Jump to content

Помощ за неизвестна гад!


Препоръчан пост

Привет отново!

Абсолютно съм съгласна и с двамата. Явно проблемът ще се реши с преинстал, но няма да го правя аз- имаме си човек, който се занимава. Задължително ще бъде SP 2 NTFS. Просто досегашната инсталация беше заварено положение, срещу което тайничко си роптаех. Компютърът е купен с нея и така. Може би ще е за добро- ще имам по- качествен вариант. Още когато започнаха проблемите, прехвърлих всичко на втория дял, така че нямам какво да губя. Дай Боже да не загубя де! Всичко се случва.

Сега остава да се моля по- скоро да стане преинстала.

Благодаря на всички, взели участие по темата. :)

Link to comment
Сподели другаде

Да допълня и аз: форматирането може да се направи и по време на инсталацията от самия инсталационен диск.

Инсталираш при дръпнат мрежов кабел. След като си инсталираш драйвери, ъпдейти (ако имаш такива за офлайн инсталация), антивирус, защитна стена (ако ще инсталираш такава), тогава включваш мрежовия кабел и първото, което правиш е ъпдейт на Windows и на антивирусната.

Link to comment
Сподели другаде

Да допълня и аз: форматирането може да се направи и по време на инсталацията от самия инсталационен диск.

Благодаря, че го напомни, защото винаги го забравям. И форматирам по старо му :bored:

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Дойде ред да докладвам финала на моята одисея.

Вчера пак сканирах с Нод- не хвана нищо.

Касперски се появи, но не хвана нищо.

Проблемът обаче си остана- изскачаше непрекъснато онова съобщение и компа се държеше така, сякаш някой го управлява. Между другото Касперски предния ден беше открил- backdoor.sbot.gen, за който се смяга, че уврежда регистрите и компютърът се контролира отвън. Въпросното съобщение започваше да излиза веднага щом включа нета. Стигна се до там, че компа блокира напълно- не можеше да се прави нищо. И сега внимание- атракцията на вечерта!!!

Опитах се да рестартирам блокирания комп, но неможах, нито от Старт, нито от бутона на компа.

Наложи се да дръпна шалтера директно от щепсела и компа естествено спря. Когато го включих, влязох директно там, където бях преди да го изключа- в блокираната страница. Без зареждане, без нищо. За такъв номер не знаех. И не си го обясних, както и нямам отговор на въпроса- какво всъщност беше това. :crosseyes1:

С триста зора стана преинсталацията- не искаше да се инсталира. Зацикляше точно преди същинската инсталация в графичния режим.

Накрая усилията се увенчаха с успех, но чувството, че не разбрах какво всъщност стана, все още ме гложди отвътре.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление се включвам позакъснял в дискусията,

но ще се опитам да дам моя интепретация на проблема,

без да твърдя, че съм прав.

Обикновено този тип изскачащи прозорци се появяват,

когато броят на "критичните обекти" в регистрите

надхвърли определени граници, някой "неканен" гост

е видял това и ти предлага какво да наравиш.

Без да се впускам в подробности от своя страна

ти предлагам следното:

1.Активирай защитна стена-макар и елементарна,

вградената в ОС ще свърши работа.

2.Почисти регистрите с качествена програма-

препоръчвам ти,като начало:jv16 Power Tools

/www.macecraft.com/настроена за дълбоко сканиране.

Програмата е платена, но работи без функционални

ограничения 30 дни.

Накрая ще си позволявам следните препоръки/забележки/:

Някой комерсиални антивирусни програми използувани

без лиценз работят некоректно.

Използувай "anty-spiware" програма, но обезателно

с модул за защита в реално време.

Windows Firewall е добра, но филтрира само входящият

трафик.

VY73.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно становище Pesho!

Нямаше как да пусна вградената ОС защитна стена, защото в SP 1, с който бях няма такава.

За антивирусните си прав, но аз ползвах съвсем легално антивирусни в пробен период.

Почистих регистрите с 4 програми, включително с програма за възстановяване на регистри. За спай проверих с около 5-6 програми, също и он- лайн.

В крайна сметка и аз почнах да се чудя дали е имало вирус, който ми е скапал системата или е станало обратното.

Както и да е- вече съм с нов Windows SP2 и мисля, че в по- голямата си част проблема е тръгнал именно от SP1, който вече не се поддържа, няма защитна стена и има кой знае още колко бъгове.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Както и да е- вече съм с нов Windows SP2 и мисля, че в по- голямата си част проблема е тръгнал именно от SP1, който вече не се поддържа, няма защитна стена и има кой знае още колко бъгове.

Поздрави! :)

SP1 далеч не е толкова бъглив или по-скоро SP2 далеч не е толкова по-закърпен колкото много хора си мислят. Намират се кръпки, които важат само за SP2, не заради спряната поддръжка, а просто дупката е само в SP2. Общо казано: затварят се стари дупки, отварят се нови. Да, затворените стари са повече, но отворените нови хич не са малко. Допреди 1 месец бях точно с SP1 и нямам никакви оплаквания. Тя стената не е кой знае какво богатство. Да, по-добре е от нищо, но не е гъвкава, не е толкова добра и не филтрира изходящия трафик.

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Хай на всички!!!! Ако искате решение пробвайте това:

Start => run => CMD => sfc /scannow (да възстановиш оригиналните файлове на Операционната Система, слагаш инсталационния диск на Windows в оптичното устройство и всеки път щом се появи диалогов прозорец натискаш RETRY)...

При мен така се оправи

Успех на всички :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...