Jump to content

Стартиране и изключване на компютъра прекалено бавно!


Препоръчан пост

Здравейте от няколко дена насам имам проблем и по специално с рестартитането и изключването на компютъра(около 2-3 минути),а вчера и стартирането взе да бави(около 1 минута) и това след като покажи надписа "Добре дошли".

Бих искал да направим проверка,кой драйвер или програма ми прече,а също така да проверим дали всичко това не е причинено от някой/и вирус/и?!

Кажете ми какви логове,резултати и т.н. искате и ще Ви ги предоставя веднага?!

Благодаря ви предварително за съветите и отговорите!

 

П.П.

Да спомена че имам две ОС в момента проблемната ОС е XP SP3 32 бита,а при другата ОС,която е W7 Ultimate 32 бита нямам проблем,изключва се нормално и се включва нормално!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да добавя само че резултатите,логовоте и т.н. които ще публикувам,ще бъдат криптирани,паролата чрез която ще се отварят ще дам на първия отзовал се от екипа на сайта!

Каква е целта - да не попада лична информация в публичното пространство? Ако е така, направи си един анализ с BootVis - програмката е лесна за работа и ще ти покаже нагледно какво се случва при стартирането.

Link to comment
Сподели другаде

Каква е целта - да не попада лична информация в публичното пространство?

 

 

Вярвам на екипа и зная че няма да се възползва от предоставената информация,но ако някой друг го направи?!

В крайна сметка реших,че ще качвам файловете без парола! ;)

 

 

Ако е така, направи си един анализ с BootVis - програмката е лесна за работа и ще ти покаже нагледно какво се случва при стартирането.

 

 

Да направих го анализа с програмата,но графиката не ми говори нищо,направих и оптимизиране на системата,но пак същото,никаква промяна няма,бих искал да разбера кои драйвери и процеси ми бавят изключването и включването ето и файла от програмата ---> ТУК ,който сейфнах преди оптимизирането на системата!

 

П.П.

За пръв път ми се случва такова нещо,никога досега не съм имал проблеми с включването и изключването на компютъра!

Link to comment
Сподели другаде

141 MB големина? Какво си запазил, да не е някое линукс дистро? :hot:

 

Не,това е файла от програмата BootVis на майкрософт,който сейфнах,а файла е с разширение .bin,Zig-Zag ти какво очакваш?!

Виж какво прави програмката ---> ТУК

Link to comment
Сподели другаде

Виж в Event Viewer какви записи имаш на Application & System, търси грешки и информация в нета за тях, може и да публикуваш последните след рестарт.

 

Лог-че от Autoruns също може да ти подскаже какво се стартира с уиндоус, виж дали има нещо подозрително.

Редактиран от mazarin
Link to comment
Сподели другаде

Виж в Event Viewer какви записи имаш на Application & System, търси грешки и информация в нета за тях, може и да публикуваш последните след рестарт.

 

Лог-че от Autoruns също може да ти подскаже какво се стартира с уиндоус, виж дали има нещо подозрително.

 

Благодаря mazarin,проверих в Event Viewer на Aplication няма нищо,обаче на System има бая грешки - в червено и жълто,както и бая инфо,a от autoruns ето погледни ---> ТУК

Link to comment
Сподели другаде

Файлът с проследяването на BootVis не се отваря нормално. Поне при мен.

Иначе виждам, че имаш доста защитен софтуер. Можеш поне временно да забраниш или дори деинсталираш (по-добре) SUPERAntiSpyware и Emsisoft Anti-Malware. Дори не знам за какво ти е втората, след като вече имаш Avira AntiVir и Malwarebytes Anti-Malware. Аз дори бих ти препоръчал да я деинсталираш за постоянно.

Link to comment
Сподели другаде

Файлът с проследяването на BootVis не се отваря нормално. Поне при мен.

 

А с коя програма го отваряш?!

Аз го отварям с BootVis!

 

Иначе виждам, че имаш доста защитен софтуер. Можеш поне временно да забраниш или дори деинсталираш (по-добре) SUPERAntiSpyware и Emsisoft Anti-Malware. Дори не знам за какво ти е втората, след като вече имаш Avira AntiVir и Malwarebytes Anti-Malware. Аз дори бих ти препоръчал да я деинсталираш за постоянно.

 

Да SUPERAntiSpyware ще я делна,както и Emsisoft Anti-Malware(но не вярвам да е в нея проблема,тъй като я инсталирах след като вече имах проблема), иначе на мен лично Emsisoft Anti-Malware ми харесва че ми бе открила едни вирусчета в картинки(не говоря за сега,а преди),затова я ценя! :)

 

Night_Raven благодаря за съветите,ей сега ще ги приложа! :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз бих обърнал внимание на следните програми (гледам Autoruns log-а, файла на BootVis и аз не го отварям):

Emsisoft Anti-malware, SuperAntiSpyware и Malwaebytes Anti-Malware - изобщо не е добра идея да имаш повече от една защитна програма (вече имаш Avira), която да е включена постоянно. Или ги деинсталирай тези трите, или изключи резидентната им защита (проверявай пак с Autoruns дали са им спрени услугите).

BitTorrent DNA - ако не работиш постоянно с BitTorrent няма смисъл и тази услуга да е постоянно включена, камо ли пък да се зарежда със стартирането на системата. Същото важи и за IDMan.

SuperAdBlocker - ако ти върши работа - добре, но аз лично съм скептичен към подобни програми. И toolbar има това нещо...

OfficeXP, Office2003, OpenOffice - сериозно ли ползваш и трите офис пакета? Ако не обменяш данни с държавната администрация LibreOffice е напълно достатъчен.

Defraggler - още един запис в контекстното меню. Не че бави толкова, но все пак..

PDF X-Change - не е лоша програма, но (според мен) няма работа в браузъра.

R-Wipe&Clean и Free Surfer - ако ги ползваш - ОК.

Windows Messenger - ако не го ползваш, в самата програма има опция да не се стартира автоматично. Ако го ползваш, по-добре да го надградиш до Windows Live Messenger.

Adobe Flash Player - няма нужда и той да проверява за нови версии при всяко стартиране.

TagRename, Snagit и FormatFactory - ако ги ползваш - нека стоят.

Glary Utilities - надявам се, че не си "оптимизирал" регистъра с този инструмент. Досега не съм видял не-Microsoft-ска програма, която да работи с регистъра и да не създава проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

(файла на BootVis и аз не го отварям):

 

При мен се отваря нормално с BootVis,не знам защо при Вас не става,чудна работа?!

 

След като премахнах SUPERAntiSpyware и Emsisoft Anti-Malware,пак същото рестарта(изключването)и включването си останаха по същия начин,а след като се включи компютъра,по интересното е,че се отвори "Съветника за търсене на хардуер" отворих device manager-а и гледам това ---> http://i.imgur.com/lfOOa.png

 

Относно програмите за които се спонаха от autoruns :

 

Malwaebytes Anti-Malware - изключих й модула

BitTorrent DNA - премахнах стартирането му

IDMan - нея я ползвам честичко така че си остава

OfficeXP - изтрих я (ползвах я,но вече не ми е нужна)

Office2003 - изтрих я (ползвах я,но вече не ми е нужна)

OpenOffice - ползвам го,Libre Office не ми харесва

Defraggler - Премахнах я от контекстното меню

PDF X-Change - Премахнах я от браузъра

Windows Messenger - Не я ползвам,даже я ненавиждам,махнах я (как съм пропуснал да я премахна?! - риторичен въпрос)

Adobe Flash Player - Спрях проверката

Glary Utilities - В какъв смисъл,програмата я ползвам и съм я пускал да почиства ---> 1 Click Maintenance

 

В крайна сметка след всичкки неща които направих,рестартирането(и изключването) и включването си остават със същия проблем,зареждат бавно!

 

Погледнах в Event Viewer в System и се показа това ---> http://i.imgur.com/X9kMl.png ,може ли да ме упътите какво да правя?

Link to comment
Сподели другаде

Изглежда че си правил оптимизация на Windows-a. Спрял си сервизни услуги, и за това имаш толкова червени хиксчета.Но те нама как да влияят на зареждането на ОС.
Link to comment
Сподели другаде

Щракни двойно върху съобщенията от Service Control Manager и cdrom и покажи по една снимка.

Опитай и нещо друго - прекъсни връзката с Интернет (извади кабела или изключи рутера) и виж дали ще има промяна при зареждането.

Link to comment
Сподели другаде

Само ще добавя, чe е желателно след деинсталация на SAS (SuperAntiSpyware) да се стартира

SUPERAntiSpyware Uninstaller Assistant, който премахва остатъците от програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...