Jump to content

Информация за крайно съмнителни процеси


Препоръчан пост

Моля за информация относно следните процеси

pacuon.exe и hehookizoo.exe

И двата процеса водят към Windows32 като pacuon.exe води към реално не съществуващ файл.

hehookizoo.exe води към C:\Windows\system32\hehookizoo.exe

Описанието според Process Explorer е- Kernel Mode Driver Manager

hehoriozoo се появява отново след изтриване през LinuxLiveCD

RootKit скенерите казват, че всичко е чисто.

Антивирусната(Аvira)+МBAM+Combofix не намират нищо.

Системата е след почистване вируси от флашка.

Virus Total относно hehookizoo.exe

VirusTotal

Процесите изразходват около 2500kb, като от всеки са по 1-2 на брой

Няма никаква мрежова активност от двата процеса.

Няма почти никаква процесорна активност като изключим StartUp, където има някаква активност от тях.

Блокирах временно hehookizoo.exe с Local Security Policy и не се стартира.

Но това не е решение.

Другият процес просто води към несъществуващ изпълним файл, който не мога да намеря под Windows и Linux

Интересува е какво подяволите е това...

Процесите се водят от System

Системата не е моя, на мой познат е и няма да имам достъп до нея скоро.

Благодаря на всеки компетен, който се изкаже.

Големината на hehookizoo.exe е 318,464 bytes

Процесът буди сериозно подозрение в мен, че нещо не е наред...

Прикачам hehookizoo.exe със сменено разширение- .zip, тъй като exe не е позволено.

Tеглите и отваряте НА ВАША отговорност!!!

 

Информацията от Publisher ме води тук 1http://www.freewebs.com/four-f/

Отваряте на ваша отговорност!

hehookizoo.zip

Link to comment
Сподели другаде

Google отвори едва 5 резултата за тези процеси. :haha:

 

Явно нещо ново ново на хоризонта. :yeah:

 

Ми ти самият като не знаеш какви са какво ,чакаш - Килни ги.

 

И виж какво стартира с Windows и разкарай всичко което ти е съмнително.

 

:)

Link to comment
Сподели другаде

ComboFix не е инструмент за профилактично и ежедневно сканиране както MBAM например. Това е инструмент за сканиране само и единствено, ако заразата е установена със сигурност или е почти сигурно, че има такава и е сериозна.
Link to comment
Сподели другаде

Определено при търсене на оригиналното име на файла "kmdmanager.exe" излезнаха много резултати клонящи към ВирусТотал с висок процент на засичане от антивирусните програми.

 

Виж особено страниците към FreeFixer =>

 

http://www.google.bg/#hl=bg&q=%22kmdmanager.exe%22&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=1&cad=b

 

Прави ли ти нещо впечатление:

 

Vendor and version information [?]

 

The following is the available information on woossoo.exe:

Property Value

Product name Kernel Mode Driver Manager

Company name Four-F

File description Kernel Mode Driver Manager

Internal name KmdManager

Original filename KmdManager.exe

Legal copyright Copyright © 2002-2005 Four-F

Product version 1.3

File version 1.3.0.0

 

The following is the available information on buny.exe:

Property Value

Product name Kernel Mode Driver Manager

Company name Four-F

File description Kernel Mode Driver Manager

Internal name KmdManager

Original filename KmdManager.exe

Legal copyright Copyright © 2002-2005 Four-F

Product version 1.3

File version 1.3.0.0

 

и т.н.

 

Пратен е и на MBAM екипа за анализ.

 

Макар анализа на ThreatExpert да не откри нищо особено...

Link to comment
Сподели другаде

Непознат вредоносен код пробва да атакува още при опита за изтегляне на файла от първия пост! Считам, че ще се издънят доста защити. Име на хост host127-70.superhosting.bg Интернет доставчик Lirex net EOOD

Континент Европа

Държава България

Регион Grad Sofiya Местно време* 25 May 2010 10:35

IP адрес 91.196.127.70 Преценете дали да пробвате! Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

ComboFix не е инструмент за профилактично и ежедневно сканиране както MBAM например. Това е инструмент за сканиране само и единствено, ако заразата е установена със сигурност или е почти сигурно, че има такава и е сериозна.

Много добре знам, че ComboFix не е инструмент за профилактика.

Но в него ми беше надеждата, като най-крайна мярка за опит за почистване на системата.

Интересува ме нивото на опасност и защо всички редовни програми на които имам вяра, се издъниха!

А аз казах, че системата е почистена...Чак после ми направиха впечатление тези процеси.

Как се закачат в Windows и защо в Kernel Mode???

Дано не са от гадният тип зарази, които си закачат куките на WinLogOn и т.н и фактологически всичко минава през тях...

Да беше Sality да знам какво да го правя!

Някой поне знае ли нивото на опасността на това нещо?

Буквално не проявява активност.

И защо след като е изтрито физически от диска се появява пак???

Какво съм изпуснал?

П.П Бях пуснал Gmer и още няколко AntiRootKit и нищо...

Gmer просто не намери нищо, освен драйверите за тъчпада...

Link to comment
Сподели другаде

Нивото на опастност е около това на "Rootkit TDL 3" от последно поколение. Бих пробвал с XueTr0.33 - обаче защитата ми блокира връзката и възпрепятствува изтеглянето на файла. Ако я изключа - вероятно и аз ще го лепна "чудото"...
Link to comment
Сподели другаде

Нивото на опастност е около това на "Rootkit TDL 3" от последно поколение. Бих пробвал с XueTr0.33 - обаче защитата ми блокира връзката и възпрепятствува изтеглянето на файла. Ако я изключа - вероятно и аз ще го лепна "чудото"...

Честно казано не знам защо, но мисля,файлът сам по себе си не е опасен, но е бил използван като част от вирус, който вече съм отстранил.Антивирусите, които съм ползвал не са го счели за опасен и просто са го оставили...

Щом Thread Expert не намира нищо интересно...

Защото в различни форуми за програмиране се споменава използването именно на този файл, разбира се с оригиналното му име.

kmdmanager.exe

например Тук

или Линк

Чакам информацията от MBAM, за да знам за какво става въпрос.

Просто не знам какво да мисля вече...

Просто това нещо не натоварва системата, не води до никакви грешки, не заразява файлове, няма активност по мрежата, не пренасочва в интернет, не излизат никакви рекламни прозорци, няма непрестанна дискова активност, все едно го няма.

Никакви синптоми на зараза

Link to comment
Сподели другаде

http://virscan.org/report/6446f9e7209ed60187b0aeddc6d942f1.html Изпратено и на мълчащите засега азиатци.Според австрийците http://www.emsisoft.com/en/malware/?Trojan-Dropper.Win32.Vidro!IK Защитата ми безпроблемно се справи с пируетите - не подценявайте тези творци! Атакуват в движение когото могат. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Непознат вредоносен код пробва да атакува още при опита за изтегляне на файла от първия пост! Считам, че ще се издънят доста защити. Име на хост host127-70.superhosting.bg Интернет доставчик Lirex net EOOD

Континент Европа

Държава България

Регион Grad Sofiya Местно време* 25 May 2010 10:35

IP адрес 91.196.127.70 Преценете дали да пробвате! Поздрави

Най-обикновен Avast! 4.8 Pro го хваща още на входа. Който е с друга да му мисли.

Link to comment
Сподели другаде

http://virscan.org/report/6446f9e7209ed60187b0aeddc6d942f1.html Изпратено и на мълчащите засега азиатци.Според австрийците http://www.emsisoft.com/en/malware/?Trojan-Dropper.Win32.Vidro!IK Защитата ми безпроблемно се справи с пируетите - не подценявайте тези творци! Атакуват в движение когото могат. Поздрави

A сега забележи как Comodo, Avira, Sophos, Symantec, Kaspersky!!!!и ClamAV не го ловят.

А това бяха програмите, на които принципно разчитам...

И от 11 имаме 4засичания с хеуристики, които както знаем дават и False Positive.

Avira ми беше фаворит...

Както и да е-Трябва да се разбере на 100% това RootKit ли е, защо GMER не го улови, част от вирус ли е, програмистки framework за драйвери, както мисля е описано в давата линка, които дадох или драйверен framework, ползван от някой вирус, за да може да работи в Kernel mode или...Няма информация просто и ще е спекулация...

Изчистих МуWebs и т.н, изчистих червей и няколко троянеца, с които Avira не можеше да се оправи както изглеждаше, почистих регистъра, но за това...

Нищо!

Файлът е стар, има информация за неговото съществуване, Publisher-а му има дори официален сайт...

ThreadExpert не дава индикации за опасност...

Link to comment
Сподели другаде

Най-обикновен Avast! 4.8 Pro го хваща още на входа. Който е с друга да му мисли.

Avast! 4.8 Pro често показва по-добри резултати от доста грандове и това едва ли е изненадващо. Ако бяха по-малко сложните сработвания с FP при тази Европрограма- тя би била при лидерите. Впечатлява ме - все по-често изпреварва програмите примерно на КасперскиЛаб. А и не само тях - то нещата си са видни при подобни съпоставки. P.S. Generic Dropper май е най-точно!

Link to comment
Сподели другаде

При мен, с Opera, до изтегляне въобще не се стига - веднага се изписва грешка и толкоз. Avаst 5 не се обажда. Нито бит не се прехвърля. С IE8, обаче, още при цъкне на изтеглянето и Avast 5 блокира връзката :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...