Jump to content

Информация за крайно съмнителни процеси


Препоръчан пост

MBAM се произнесе по случая:

 

http://img697.imageshack.us/img697/7803/33784405.png

 

А за изчистването следвайте съветите от темата в която вече ви помагат с анализ на логове...

 

Интересно ще е ако може да се намери и другия процес, който води до несъществуващ файл...

Link to comment
Сподели другаде

...

Интересно ще е ако може да се намери и другия процес, който води до несъществуващ файл...

Aми води към файл в C:\Windows\System32, който е със същото име като процеса, но реално не съществува.

Просто няма такъв файл...

Относно MBAM-Късно... :angry:

Сетиха се...За файл, който го има толкова дълго в пространството...

А аз мислех, че съм почистил...

Как аджеба да се оправя с нещо, което не се засичаше...

Пращам на Avira, барем се усетят и на следващият ъпдейт програмата да го изтрие...

Ех...защо не е при мен лаптопа...

B-boy/StyLe/- Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Файла си е съвсем нов. Kernel mode драйвера използван за създаването му е стар. Има разлика.

Пратен е на всички неловящи още вчера в 05.00 сутринта, но от повечето все още нямам отговор.

Относно почистването си отворил тема за помощ на две места и на едната даже вече ти бяха дали точни инструкции...след като имаш достъп до компютъра постни исканите логове да видим какво ще излезне. Тук работим със същите инструменти, както и там така че по-добре пиши само в едната тема за да не си губим и ние времето напразно.

 

Аз все още очаквам някои отговори от големите спецове, но явно са доста заети, защото по принцип ми отговарят веднага. И все пак не ми харесва, че има втори скрит процес. По спомен и TDL3 (kernel mode rootkit) показваше такива файлове tdlcmd.dll, tdlswp.dll коити не можеха да се намерят по никакъв начин...всъщност презаместването на заразения драйвер с чисто копие караше и онези tdlcmd.dll, tdlswp.dll да изчезнат.

Така че ако всички логове не намират нищо и чистенете не доведе до желани резултати...съдбата на компрометираната система е ясна...формат. Понякога просто няма избор. Но все пак първо пробвай с чистенето.

Link to comment
Сподели другаде

B-boy/StyLe/ отворих темата с цел да получа информация за какво става въпрос. Това е.

Където съм обещал-Там ще има логове, ако имам достъп до системата.

Не искам да губя ничие време, просто коментирам как седят нещата.Както каза-Ще постна логовете, когато мога в темата, където ми бяха дадени инструкциите.

Не смятам да водя 2 паралелни теми с логове, инструкции и т.н, просто я пуснах на няколко места с идеята-различни хора, различни идеи и опит и евентуално да получа повече информация.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

http://bezplatno.info/upload/thumbs/rgh1274876034a.jpg

За какво бързодействие от страна на антивирусните компании говорим!?!

Файлът е пребивавал 3-4 дни на машината, няма детекция никаква за заплаха...

3дни след като бях на машината и ден и половина след като го Submit-нах се сетиха, че това е гадинка...Та по-добре да разчитам само на себе си като AV, вместо на прехвалени програми, които никоя от тях не може да се оправи...

И ако не беше мнителността ми и познаването на това, което трябва да е, и това което не трябва да е в системата, никога нямаше да разбера, че има нещо нередно...

С това поставям края на епоса по тази тема.

Благодаря на всеки, писал в темата.

Link to comment
Сподели другаде

Първо поне екипа на Avira не работи в почивните дни. :)

Второ няма антивирусна, която да лови всичко на 100% за съжаление. (е това не ги оправдава, че са го пропуснали, но де да беше само тя)...

Link to comment
Сподели другаде

Първо поне екипа на Avira не работи в почивните дни. :)

Второ няма антивирусна, която да лови всички на 100% за съжаление. (е това не ги оправдава, че са го пропуснали, но де да беше само тя)...

Да, не всички хващат всичко.

Но вирусът е пребивавал минимум 5 дни на компютъра. За 5 дни толкова ли не се усетиха поне половината AV-та?

Влязъл е през Флашка-Пълен комплект-Троянци, MyWebs боклуци, SpyWare+този...вероятно RootKit...

Шибан AutoRun...И Avira-та е била 9-та версия и не го е блокнала, 10-та блоква всички AutoRun сама...

Ако съм аз ще изтрия проклетата функция AutoRun от Windows завинаги.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...