Jump to content

Проблем с изскачащи банери - какво да направя?


Препоръчан пост

От вчера ми излизат някакви банери, които незнам как да деактивирам. Бях с AntiVir на компютъра, но тъй като тя с нищо неможа да ми помогне, изтрих я и сложих Kasperski. Пуснах да го сканира и хвана троянци. Да обаче проблема с банерите пак не изчезна. Питам ви като по-вещи: На какво се дължи това и какво да направя повече?

Другия ми въпрос е свързан точно с Kasperski. Явно аз слагам някакви забрани, но не ми работят нито BitComet-a, нито Skype-a или ICQ-то без да съм го спрял. Има ли някъде описание за настройките на програмата на български, за да прочета какво съм сбъркал.

Благодаря ви предварително! :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

пробвай да сканираш с ad-aware

или с search and destroy , както виждаш не става въпрос за антивирусни програми а за анти шпионски програми :)

 

относно каспервски ... според мен си исталирал пакет който има и firewall

 

успех :)

Редактиран от kay
Link to comment
Сподели другаде

За банерите, които ти изкачат мога да ти препоръчвам да свалиш ето тези anti-spyware .

 

XoftSpySE 4.29.210

Spybot - Search & Destroy 1.4 (4.9MB; Freeware) - обновяваш, имунизираш и сканираш

Ad-Aware SE Personal 1.06 (2.8MB; Freeware) - обновяваш и сканираш

Ewido Anti-Spyware 4.0.0.172c (5.8MB; Shareware) - обновяваш и сканираш

IE-Spyad (422KB; Freeware) - още сайтове за блокиране в допълнение към Spybot

 

A за касперски не мога да ти кажа нищо, защото не съм с нея, но преди бях и съм нямал такъв проблем. Мога само да ти препоръчам да си сложиш НОД 32 (много по бърза, много по лека, много по надеждна)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за помоща ви, май се оттървах от досадните банери или поне така се дързи компа в момента.

Имам обаче още един въпрос.

Ако ми е включена стандартната защита на Windows-a и защитата на Кaspersky, не ми позволява нито да тегля с BitComet-a, нито да разглездам някои сайтове.

Въпроса ми е: Мога ли да изключа защитната стена на Kaspersky и да оставя само тази на Windows, без да се притеснявам от хакване?

 

Благодаря предварително!

 

 

p.p. Извинявам се за правописните грешки, но някъде ми изчезна кирилизатора и в момента импровизирам.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип би трябвало да можеш да настроиш и двете стени да работят както трябва и да можеш да теглиш и да си отваряш сайтовете. И все пак е препоръчително да имаш само една защитна стена. В случая можеш да изключиш тази на Kaspersky, но стената на Windows е много базова, не знам защо искаш нея да оставиш. По-добре спри тази на Windows и остави на Kaspersky. Стената на Windows не само не е толкова добра, но и не филтрира изходящия трафик. Това означава, че ако дадена програма иска да изпрати нещо скрито или да се свърже с някой сайт, ще го направи без да разбереш - стената няма да се обади.

Притеснения от хакване? Трудно е да се каже. Никоя стена няма да спре ИСТИНСКА хакерска атака, но такава надали ще има, защото истинските хакери не се занимават с обикновени потребители. Псевдо хакерчетата пишлемета биват лесно спирани обаче, така че ако си в LAN, то защитна стена е много добра идея.

 

Моят съвет: спри стената на Windows и остави тази на Kaspersky. Ако нямаш интернет, то значи е от настройките й.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...