spyware, adware, rogue и rootkit заплахите. Т.е. антивирусните са добри при откриване на вируси (каквито отдавна няма) и донякъде троянци.

За Kaspersky съм съгласен, но не и за F-Secure. Втората е разплута, тежка и отдавна не е това, което беше. От платените програми, единствените две, които си струват парите са Kaspersky и NOD32(колкото и да не ти харесва). От безплатните съм съгласен за AntiVir на Avira, но AVG се изложиха с последната си версия. По-добре avast! отколкото AVG.

От стените не съм съгласен за ZoneAlarm. Лично аз не бих си инсталирал тази програма, ако ще и последната да е и да няма други защитни стени. Тежка, бъгава, разплута. Не бих я ползвал и да ми плащат за това.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...