Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Искам да попитам каво е това на картинката премигва ми през една секунда.Опасявам се да не вирус. ОС е Уиндоус 7. Благодаря предварително! (казвайте ако има нещо да се слага като допълнителна информация, за да не трябва да се включва кълбото за гадаене :D )

http://img121.imageshack.us/img121/9695/80203888.th.png

Link to comment
Сподели другаде

Направих едно пълно сканиране на С-то, защото реших че само там е проблеа. И ето резултата намери ми три заразени обекта. Какво трябва да направя по- нататък?

http://img683.imageshack.us/img683/6870/20091230000703.th.png

Link to comment
Сподели другаде

Направих го,НО не спря да мига. И защо MBAM не се минимизира в System tray-a ?И интересното беше, че му пуснах едно бързо сканиране на С-то и веднага ми засече същите заразени обекти това трябва да означава че MBAM не е успяла да ги премахне,но въпреки това ми изписа ,че ги е преманала? :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Заповядай

 

Malwarebytes' Anti-Malware 1.42

Версия на базата от данни: 3452

Windows 6.1.7600

Internet Explorer 8.0.7600.16385

 

30.12.2009 г. 00:21:24

mbam-log-2009-12-30 (00-21-24).txt

 

Тип сканиране: Пълно сканиране (C:\|)

Сканирани обекти: 214616

Изминало време: 42 minute(s), 11 second(s)

 

Заразени процеси в паметта: 1

Заразени модули в паметта: 0

Заразени ключове в регистратурата: 0

Заразени стойности в регистратурата: 1

Заразени информационни обекти в регистратурата: 0

Заразени папки: 0

Заразени файлове: 1

 

Заразени процеси в паметта:

C:\Users\Naruto\AppData\Local\Temp\gegzpbjdbbz.exe (Trojan.Vilsel) -> Unloaded process successfully.

 

Заразени модули в паметта:

(Не бяха открити заплахи)

 

Заразени ключове в регистратурата:

(Не бяха открити заплахи)

 

Заразени стойности в регистратурата:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\sms by jeko ianev (Worm.P2P) -> Quarantined and deleted successfully.

 

Заразени информационни обекти в регистратурата:

(Не бяха открити заплахи)

 

Заразени папки:

(Не бяха открити заплахи)

 

Заразени файлове:

C:\Users\Naruto\AppData\Local\Temp\gegzpbjdbbz.exe (Trojan.Vilsel) -> Quarantined and deleted successfully.

Link to comment
Сподели другаде

Ще трябва и Log-файл от ЕSET SysInspector.

Стартирай файла SysInspector.exe и след като се отвори прозорецът на инструмента (след като събере информация за системата), избери File --> Save Log.

Запази файла на твърдия диск (ZIP файлът) и след това го прикачи към коментара си, за да го погледнем.

 

Междувременно (след като качиш лога от Sysinspector-a) направи още едно сканиране с MBAM, но в режим Safe Mode и кажи дали има промяна.

Link to comment
Сподели другаде

Заповядай ей сега ще сканирам под Safe Mode :peace:

 

Като влязох в Safe Mode спря да ми мига тоя прозорец,но като сканирах с MBAM ми засече пак същите два заразени обекта и аз натиснах да ги премахне и да се ресне компютъра но като влязох в нормалния режим пак започна да ми мига тоя прозорец.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай следното:

 

1. Свали и стартирай (с повишени права, Run as Admin, ако ползваш UAC) инструмента Process Explorer.

 

2. В списъка с процесите намери процесите "hukgrgzwfygksrnft.exe" и "gegzpbjdbbz.exe". Кликни с дясно копче на първия от тях и избери от контекстното меню опцията Suspend, направи същото и за втория. Когато и двата процеса се визуализират със сив цвят чрез клавиша Delete ги убиий. Увери се, че процесите вече не присъстват в списъка.

 

3. Стартирай инструмента AutoRuns с повишени права (Run as Admin, ако ползваш UAC). Чрез Delete премахни записите "vguoxkbwduacifz", "ambwgumiqipszxsj", "salcisgycqts", "sms by jeko ianev" и "ramelwlejyccg".

 

4. Направи рестарт на системата.

 

5. Стартирай нова проверка с MBAM и SAS.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...