Jump to content

Въпрос вероятно за антивирусната програма


Препоръчан пост

Инсталирах Internet Explorer 8. също и TuneUp Utilities 2010.Имам и WinXP Manager.Не съм махнал НОД все още.Ще го пусна да поработи 1-2 дни да вида дали ще прави проблеми.

 

Здравей vladimirow .Отиди в C:\WINDOWS\Minidump (това при положение , че ОС е в диск C , ако е другаде , съответната буква).Трябва да имаш файл един или няколко с разширение .dmp.Качи ги някъде , да ги разгледаме.Ако нямаш такава папка , направи следното.Десен бутон на My computer->Properties->Advanced->Startup and recovery->Settings->Write debugging information-> от падащото меню избери Kernel memory dump.Запиши промените . При следващият рестарт , ще имаш папка Minidump ,и в нея ще има .dmp файл.

 

П.П. Това при положение , че си с Windows XP .

 

Това го направих, обаче файла не може да се намери.Пробвах sfc /scannow - премина благополучно, но къде да го търся този файл...

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Internet Explorer 8. също и TuneUp Utilities 2010.Имам и WinXP Manager.Не съм махнал НОД все още.Ще го пусна да поработи 1-2 дни да вида дали ще прави проблеми.

Имаш да отговориш там на няколко въпроса в TuneUp Utilities 2010 за интернет-връзката. Няма български език.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Ashampoo Internet Accelerator 3.20, няма никакво подобрение в отварянето на страници с браузера когато е включен и uTorrent.Не виждам полза от нея.Мисля, че скоростта на интернет връзката зависи от това колко ти отпуска доставчика, а не от такива програми.Инсталирах и тази TuneUp Utilities 2010,не мисля че е кой знае, какво въпреки че доста хора я боготворят.Според мен тази - WinXP Manager, е много по добра, естествено ако и зададеш правилните настройки.Също така махнах новите версии на драйверите, почистих след тях с Driver Sweeper под Safe mod, както Night_Raven е описал в неговата чудесна статия /абсолютен наръчник за всеки/ и си върнах старите които ми бяха дадени от диска с компютъра и засега се оправиха нещата.Оставих и ESET 4.0.474.0 Business Edition, обновява се без проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

Оставих и ESET 4.0.474.0 Business Edition, обновява се без проблеми.

To си пише на синия екран кой е вероятния причинител на проблема. И първо него е трябвало да разкараш, а не драйвърите ( нали от някъде трябва да се започне). Да не си обновяваш драйвърите и да ползваш стари, заради вероятен конфликт с антивирус е малко тъпо. Сменяш антивирусната.

Изпиши в търсачката 0x00000050 eamon и гледай какво става :haha:

 

Това, че драйверът на ESET се появява на синия екран, не значи, че точно той е проблемен. Предлагането за смяна на програма, която по всяка вероятност не създава проблем, е лош съвет.

 

Не че нещо, но с преинсталация на операционната ли да започне? :blink: Или с премахване на всички драйвъри, един по един, докато се разбере , кой влиза в конфликт с NOD-a, при което шанса за мазало на операционната е много по-голям, отколкото ако премахне само антивируса? Нали от някъде трябва да се започне? Ако имаш по - добро решение от смяна на антивируса (за начало), кажи го. Ако нямаш, не би трябвало да казваш ''Предлагането за смяна на програма, която по всяка вероятност не създава проблем, е лош съвет''

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...