Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Пак съм аз....

Въпросът може и да е тъп...ама да попитам все пак. Не съм много на ясно...

Първо да се изфукам! Купих си нов лаптоп :) Vostro 3500  Чисто нов! 3 години гаранция и т.н. Сложих му Windows 11 работи супер!

Обаче...Няма оптика, и няма и място за втори хард... А неговия е 256.. Ето това чудо! https://www.pazaruvaj.com/p/sn530-256gb-m-2-pcie-sdbpnpz-256g-pP684222927/#overviews/

Та искам да попитам, ако си купя по-голям ще стане ли? Като този например?  https://www.emag.bg/pamet-solid-state-drive-ssd-kingston-nv2-1tb-pcie-4-0-nvme-m-2-snv2s-1000g/pd/DDBZCLMBM/

Гледам че като контакти, платка са еднакви, ама все пак да попитам!  Щото с такива SSD та още не съм се занимавала.А и някоя марка да ми препоръчате? Аз съм фенка по принцип на Western Digital, ама...

Благодаря!  :)

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ако лаптопът наистина има един M.2 слот и едно гнездо за 2.5" устройство, имаш 4 опции:
1) сменяш основното SSD с друго;
2) добавяш ново 2.5" SSD в съответното гнездо;
3) ако си в щедро настроение, правиш 1 и 2;
4) ползваш външен сторидж на USB.

Не знам точно каква ти е идеята. Ако не ти трябва всеки гигабайт и не те бърка да се занимаваш с клониране/преинсталация, моят съвет е да се насочиш към опция №1 от горния списък. Само че не се спирай на NV2, че олеле...

Като кажеш каква ти е целта като цяло, ще мислим конкретни предложения.

Link to comment
Сподели другаде

преди 1 час, Night_Raven написа:

Като кажеш каква ти е целта като цяло, ще мислим конкретни предложения.

Целта ми е просто да има повече място за музика филми. Не ми се влачат външни дискове! Ако наистина има гнездо за хард, просто му слагам диска от стария лаптоп 1тб е, с целия ми бъркоч на него и приключвам. Няма изобщо да пипам M.2 слота. Да си седи на него О.С. и толкова! Ако няма...ще си купя едно NVME от 1 тб. Ще го цепна 60гб. на останалите и ще си прехвърля нещата в него! Е, една нова инсталация...никакъв проблем. Още повече папките ми с личните неща не седят на дял C а са на D. Имам много работи които ми трябва и за работа и не мога да мъкна външни дискове! 

Това ми е целта.  :) Благодаря!  Само кой да питам тази температура нормална ли е....?

 

п.п. Нормална е. работна температура на М2 SSD Samsung 0 -70 градуса! 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

преди 1 час, barbuncela написа:

Ако наистина има гнездо за хард

Има, на клипа се вижда изваждането на вече монтиран диск от 3:45 до 4:10.

И да, нормална е температурата за SSD.

Link to comment
Сподели другаде

Само да вметна за инфо. Vostro 3500 не върви добре с Windows 11 21H1 процесорът загрява жестоко! 86 градуса при отваряне на хромата например. Непрекъснато 86 - 65 по ниско не пада. M.2 ssd на 55- 60 гр. Сложих Windows10 22H1 Процесор 55 гр. по време на update ,M.2 ssd на 35 - 40 гр. Явно Windows 11 поне версия 21H1 не е за него!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...