Jump to content

Как да хванем крадците на парно?


abracadabra

Препоръчан пост

Здравейте приятели, всички от нас, които живеят в блокове знаят колко е важно да знаем как да си отстояваме правата и да не позволяваме да ни крадат. Как го правите във вашите блокове. Днес ние,съседите от нашия вход решихме да си направим комисия и да обикаляме. Защото дори и да не сме в отоплителния сезон имаме съмнения че 1 или 2 -ма съседи крадат освен парни и топла вода(изключили се били и имат пломба на разклонението за топла вода). Също и с врътките на радиатори, и т.н. -Споделете как процедирате? Знаете ли какви са ни правата, на нас(не крадящите), на домоуправителя, как стават проверките, в какъв състав, трябват ли и външни хора, полиция(икономическа), хора от топлофикация...? Също и какво да гледаме,за какво да следим, като влезнем в апартамента за да разберем за кражби на парно, топла вода и ток, а ако не ни пуснат? Как да хванем крадците на парно? Как се прави според закона?

Моля, дайте съвет и кажете как правите вие?

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Не знам за кражбите, но за обирджийството от страна на топлофикация си е направо без думи!

Давам пример: Един приятел вече живее в Перник и плаща през зимата по 70лв на месец на топлофикация само защото минавали тръбите за парното през апаратамента му, без да има радиатори?! Е от това по-голяма кражба не съм чул да има?!

Link to comment
Сподели другаде

Тук аз мисля че не си прав. Ако не иска парно, да се премести. В дадения блок 100% съседите го топлят.Особено ако е вътрешен апартамент. Тогава този Перничанин ще плаща. Ако не иска да плаща, да си купи къща. Проблема е че съседите ни крадат, като сменят радиатори и т.н......
Link to comment
Сподели другаде

Ми може да не съм прав, но е факт, че плаща. И това не го е правил той, а е направено още когато е строен блока - предвидено е да има радиетори, но от топлофикация са ги махнали и направили байпас с тръби, и по този начин го задължили да плаща, и което е още по странно как са изчислили, че трябва да са 70лв. е направо тъмна индия! Иначе за тия кражби дето пишеш мисля, че имаше начин, но сега не намирам темата?!
Link to comment
Сподели другаде

Тук аз мисля че не си прав. Ако не иска парно, да се премести. В дадения блок 100% съседите го топлят.Особено ако е вътрешен апартамент. Тогава този Перничанин ще плаща. Ако не иска да плаща, да си купи къща. Проблема е че съседите ни крадат, като сменят радиатори и т.н......

Проблемът с услугата за централно отопление е, че не можеш да се откажеш от нея лесно и слагат 1000 таксички дори и да не я използваш. Виж сега, представи си че целият блок се топли на ток - тогава съседите ти те топлят, но ти не плащаш такса за това, нали? Опитват се да си оправдаят бруталните загуби от старата тръбопроводна мрежа с постоянни аварии с леко абсурдни мерки. Човек когато си купува апартамент не си купува задължението да робува на Топлофикация.

Link to comment
Сподели другаде

Не искам да излезе че защитавам топлофикация. Но съм живял в къща, и знам как се пали печка всяка утрин с 2 кофи въглища. Как се къпеш на бойлер. Как в тоалетната чиния ти замръзва водата, и т.н. И за това исках да имам жилище с тец! Така че, човек може да избира. ТЕЦ или въглища, газ и какво ли не. Иначе този пич от перник, ако не плаща нищо за парно, да си спре и топлата вода. Но, мисля че краде и парно-просто няма начин да не краде. Знам ги аз тези където казват че няма да се топлят на парно... Та за това беше и темата.
Link to comment
Сподели другаде

Как да се топли на парно като няма никакви радиатори и до сега е ползвал дърва, но заради това ограбване е принуден да си купи радиатори и да ги викне да му сложат топломери! Друг е въпроса за онези за които казваш в темата! ;)
Link to comment
Сподели другаде

Отклоняваш се от темата, и пристрастно към твоя човек(може и ти да си). А темата е: -Как ловите крадците на парно и топла вода във вашия блок? Или ги оставяте да ви надхитрят и дерат и те(както всички други).
Link to comment
Сподели другаде

Ами има един вариант - стига обаче да те пуснат комшиите на гости (пък и може всички които редовно си плащате да сформирате група за такава проверка) и ще видиш дали имат работещи радиатори, и от там в топлофикация правиш проверка дали си плащат, а санкциите си ги правят от топлофикация! А за моя човек - вече казах, че живее вече в Перник (аз нямам нищо общо с този град, и живея на 150 километра от там, и си се грея на дърва)! ;)
Link to comment
Сподели другаде

Добре де, Перник не е лош град. Не се плашете чак толкава да не ви помислят за Перничани. И там живеят много свестни хора. А, колкото до проверката, -да ще направим такава. Вече съм вербувал още един съсед плюс едно много бойно бабе. И ще ги хванем всички крадци на ток, парно и топла вода. Измислил сам начините. Но тук няма да ги напиша,че може някой да ги ползва за да се прикрие. Ако някой има желание ще му пиша на личен.
Link to comment
Сподели другаде

Добре де, Перник не е лош град. Не се плашете чак толкава да не ви помислят за Перничани. И там живеят много свестни хора. А, колкото до проверката, -да ще направим такава. Вече съм вербувал още един съсед плюс едно много бойно бабе. И ще ги хванем всички крадци на ток, парно и топла вода. Измислил сам начините. Но тук няма да ги напиша,че може някой да ги ползва за да се прикрие. Ако някой има желание ще му пиша на личен.

Това прозвуча доста милиционерско. Големи думи, но никой не е длъжен да пуска неупълномощени лица на проверка в жилището си, а предвид това и какви изедници са енергото и топлофикация... Направо си мисля, че си заслужават да ги "крадат", но не за чужда сметка на някой друг живеещ в блока, а за сметка само на самите тях...

Link to comment
Сподели другаде

Сир Рицарю, казваш "крадат", ама все пак (ако може де) не от комшиите, но нема лошо и от тях.. Почвам да си мисля че само аз не крада от НИКОГО, а доста хора са склонни да оневинят кражбата, а може би и участват в такива. Това ми звучи не "доста милиционерско", а направо комунистическо. Значи ТИ, или който и да е , може да ме крадеш, и аз ако искам да те гепя как си си сменил радиатора, да не ме пуснеш щото било "доста милиционерско". Какво има да криеш от съседа си с когото те дели една стеничка тип "доломе"? -Та да не ме пуснеш?! ... -Опааа!? Рицарите са били хора на честта. А Робин Худ и Тимур (за тоя с командата) са измислени. .....- Няма да им мине номера на крадците. От 9 септември 1944г. ни крадат....
Link to comment
Сподели другаде

Сир Рицарю, казваш "крадат", ама все пак (ако може де) не от комшиите, но нема лошо и от тях.. Почвам да си мисля че само аз не крада от НИКОГО, а доста хора са склонни да оневинят кражбата, а може би и участват в такива...

Не е въпросът в това, а точно в казусът "Робин Хууд". Против кражбите съм, особено когато те са за сметка на останалите хора. Разбираш ме погрешно. Но чисто законово никой не е длъжен да пуска някого в частният си имот и никой не може да нахълтва в чужд частен имот без покана. Решение само на собственика дали ще пусне някого...

Link to comment
Сподели другаде

Казваш : """Но чисто законово никой не е длъжен да пуска някого в частният си имот и никой не може да нахълтва в чужд частен имот без покана. Решение само на собственика дали ще пусне""" . -Точно както ДЯВОЛА ЧЕТЕ ЕВАНГЕЛИЕТО! ...- То и Левски е бил престъпник в Отоманската Империя! Нарушавал е законите. Защитавал е интереса на някакави си там онеправдани.... -Прав си.

П.П.

Приятелю, разбирам те, ама и ти ме разбери че ИСКАМ да ги ХВАНА! Знам че нямаме закони! Да не нагазваме в политиката. Комунистите ни го набиха... Трябва да се оправяме сами! С БОЙ! КОЛКОТО И ДА НЕ Е ЗАКОННО. Защото оня ме краде и ми се мизи, и ЗАКОНА ГО ПАЗИ. А мен кво ме пази!?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

а тези който не ползват парно и дори нямат радиатори си плащат щото на комшиите тръбите за парното минават през тяхният апартамент , а това ква глупост е :/

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...