Jump to content

Помогнете за избор на лаптоп втора ръка


Препоръчан пост

Моля, ако не съм пуснал темата в правилния раздел, да я преместите! Искам да купя лаптоп втора употреба на сестра ми, от този сайт https://plasico.bg/%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0

 

Моля, който разбира да ми препоръча някой - цената да е до 200лв.

Благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

А за какво ще се използва? Някакви конкретни нужди?

Не. Просто браузване, фейсбук и от време на време Word и Exel

Тя е студентка и просот да убива време в квартирата си във Варна.

Нищо конккретно и никакви тежки приложения няма да се инсталират. :)

Link to comment
Сподели другаде

Първият споменат от теб според мен е лош избор, защото с нищо не е по-добър от останалите.
 
Имай предвид, че нито един от въпросните не е особено цветущ, не и до 200 лева.

Ето моето мнение...

На нейно място бих взел този. Това е с уговорката, че SSD дискът му е поне малко съвременен и нов.
Дисплеят му е 12.1", което е по-малко от повечето други модели
Процесорът му не е особено производителен, но за абсолютно базови приложения ще е достатъчен, а и е пестелив откъм енергия, което е плюс, ако ще се използва на батерия, ако батерията изобщо държи разбира се.
Има 3GB памет, което е рядкост сред тези модели и според мен е по-важно.
SSD дискът ще елиминира една от най-големите причини за тромава работа на лаптопите: бавният твърд диск.
При нужда винаги може да се добави един външен USB хард диск, ако трябва да се съхранява нещо по-обемно.
 
За алтернатива вторият споменат от теб ще свърши работа, макар че твърдият му диск може да се окаже малко тесен. Ако може да се жертва малко от размера на дисплея, този модел е почти същият, но с 160GB твърд диск.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 8 years later...

Аз съм си купувал втора употреба лаптопи неведнъж от сайта на OM Computers и мога да кажа, че съм изключително доволен. Лаптопите втора употреба, които предлагат, са в отлично състояние и напълно отговарят на описанието. Доставката е бърза, а ако възникне някакъв проблем, те веднага се отзовават и са много коректни. ☺️

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...