Jump to content

Защита на електронната поща,как?


Препоръчан пост

Здравейте,имам малко по-особено питане.Има ли възможност да създам някъде електронна поща,на която ще бъдат поместени материали и ще се получават и писма.Пощата (заедно с паролата) ще бъде на разположение на голяма група от хора,които също могат да изпращат писма(логично) По-особеното е ,че искам само аз да имам възможността да трия писма и материали,както и да няма възможност някой да изтрие паролата,например.Един вид само аз да мога да администрирам.Има ли начин да стане това?
Link to comment
Сподели другаде

Според мен ти трябва Project management software - софтуер за управление на проекти; аз използвам Collabtive, но разполагам със съответния хардуер и свързаност.

В твоя случай трябва да уточниш местоположението на хората, работещи по проекта (т. е., дали ще се ползва локална или глобална мрежа) и да си осигуриш някакъв сървър или хостинг, който да съхранява информацията. В краен случай и една форумна система ще ти свърши работа, но пак трябва да имаш сървър, където да я инсталираш.

Link to comment
Сподели другаде

Явно аз не съм се изразил правилно!Не сме фирма, а група студенти,които искат да споделят матеряли,да комуникрат с преподаватели чрез общ мейл.Говорим за обикновенна поща от типа на abv.bg или gmail , но просто с някаква опция за административни права-само аз да мога да трия писмата вътре.
Link to comment
Сподели другаде

Явно аз не съм се изразил правилно!Не сме фирма, а група студенти,които искат да споделят матеряли,да комуникрат с преподаватели чрез общ мейл.Говорим за обикновенна поща от типа на abv.bg или gmail , но просто с някаква опция за административни права-само аз да мога да трия писмата вътре.

 

Ами ти го казваш - gmail! Просто ползвай всички функции и опции и няма никакъв проблем да се обменя, както еднопосочно информация, т.е. само четене, така и двупосочно, редакция, добавяне и т.н. Виж и разгледай опцията "документи/documents", след като влезнеш в акаунта си. Желателно е всички да имат gmail акаунт, за по-лесна обмяна на файловете.

Това, което искаш е напълно възможно.

Link to comment
Сподели другаде

До сега не съм имал поща в gmail,сега го поразгледах и ме се струва доста сложно.Чесно казано не разбрах как става.Влязох в документи видях че мога да създавам папки,но как се качват файлове и как ще могат да качват други хора файлове не ми стана много ясно.А и как изобщо ще влизат те до тези документи?
Link to comment
Сподели другаде

.... и ме се струва доста сложно.Чесно казано не разбрах как става.....не ми стана много ясно.....

Ти много бързо вдигна белия байряк... :punish:

Искаш сложни неща да правиш, а с един Gmail не можеш да се оправиш... Аз пък мислих, че щеше да се задълбочиш повече. :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Така,не съм сигурен,че използвам всички възможности на gmail,но мисля че системата ще заработи.Качих документи и ги шернах на другите потребители, като те могат само да четат! А възможност те да качват и да пишат на място достъпно за всички не открих (без да се налага препращане от моя страна) ,ако има моля някой да каже. Благодаря на всички!
Link to comment
Сподели другаде

Всичко друго добре,но се оказва ,че файловете ,могат да се споделят САМО с хора които имат профил в gmail, а масата от хората имат пощи в абв.бг ,много тъпо...

 

П.С. оказва се ,че,въпреки че има опция за "забраняване" за редактиране на файла от човека с който го споделяш,той може да трие!!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...