Jump to content

ПОМОЩ ! Влезе ми вирус в компа и не мога да правя нищо


Препоръчан пост

Моля ви помощ , влезе ми страшен вирус в компа , нищо не мога да пусна.Вируса беше един файл който дръпнах от нета , и първо ми спря клавиатурата и като натисках нещо ми излизаше прозорец с името на файла CA и надпис Get out of my computer първо го махах ама после натиснах ОК и компа ми спря , сега като го пусна първо ми проверява Ц-то от самия БИОС мисля че и забива на 391644 файл от проверката на индекси.Въпреки това успях да го пусна , но какво да вида : три нови икони на десктопа : изкарали са ми My computer , Network и папката на която ми е кръстен компа.В старт менюто няма нищо а когато се опитам да пусна някакъв файл ми изписва нещо подобно на : You don`t have restrictions to do this , contact your system administrator.Моля ви помогнете , родителите ми ще ме убият .. :(:(
Link to comment
Сподели другаде

Да видим дали ще се получи нещо по следния начин...

 

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free. Ако вече имаш програмите, провери дали имаш последните версии и ако нямаш, премахни твоите и инсталирай най-новите. Ако тепърва инсталираш програмите, след инсталацията те ще предложат да се обновят автоматично, съгласи се. В противен случай обнови дефинициите им ръчно.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканиране);

- след като приключи сканирането, ако не са открити заплахи, ще се отвори автоматично текстов файл (който можеш да затвориш) и програмата ще те уведоми, че не е открила нищо, след което можеш да кликнеш бутон OK и да я затвориш;

- ако са открити заплахи, кликни бутон OK и после Show results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected (Премахни избраните);

- ще се появи текстов файл (дневник/лог), копирай съдържанието му тук.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра);

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- кликни OK на съобщението;

- ако има засечени заплахи, кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Link to comment
Сподели другаде

Да видим дали ще се получи нещо по следния начин...

 

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free. Ако вече имаш програмите, провери дали имаш последните версии и ако нямаш, премахни твоите и инсталирай най-новите. Ако тепърва инсталираш програмите, след инсталацията те ще предложат да се обновят автоматично, съгласи се. В противен случай обнови дефинициите им ръчно.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканиране);

- след като приключи сканирането, ако не са открити заплахи, ще се отвори автоматично текстов файл (който можеш да затвориш) и програмата ще те уведоми, че не е открила нищо, след което можеш да кликнеш бутон OK и да я затвориш;

- ако са открити заплахи, кликни бутон OK и после Show results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected (Премахни избраните);

- ще се появи текстов файл (дневник/лог), копирай съдържанието му тук.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра);

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- кликни OK на съобщението;

- ако има засечени заплахи, кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

В момента пиша от другия комп а ми е заразен лаптопа , там мога само да се ровя из папки не мога да отварям нищо защото както писах в първия пост ми изписва , че нямам Restrictions и да се свържа със System administrator .. имам линка от който дръпнах файла и сега го сканирах с някакъв умрял сайт ама ми излиза , че не е заразен , някакви други идеи ?

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш адекватна помощ, ще трябва да си малко по-подробен. За каква операционна система става въпрос? Какъв сайт си ползвал за сканиране? С какъв защитен софтуер разполагаш? Има ли някакви файлове, които да се отварят/стартират?
Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш адекватна помощ, ще трябва да си малко по-подробен. За каква операционна система става въпрос? Какъв сайт си ползвал за сканиране? С какъв защитен софтуер разполагаш? Има ли някакви файлове, които да се отварят/стартират?

Така , операционната система е Виста , сайта който ползвах беше първия , който търсачката ми изкара на търсене с текс : virus scan url и това е той http://www.garyshood.com/virus/ и това е резултата , само последната програма ми даде нещо WARNING! FILE MAY BE INFECTED!

Clamav

Combat.Arms.Aimbot.Got.From.FPSCHEATS.COM.NEW.WORKING.torrent: No files scanned

Защитен софтуер , имах Касперски но той преди 3-4 дена му беше изтекъл триал периода и мислех в тези дни да го подновя с регистрите които имах , но не го направих и може би това ми е най-голямата грешка.Нищо не се стартира и отваря с изкючение на ПАПКИ и СНИМКИ ..

Link to comment
Сподели другаде

Да видим дали това ще свърши работа...

 

Моля, изтегли exeHelper, стартирай го и го изчакай да си свърши работата. След като приключи ще изведе текстов файл и ще чака да натиснеш някой клавиш, за да се затвори. Натисни кой да е клавиш в прозореца на програмата, а текстовият файл можеш да го прикачиш към следващия си коментар ако желаеш.

След това отново опитай да стартираш някоя програма.

Link to comment
Сподели другаде

Да видим дали това ще свърши работа...

 

Моля, изтегли exeHelper, стартирай го и го изчакай да си свърши работата. След като приключи ще изведе текстов файл и ще чака да натиснеш някой клавиш, за да се затвори. Натисни кой да е клавиш в прозореца на програмата, а текстовият файл можеш да го прикачиш към следващия си коментар ако желаеш.

След това отново опитай да стартираш някоя програма.

Не искам нещо да се правя на важен , но за 3-ти път мисля, че ще кажа , не мога да правя НИЩО на компютъра , мога само да гледам снимки и да се ровя из папки , не мога да си вляза в браузъре , не мога да стартирам файлове било от всички видове

Link to comment
Сподели другаде

Все пак опитай това, което ти казвам, и кажи дали има промяна. Разбира се, ако не ти допада, можеш да преминеш към преинсталация.

Не мога да вляза в интернет , че да го изтегля , в момента пиша от другия компютър , няма как да изтегля програмката , защото не мога да вляза в интернет

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Avira AntiVir Rescue System на ЧИСТ компютър със записвачка. Постави празен диск в нея (може и презаписваем), стартирай rescuecd.exe, избери въпросното устройство и кликни Burn CD. Това ще запише специален спасителен диск. След това постави диска в устройството на заразения компютър. При зареждане от него ще ти се появяват 2 опции, можеш да не натискаш нищо. Изчакай да се зареди Linux средата. След като се зареди кликни долу британското знаме, за да се смени езика на английски. Кликни бутон Configuration вляво, избери Try to repair infected files, постави отметка на Rename files, if they cannot be removed. Махни и долните 4 отметки. Кликни вляво на бутон Virus scanner и кликни бутон Start scanner. След като сканирането приключи ще се изпише надпис Finished scanning. Извади диска от устройството и рестартирай компютъра.

 

Да видим дали това ще даде положителен резултат.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Avira AntiVir Rescue System на ЧИСТ компютър със записвачка. Постави празен диск в нея (може и презаписваем), стартирай rescuecd.exe, избери въпросното устройство и кликни Burn CD. Това ще запише специален спасителен диск. След това постави диска в устройството на заразения компютър. При зареждане от него ще ти се появяват 2 опции, можеш да не натискаш нищо. Изчакай да се зареди Linux средата. След като се зареди кликни долу британското знаме, за да се смени езика на английски. Кликни бутон Configuration вляво, избери Try to repair infected files, постави отметка на Rename files, if they cannot be removed. Махни и долните 4 отметки. Кликни вляво на бутон Virus scanner и кликни бутон Start scanner. След като сканирането приключи ще се изпише надпис Finished scanning. Извади диска от устройството и рестартирай компютъра.

 

Да видим дали това ще даде положителен резултат.

Когато сложа вече записания диск ми излиза Autoplay-a и от там имам възможност да отворя .ехе файла или да отворя папката , папката я отварям без проблем , но файла не мога , защото както казах не мога да работя с файлове .. сега какво правим ?

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да boot-неш от диска, НЕ да си го стартираш, докато си под Windows...

Поставяш диска в оптичното устройство и рестартираш машината. Ако от BIOS е настроено да стартира от CD, ще ти изпише: Press any key то boot from CD... натискаш и се зарежда съдържанието на диска, за което колегата ти е обяснил. Ако не се получи, трябва да си настроиш BIOS първо да boot-ва от оптичното устройство.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да boot-неш от диска, НЕ да си го стартираш, докато си под Windows...

Поставяш диска в оптичното устройство и рестартираш машината. Ако от BIOS е настроено да стартира от CD, ще ти изпише: Press any key то boot from CD... натискаш и се зарежда съдържанието на диска, за което колегата ти е обяснил. Ако не се получи, трябва да си настроиш BIOS първо да boot-ва от оптичното устройство.

Така това го направих , ама програмата ми я изкарва УЖАСНО все едно с видео карта от преди 10год .. не мога да прочета нищо .. текста липсвав , цъках цъках накрая стигнах до едно дето пишеше това rename the files ... цъкнах върху него ама не ми излиза дали има отметка или не .. после цъкнах и върху долните четири но не знам дали съм ги маркирал или демаркирал .. после отдолу под тях има едно да покажа директорията на някакъв файл ама не го разбирам за къде .. някой ако може да ме напътства в програмата .. БАХТИ ВИРУСА , не бях виждал такова нещо досега ..

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталацията е най-лесна ама проблема там е ,че моите файлове са в С: понеже така ми са разделени файловете , а Windows и Program files също са в С: и като преинсталирам примерно със изтриване на С: и после ново С: ще ми изчезне всичко ..
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...