Jump to content

Проблем с влизане в профил на XP след зараза...


Препоръчан пост

Здравейте, тук ми е последната надежда за помощ.

Вчера компютърът на дъщеря ми изпищя, че има троянец - антивирусната е Avira. Пратихме го в карантината, после го изтрихме. Посъветвах я да направи пълна проверка на диска с антивирусната. Такава е правена само преди 5 дни без да показва нищо. Както и да е, след проверката се намират още 2-3 троянци. Питам я какво е правила тези 5 дни, отговор: "Единствено и само съм свалила новия ъпдейт на Мозилата (известни са проблемите в сигурността на Мозила 3.6 в последно време), нищо друго". Ок, трием троянците, антивирусната препоръчва нов старт на компютъра. Правим го и идва големият проблем: Уиндоусът зарежда до влизане в профилите. При опит да се влезе в който и да е от профилите, влизането е възможно за част от секундата и веднага изхвърля потребителя от профила. Никакви презареждания, нови стартирания, не помагат, вкл. и опитът за работа в save mode.

Съжалявам, че не мога да дам друго конкретно инфо, но просто нямам достъп до никакви данни на компютъра.:(

Моля, приемам всякакви идеи и съвети. Последното , което ми се иска да направя е преинсталация :(.

Link to comment
Сподели другаде

Да се сещате за имената на изтритите файлове в които са били открити тези зарази ?

 

Отделно да помните дали System Restore е бил активен по време на почистването ? Може да се опита да се върне по-стара точна на възстановяване от едно специализирано LiveCD (за целта ще трябва да изтеглите и запишете едно *.iso на bootable CD). Имате ли достъп до друга машина на която можете да извършите тази процедура ?

Link to comment
Сподели другаде

Ако си спомняш имената им, има шанс да оправиш нещата през Windows recovery console.

 

Проблемът е, че дъщерята е трила троянците и не си спомня нищо какво е било заразено, само че било на С:-то :((.

Link to comment
Сподели другаде

Да се сещате за имената на изтритите файлове в които са били открити тези зарази ?

 

Отделно да помните дали System Restore е бил активен по време на почистването ? Може да се опита да се върне по-стара точна на възстановяване от едно специализирано LiveCD (за целта ще трябва да изтеглите и запишете едно *.iso на bootable CD). Имате ли достъп до друга машина на която можете да извършите тази процедура ?

 

Това System Restore не знам какво е, затова не знам дали е бил активен :(. За LiveCD-то - искаш да кажеш, да запиша едно такова CD от друга машина, един вид Уиндоус за буутване ли? (Да, имам друиг компютър (от който пиша в момента)). Ако е така, как се прави това?

 

Тогава опитай през boot менюто да избереш "Last Known Good Configuration".

 

Опитах, изхвърля ме веднага, дори и в save mode го прави същото. Възможно е да са променени основни системни файлове или нещо по регистрите да е разбутано, щом и през save mode не може да се направи нищо :(.

Link to comment
Сподели другаде

Това System Restore не знам какво е, затова не знам дали е бил активен :(. За LiveCD-то - искаш да кажеш, да запиша едно такова CD от друга машина, един вид Уиндоус за буутване ли? (Да, имам друиг компютър (от който пиша в момента)). Ако е така, как се прави това?

 

Можем да пробваме тогава този вариант, но има една особеност. Понеже в момента кандидатсвам за експерт и нямам право да пиша в този раздел, докато не си взема сертификата. Това трябва да стане или по Л.С. (евентуално по Скайп) или да помоля някой колега да пише вместо мен. Втория вариант мисля, че е по-добър, защото все пак това е форум и е добре да се види решението, но пък незнам дали някой от колегите е използвал тази стратегия. Ще се посъветвам с тях и ще пиша какво ще предприемем. Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

Можем да пробваме тогава този вариант, но има една особеност. Понеже в момента кандидатсвам за експерт и нямам право да пиша в този раздел, докато не си взема сертификата. Това трябва да стане или по Л.С. (евентуално по Скайп) или да помоля някой колега да пише вместо мен. Втория вариант мисля, че е по-добър, защото все пак това е форум и е добре да се види решението, но пък незнам дали някой от колегите е използвал тази стратегия. Ще се посъветвам с тях и ще пиша какво ще предприемем. Поздрави !

ERD Commander?

В него има и опция за поправяне на системни файлове, не зная доколко би свършила работа в случая.

Link to comment
Сподели другаде

ERD Commander?

В него има и опция за поправяне на системни файлове, не зная доколко би свършила работа в случая.

 

Всъщност говорех за OTLPE от който се стартира инструмента OTL и чрез него се проверява за наличие на стари точки за възстановяване към които можем да се опитаме да се върнем. След това ако системата буутне успешно може да се потърси алтернативен начин за дезинфекция без да се трият важните системни файлове бастисани от Авира. :)

 

Но разбира се може да се пробват и с други варианти и дори repair install. :)

Link to comment
Сподели другаде

Но разбира се може да се пробват и с други варианти и дори repair install. :)

 

Момчета, дадохте ми надежда :). Ще се опитам тази вечер да се справя сама, ако не, пак ще давате акъл, виждам, че има какво да дадете :))).

Link to comment
Сподели другаде

Само да докладвам как проблема беше отстранен, признавам, с чужда помощ, но подсказано в този форум.

Използван бе т.нар. BootCD on USB Pen Disk

 

Също и инфото тук беше използвано.

Пиша го това, може би да е в помощ на спецовете тук и на други такива "ливади" като мен. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...