Jump to content

Въпрос вероятно за антивирусната програма


Препоръчан пост

Не знам дали тук му е мястото,но бих искал да попитам,някой имал ли е този проблем - показва се следният напис -

http://img25.imageshack.us/img25/5706/dmc0001.jpg.

 

Какво означава и къде може да се прочете за него?

post-2112-12679575662756_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

тва доколкото си спомням аз е за проблемен драйвар :)

 

нямаше да е лошо да дадеш каква ти е операционната система и общо взето характерстиките

 

наскоро да си сменял драйвари на звук видео дъно ?

 

от кога го прави тоя проблем и колко често

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали тук му е мястото,но бих искал да попитам,някой имал ли е този проблем - показва се следният напис -

http://img25.imageshack.us/img25/5706/dmc0001.jpg.

 

Какво означава и къде може да се прочете за него?

EMON е модул на NOD 32, като гледам пише eamon.sys, което означава, че има проблем с този драйвер на антивирусната ти програма. Преинсталирането й може да реши проблема или замяната й с друга програма.

Link to comment
Сподели другаде

тва доколкото си спомням аз е за проблемен драйвар

нямаше да е лошо да дадеш каква ти е операционната система и общо взето характерстиките

наскоро да си сменял драйвари на звук видео дъно ?

от кога го прави тоя проблем и колко често

 

 

Ето по долу характеристиките на операционната с-ма като цяло в общи линии.Да, наскоро инсталирах нови драйвери за дъно, звук, видео, картата и мишката даже.Работи около 1 седмица без проблеми и при отварянето на uTorrent НЕЧАКВАНО ЗАБИ.Снимах го.Преди не си спомням да го е правило.Ако ще качвам друга антивирусна, коя според вас?Мисля Касперски, но не знам дали не е тежичка.Първо ще преинсталирам NOD, както ме съветвате и ще видя дали пак ще се появи.

Бърз отчет.txt

Link to comment
Сподели другаде

Махни тази антивирусна.Наистина имаш проблем с драйвъра.

Деинсталирай Антивирусната си и си сложи Avast.

Изтегли я от тук:

 

http://www.avast.com/free-antivirus-download :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Махни тази антивирусна.Наистина имаш проблем с драйвъра.

Деинсталирай Антивирусната си и си сложи Avast.

Изтегли я от тук:

 

http://www.avast.com/free-antivirus-download :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:

 

 

не че нещо ма да му предлагаш да махне нода и да сложи аваст, само ще ти кажа не му давай толкова глупаво решение да махне свестен продукт и да сложи един от най големите боклуци на име аваст :)

Link to comment
Сподели другаде

Махни тази антивирусна.Наистина имаш проблем с драйвъра.

Деинсталирай Антивирусната си и си сложи Avast.

Това, че драйверът на ESET се появява на синия екран, не значи, че точно той е проблемен. Предлагането за смяна на програма, която по всяка вероятност не създава проблем, е лош съвет.

 

не че нещо ма да му предлагаш да махне нода и да сложи аваст, само ще ти кажа не му давай толкова глупаво решение да махне свестен продукт и да сложи един от най големите боклуци на име аваст :)

Не че нещо, но наричането на avast! "боклук" е общо взето не по-малка глупост от предложението да се премахне ESET NOD32.

 

Като цяло е препоръчително, ако нямате нищо умно да кажете, просто да си замълчите. Това се отнася и за двамата.

Link to comment
Сподели другаде

Оставих го да работи цял ден, като преди това инсталирах ESET 4.0.474.0 Business Edition и премахнах предишната.Работи така около 24 часа и ето днес пак се появи и то 2 пъти и се получава според само когато търся и се ровя в Интернет.Браузера ми е Internet Explorer 7.Имам и Mozilla Firefox 3.5.8.Преди бях с Аваст но ми се струва че той бави компютъра.Иначе не е лоша програма, но заради бавенето!Плюс това като се пусне uTorrent и всички страници се отварят бавно или почти не се отварят и това при положение че скоростта на връзката ми е една от най добрите -

Трафик Мания 25 50 mbps 25 лв

 

На мен ми се появаваше същия син екран.Оказа се,че едната плочка RAM ми е дефектна след като я махнах се оправи.
-

Това може ли да се провери с някаква програма тук във форума или ще трябва да се носи за смяна.Цялата ми конфигурация е в гаранция за около 3 год., това не проблем, но трябва да се изпробват различни начини за намиране и отстраняване на причината - това е по важното, за да се знае за в бъдеще ако на някой му се случи.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей vladimirow .Отиди в C:\WINDOWS\Minidump (това при положение , че ОС е в диск C , ако е другаде , съответната буква).Трябва да имаш файл един или няколко с разширение .dmp.Качи ги някъде , да ги разгледаме.Ако нямаш такава папка , направи следното.Десен бутон на My computer->Properties->Advanced->Startup and recovery->Settings->Write debugging information-> от падащото меню избери Kernel memory dump.Запиши промените . При следващият рестарт , ще имаш папка Minidump ,и в нея ще има .dmp файл.

 

П.П. Това при положение , че си с Windows XP .

Link to comment
Сподели другаде

Здравей vladimirow .Отиди в C:\WINDOWS\Minidump (това при положение , че ОС е в диск C , ако е другаде , съответната буква).Трябва да имаш файл един или няколко с разширение .dmp.Качи ги някъде , да ги разгледаме.Ако нямаш такава папка , направи следното.Десен бутон на My computer->Properties->Advanced->Startup and recovery->Settings->Write debugging information-> от падащото меню избери Kernel memory dump.Запиши промените . При следващият рестарт , ще имаш папка Minidump ,и в нея ще има .dmp файл.

 

П.П. Това при положение , че си с Windows XP .

 

 

Направих и след рестарт пак не видях да има такъв файл или поне да се образувал!?

post-2112-12680431386156_thumb.jpg

post-2112-12680431431868_thumb.jpg

post-2112-12680431476665_thumb.jpg

post-2112-12680434322867_thumb.jpg

post-2112-12680434366853_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Хмм , не знам защо не се записва?? Пробвай като отметнеш горните две опции - Write an event to the system log , и Send an administrative alert.

 

Windows-а , самоделка ли е , някаква пипана версия ли е ???

Link to comment
Сподели другаде

Оставих го да работи цял ден, като преди това инсталирах ESET 4.0.474.0 Business Edition и премахнах предишната.Работи така около 24 часа и ето днес пак се появи и то 2 пъти и се получава според само когато търся и се ровя в Интернет.Браузера ми е Internet Explorer 7.Имам и Mozilla Firefox 3.5.8.Преди бях с Аваст но ми се струва че той бави компютъра.Иначе не е лоша програма, но заради бавенето!Плюс това като се пусне uTorrent и всички страници се отварят бавно или почти не се отварят и това при положение че скоростта на връзката ми е една от най добрите -

Трафик Мания 25 50 mbps 25 лв

 

-

Това може ли да се провери с някаква програма тук във форума или ще трябва да се носи за смяна.Цялата ми конфигурация е в гаранция за около 3 год., това не проблем, но трябва да се изпробват различни начини за намиране и отстраняване на причината - това е по важното, за да се знае за в бъдеще ако на някой му се случи.

Avast! Antivirus 4.8 не бави компютъра. Защо е толкова разпространено това мнение? Защото може би много хора все още са с Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM. Само тогава компютъра се бави - и то първите 4-5 минути след стартирането му, докато Avast! сваля и инсталира новите дефиниции. После машината си работи нормално бързо. Препоръчително е да си инсталираш най-новата версия на Internet Explorer - осма. Колкото до μTorrent - да, при настройките на интернета по подразбиране след инсталация на операционната система, интернета става много бавен, защото торент-клиентът "дърпа" целия трафик за себе си. Положението рязко се променя при използване на програма за оптимизиране на интернет-настройките, като програмите TuneUp Utilities 2010, Ashampoo WinOptimtizer 6 или Ashampoo Internet Accelerator (има го като модул в предната програма). Например аз свалям със 7 - 8 MB/s и отварям страници в интернет с едва забележимо забавяне. Това става след настройка на интернет-връзката с посочените програми. Не знам къде и какво точно пипат, но аз не бих могъл да го направя без тях.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...