Jump to content

Грешка при отваряне на файл с VirtualDub


Препоръчан пост

Това вече съм го направил, кликнах на No, после на Play ...и екрана на VirtualDubMod си остана черен, а курсорът - мислещ (пясъчен часовник). Това е на XP SP 3 Pro. Тъй като на тази машинка тествам, възможно е да съм омазал нещо, но нека и другия потребител да каже дали се получава с VirtualDubMod.

 

П.П. Пробвах и с Lame-a, същата работа. Засега съм ОК само с Екстрактора.

Link to comment
Сподели другаде

Това вече съм го направил, кликнах на No, после на Play ...и екрана на VirtualDubMod си остана черен, а курсорът - мислещ (пясъчен часовник). Това е на XP SP 3 Pro. Тъй като на тази машинка тествам, възможно е да съм омазал нещо, но нека и другия потребител да каже дали се получава с VirtualDubMod.

 

П.П. Пробвах и с Lame-a, същата работа. Засега съм ОК само с Екстрактора.

Модът е пълен боклук ! И на мене ми изписа това и след като се опитах да го плейна ми излезна още един прозорец на който не можах да направя скрииншот,защото компа ми напълно заби.Помня,че беше изписало: Microsoft Visual C++ (някаква дума,която ми излезе от главата) Error и под него пишеше,че проблема май идва от това,че съм записал програмата (мода) на декстопа .. Показваше ми местоположението на файла с наклонени чертички. Мисля да го оставя както си е и да ми изписва тия проблеми,ама няма да си я заменя с мода.
Link to comment
Сподели другаде

Аз имам инсталирани MS Visual C++ (2005, 2008, 2010) ама явно липсва нещо...

Сигурно грешим някъде, но .... къде?

 

С тази версия Virtualdub 1.9.11/1.10.2 experimental се получи!

Съгласих се със съобщението

post-16842-0-94125300-1341241106_thumb.png

и на Play всичко си беше наред.

Избрах си 2 малки части от клипчето, после ги събрах - няма проблеми.

Редактиран от mazarin
Link to comment
Сподели другаде

VirtualDub и производните й (VirtualDubMod, VirtualDub-MPEG2, VDub-MP3, Nandub) са проектирани да поемат фай/поток и да го компресират. Те не са проектирани да функционират като плеъри. Техните възможности за възпроизвеждане са от типа "колкото да не е без хич". Освен това те са проектирани на старите структури Video for Windows (VfW) и ACM (Audio Compression Manager), което автоматично означава, че няма начин да са гъвкави откъм възпроизвеждане. Няма нито един видео плеър в момента, който да ги използва. Плеърите в днешно време използват свои библиотеки или DirectShow структурата. Media Foundation наследникът на DirectShow, но надали скоро ще навлезе масово и ще го замени. Да не говорим, че явно използвате ffdshow, който комплект от кодеци/декодери е тъпкан с бъгове и допълнително вгорчава живота на всички приложения, които използват VfW и ACM. Аз лично бягам далеч от ffdshow и не бих го инсталирал никога на моя компютър.

 

Модът е пълен боклук !

Хайде стига глупости. Самият факт, че VirtualDubMod е отговорна за едно 80-90% от всички AVI файлове, които се качват по торент тракерите, трябва да говори достатъчно красноречиво за качествата й.

Link to comment
Сподели другаде

Аз имам инсталирани MS Visual C++ (2005, 2008, 2010) ама явно липсва нещо...

Сигурно грешим някъде, но .... къде?

 

С тази версия Virtualdub 1.9.11/1.10.2 experimental се получи!

Съгласих се със съобщението

post-16842-0-94125300-1341241106_thumb.png

и на Play всичко си беше наред.

Избрах си 2 малки части от клипчето, после ги събрах - няма проблеми.

Е да тази версия си е добре освен тия 2-те грешки,който показва :)
Link to comment
Сподели другаде

Аз лично бягам далеч от ffdshow и не бих го инсталирал никога на моя компютър.

 

Ясно ми е, че VirtualDub не е конвертор, а инструмент.

А ти с какви кодеци го ползваш ? Ще стане ли с твоите или да сложа цялостен пакет (K-Lite/DivX) или нещо друго ще предложиш?

Link to comment
Сподели другаде

Аз си използвам моя пакет с кодеци. По мое мнение всеки потребител трябва да използва само един единствен пакет с кодеци. Т.е. избираш си един пакет и го инсталираш. Ако не ти допада, го деинсталираш и инсталираш друг. DivX не е пълен пакет с кодеци, така че би трябвало да не си пречи (много) с други пакети.
Link to comment
Сподели другаде

Аз си използвам моя пакет с кодеци. По мое мнение всеки потребител трябва да използва само един единствен пакет с кодеци. Т.е. избираш си един пакет и го инсталираш. Ако не ти допада, го деинсталираш и инсталираш друг. DivX не е пълен пакет с кодеци, така че би трябвало да не си пречи (много) с други пакети.

 

Благодаря, ще пробвам - Night_Raven Codec Pack!

Link to comment
Сподели другаде

Кодеците са супер за гледане на филми, но явно е от вградения плейър на VirtualDub, защото грешките са налични с всички кодеци (ffdshow, твоите и с K-Lite пакета). Така че, не трябва да им се обръща внимание, щом накаря се реже, събира и записва нормално в AVI. Това малко ми напомня за една друга тема, в която режехме FLV без прекодиран. Там по същия начин плейърите бяха смотани, но нямаше проблем с рязането.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...