Jump to content

Препоръчан пост

Търся Online скенери за вируси.

Искам да сканирам един файл, а не цялата система!

 

Знам за скенера на Kaspersky http://www.kaspersky.com/scanforvirus, но се интересувам за подобна услуга и от други компании. :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

За изброените по-долу се сещам в момента. Но повечето (ако не всички) сканират цялата система. Затова според мен ти трябват скенери, които се изтеглят (програми). Eто няколко онлайн скенери:

Symantec Security Check

Panda ActiveScan

McAfee FreeScan

Trend Micro Housecall

SYGATE Prescan

AuditMyPc

Ето и по-пълно инфо за онлайн скенери (адреси): VIRUS SCANNERS ON-LINE

И малко инструменти за изчистване (removal tools): Free Antivirus Removal Tools

Link to comment
Сподели другаде

Симантек сканира цялата система само, Панда може да сканира файл или папка. Но за да стигнеш до самото сканиране отнема не малко време, докато касперски файл-скенера нищо не зарежда (Activex) Ето един сайт, който сканира файлове без ограничение с няколко антивирусни едновременно:

http://virusscan.jotti.org/

Link to comment
Сподели другаде

След като пробвах за пореден път няколко онлайн скенера, се получиха доста дупчици по системата, та си играх доста време да ги чистя с HijackThis. Едва ли ще използвам тези онлайн "услуги" отново. Останах си само с разширението Free Dr.WEB link checker, който си ми е интегриран във Firefox. Но той е за проверка на линкове в Интернет.
Link to comment
Сподели другаде

В началото на онлайн сканирането има забавяне, уж за ActiveX, ама се изтегля и инсталира cab файл, съдържащ самия скенер. Така се получават инсталации, ама не пише никъде за това. Не е много приятно да се инсталират приложения без знанието на потребителя, когато пише, че е само "онлайн" тест. А след края на "сканирането" приложенията си остават по системата. Не е приятно, когато се инсталират Symantec приложения, които за мен са излкючително досадни с интеграцията им в ОС.

Eто пример от лога на HijackThis за МcAfee (дето затрих...):

DPF: {EF791A6B-FC12-4C68-99EF-FB9E207A39E6} (McFreeScan Class)

Другите онлайн скенери също не правят изключения. Има доста реклама и неприятни моменти. Според мен трябва да се внимава.

Link to comment
Сподели другаде

Виж на касперски какво пише:

 

When using this service for the first time, you have to run with Administrator privileges in order to install the product. Also, you will need to download and install files about 400 KB in size (about 1 minute on a 57.6 kbps connection) followed by 7 MB of virus definitions.

За да ги махнеш тези килобайти и мегабайти, в Ad/remove prograмс е най-доброто решение, което са и избрали :-)

Както виждаш, пише си го черно (и червено в сайта) на бяло.

Link to comment
Сподели другаде

E, само Касперски онлайн не го пробвах. Добре е, че има тук-таме такива обяснения. Искам само да ти обясня, че не винаги можеш да отстраниш приложение с add-remove. Имам предвид в момента онлайн скенерите. Ако беше толкова просто, щях да го направя. Та стигнах до HijackThis...
Link to comment
Сподели другаде

Да, така е, сега като погледнах имам няколко актив-екса на симантек и един мениджър akamаi които не знам как да ги изтрия напълно Редактиран от tao
Link to comment
Сподели другаде

Да, така е, сега като погледнах имам няколко актив-екса на симантек и един мениджър akamаi които не знам как да ги изтрия напълно

С HijackThis или подобна програмка. Има и по-качествен вариант: a-squared.

Та трябва да сканираш с HijackThis и да почистиш O16 - DPF (то си има описание на процеса и сървиса). Но внимателно, че в момента работя по спомени...

Link to comment
Сподели другаде

Да, получи се. Ясно откроих въпросните актив-екси контроли. Благодарско :)

 

EDIT: C:\WINDOWS\Downloaded Program Files там също излиза списък с Classes и Objects и къде какви длл-чета правят

Редактиран от tao
Link to comment
Сподели другаде

Хубаво. А не пропускай да допочистиш след това Junk Files и регистрите с програми за целта: WinXP Manager или подобна. Щото при мен EastTec Eraser изтри към 60 мегабайта боклук...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...