Jump to content

Препоръчан пост

Извинете че ви притеснявам пак... бях си турил нортон и накрая не ми хареса не разбрах как точно да работя с нея и ще пробам пак с нод и ще си я настроя дано не ме хванат пак вируси. та въпроса ми е следният.. взех че изтрих папката със антивирусната със Unlocker,но въпреки това нортона си седи вклиучен и незнам как да го махна.....
Link to comment
Сподели другаде

И въобще ако може да ми помогнте със цялостната защита на пс.. мн съм неорентиран.. кажете трябва ли да имам Friewall пуснат... защото някой приложения не тръгват.. коя антивурсна да си туря и да ми дадете наръчник за ползване и настройки да знам ченяма да имам повече проблеми.. много ще съм благодарен ако направите това за мен за да опазя пс-то си...
Link to comment
Сподели другаде

Програмата, с която се деинсталира Norton се нарича Norton Removal Tool.

 

Информация: Norton Removal Tool

Изтегляне: Norton Removal Tool

 

Забележка:

Norton Removal Tool деинсталира Norton 2007/2006/2005/2004/2003 от компютъра ви. Преди да го пуснете се убедете, че имате инсталационно CD или инсталационен файл на програмата от фамилия "Norton", която искате да деинсталирате. Ако използвате "ACT!" или "WinFAX", направете бекъп на базите данни и деинсталирайте тези програми.

Link to comment
Сподели другаде

И въобще ако може да ми помогнте със цялостната защита на пс.. мн съм неорентиран.. кажете трябва ли да имам Friewall пуснат... защото някой приложения не тръгват.. коя антивурсна да си туря и да ми дадете наръчник за ползване и настройки да знам ченяма да имам повече проблеми.. много ще съм благодарен ако направите това за мен за да опазя пс-то си...

 

Kaто начало може да използваш комбинацията NOD32 и вградената във Windows XP SP2 защитна стена. Може да пробваш други защитни стени:

 

Безплатни:

*Zone Alarm Free Firewall

*Agnitum Outpost Free Firewall

*Comodo Free Firewall

*Jetico Personal Firewall

*SoftPerfect Personal Firewall

Има още, но като че ли това са популярните.

 

За платените защитни стени има доста варианти. Може да намериш много информация в нашия каталог и в Интернет по въпроса.

 

Eто информация за NOD32: Наръчник: NOD32 - Инсталиране и конфигуриране.

 

ВАЖНО: Инсталирай САМО ЕДНА антивирусна програма и САМО ЕДНА защитна стена, които да са АКТИВИРАНИ!. Повече от един антивирус с активен скенер в реално време или повече от една защитна стена водят до конфликти и изпускане на вируси, троянци и прочее зарази.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси... ти си страхотен човек и заслужаваш напълно да си модератор. СЕга си идва и се захващам с това което си ми писал! Благодаря ти за вниманието.
Link to comment
Сподели другаде

Значи в момента деинстлирам симантека.. вградения Firewall давам Off (recommented) обаче отпред си го показва ON и свети зелено..дали се е забранила.. че да пробам с нова.... вече махнах старата антивирусна .
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти за хубавите думи.

Когато прегледаш списъка със защитни стени, виж тази тема: Ползвате ли защитна стена и ако да, коя?

 

Може да се спреш на която и да е защитна стена, но внимавай! Има платени с пробен период и безплатни варианти. Аз не мога да преценя кой firewall е най-добър. Може да се опиентираш към нещо безплатно отначало. Но ако е Jetico, трябват прецизни настройки и като че ли е за по-напреднали.

 

Eто малко миръри за тест на защитни стени (и не само):

1. Firewall Leak Tester

2. HackerWhacker.com

3. www.grc.com (Малко старо е)

4. E-Soft Firewall Test

Link to comment
Сподели другаде

Защитната стена на Windows е спряна, вероятно защото има работеща друга.

Виждам Касперски, това Internet Security ли е или има инсталирана някаква защитна стена?

*Ако има инсталирана защитна стена освен вградената (тази на Windows е вградена), не пипай настройките, трябва да е "OFF".

*Ако няма, включи на "ON".

*Ако Kaspersky е Internet Security (вариант със защитна стена), пак ще трябва да е на "OFF".

Link to comment
Сподели другаде

Не,нямам други стени.. единственото което направих.. вчера си преинсталирах windowsa е да туря Симантика който преди минутки ремувнах със програмката която ми даде... и това е...
Link to comment
Сподели другаде

О.К.

Заприлича ми на "касперски", защото доста време не можеше да се отвори снимката на десктопа ти. Сега разбирам, че може би е Intervideo Win DVD. Аз не отварям снимката в пълен размер, виждам я само умалена. :crosseyes1:

 

Добре, инсталирай си антивирус и защитна стена по твой избор. После гледай за настройките.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че всико е ок.. само ми кажи как да махна постояно тея съобщения от стената.. като стартирам нещо и ми излза съобщение някакво и ми пречи трябва да кликна много е досадно.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...