Jump to content

Мисля, че се заразих с троянски кон, помогнете!


Препоръчан пост

Здравейте!

Преди 15-20 дена си инсталирах AVG Internet Security 9.0.73. След няколко дена ми даде съобщение, че има заплаха в key gen-а. Отново ми даде съобщение да го преместя в Virus Vault да го изтрия или да го игнорирам. Аз го преместех в Virus Vault. Сега открих,че заплахата е Троянец пак с AVG-то. Пробвах да го ремуовна, но той не се изтри. А и ме страх да отворя AVG-то, че и без това намонитора се затъмни от едната страна. Detection name-ът е: Trojan horse KiIIAV.PY. Файлът е: .ехе.

Незнам какво да правя и но знам че това е оасно. Моля за вашата отзивчивост!!!

Link to comment
Сподели другаде

Файлът стартиран ли е? Забелязваш ли някакви проблеми със системата?

 

Моля, направи първоначално профилактични сканирания със следните програми, за да видим какво е положението?

 

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free. Ако вече имаш програмите, провери дали имаш последните версии и ако нямаш, премахни твоите и инсталирай най-новите. Ако тепърва инсталираш програмите, след инсталацията те ще предложат да се обновят автоматично, съгласи се. В противен случай обнови дефинициите им ръчно.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканирай);

- като приключи сканирането кликни бутон OK и после Show results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected (Премахни избраните);

- ще се появи текстов файл (лог), копирай съдържанието му тук.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра);

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- ако има засечени заплахи, кликни OK на съобщението;

- кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Link to comment
Сподели другаде

Здравийте,

Инсталирах и двете програми които ми дадохте, но веднага след инсталацията на първата ми се паяви грешка с код 732(0,0) и ми каза да доклатвам на екипа по подръжка. Да започна ли сканирането?

Link to comment
Сподели другаде

Ето и лога:

SUPERAntiSpyware Scan Log

http://www.superantispyware.com

 

Generated 03/22/2010 at 04:09 PM

 

Application Version : 4.34.1000

 

Core Rules Database Version : 4707

Trace Rules Database Version: 2519

 

Scan type : Complete Scan

Total Scan Time : 00:02:52

 

Memory items scanned : 595

Memory threats detected : 0

Registry items scanned : 163

Registry threats detected : 0

File items scanned : 0

File threats detected : 0

 

Malwarebytes' не откри заплахи но ти прашам файла, който ми излезе веднага щом ми се паявиха резултатите.

Malwarebytes' Anti-Malware 1.44

Database version: 3510

Windows 6.0.6002 Service Pack 2

Internet Explorer 8.0.6001.18882

 

22.3.2010 г. 17:41:01

mbam-log-2010-03-22 (17-41-01).txt

 

Scan type: Quick Scan

Objects scanned: 92239

Time elapsed: 9 minute(s), 1 second(s)

 

Memory Processes Infected: 0

Memory Modules Infected: 0

Registry Keys Infected: 0

Registry Values Infected: 0

Registry Data Items Infected: 0

Folders Infected: 0

Files Infected: 0

 

Memory Processes Infected:

(No malicious items detected)

 

Memory Modules Infected:

(No malicious items detected)

 

Registry Keys Infected:

(No malicious items detected)

 

Registry Values Infected:

(No malicious items detected)

 

Registry Data Items Infected:

(No malicious items detected)

 

Folders Infected:

(No malicious items detected)

 

Files Infected:

(No malicious items detected)

Link to comment
Сподели другаде

Сканирах втори път и не откри нищо, за разлика от първият път, когато откри 240 заплахи.

Следвал съм напълн твоите инструкции. Но при приключването на сканирането ми излезе бутон Final, но веднага след това се появи съобщение, че за да се завърши процеса на сканиране, трябва да рестартирате компютъра. Аз натиснах ОК, но мигновенно след това натиснах и Final- това е, друго нищо не съм правил.

Link to comment
Сподели другаде

Обнових както каза с Malwarebytes' и после сканирах и с AVG-то C/ и D/, този път и при двете не се появиха заплахи, но монитора си остава така затъмнен. "Пуснах" самия монитор на автоматична настройка, но нямаше никъкъв ефект.Сега ще сменя и тапета на десктопа, но едва ли и това ще помогне! Моля за съвет!
Link to comment
Сподели другаде

Изпращам ти директният линк на скрийна:

http://img684.imageshack.us/img684/1567/desktopbb.jpg

Всичко е нормално - това ти е "страничната лента" на Windows Vista. Тя може да се изключи (долу вдясно в System tray има иконка - с десен бутон). Не си познаваш добре вистата - да вземеш да я поразгледаш - там настройки, екстри и т.н. Виждам още долу вдясно, че TuneUp Utilities 2010 ти сигнализира за някакъв проблем - трябва да видиш какъв е.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви момчета! Що се отнася до TuneUp въпросът е такъв, че Vista-та ми изисква три гигабайта RAM , а аз имам само един. И видеокартата ми е слабичка, за това сигнализира. Иначе с ваша помощ и най- вече на Night_Raven, на когото искам да благодаря специялно, всички гадинки, червейчета тем падобни се изчистиха!!! :thumbsup:

Nazikov ерси и на теб! Би ли ми казал като скрия лентата как да оставя часовника?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...