Jump to content

Какви основни функции трябва да притежава една защитна стена?


Препоръчан пост

Здравейте,

понеже нямам инсталирана защитна стена реших да го направя. От прочетеното дотук изведох няколко основни функции, които трябва да притежава една защитна стена.

1. Да филтрира съдържанието.

2. Да преобразува мрежовите адреси и номерата на портовете.

3. Да балансира натоварването

4. Да открива пробиви в системата

5. Блокиране на данни. Както входящи така и изходящи. Което включва различни видове пакети.

6. Водене на дневници

7. HIPS

Филтриращи маршрутизатори, поддържащи връзката пакетни филтри или проксита? Тези ги дават като основните три вида защитни стени.

Може ли да ми препоръчате защитна стена, която се приближава до тези изисквания? Фрий, и ако има такава с Бг. превод ...

Съществуват ли други функции, които трябва да поддържа?

Link to comment
Сподели другаде

Дай някакви определения на това, което си написал като изисквания, че така е прекалено неясно, за да ти напишем конкретни отговори.

За начало кажи с каква операционна система ще работи защитната стена, която търсиш и колко грамотен е потребителя, който ще я ползва. Можеш да прегледаш темата Firewall + HIPS; ето три предложения от мен - PC Tools Firewall Plus™, Core Force и iptables.

Link to comment
Сподели другаде

Уиндоус Хр...Четох доста от темата, но не мога да попадна на точните характеристики на всяка една защитна стена...Колкото до нивото ще се постарая понеже искам да съм максимално защитен...
Link to comment
Сподели другаде

Много са функциите - тук http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php се пробват да ги класират. Доколко е обективно и пълно е малко по-друг въпрос. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Рискувате да бъдете лишени от не малко възможности.

 

 

Здравейте,

Това са възможностите, които поне аз открих от прочетеното из форума и Мрежата. Има ли други? Наясно съм, че всяка защитна стена има своите функции, но целта е да се запозная с основните , а и с допълнителите\ по принцип\, за да се направи максималният избор. Доколкото има такъв понеже говорм, за фриий програми... Май ще трябва да погледна какво предлага всяка една от защитните стени, като защита...

 

Много са функциите - тук http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php се пробват да ги класират. Доколко е обективно и пълно е малко по-друг въпрос. Поздрави

 

 

Акоа беше и на български... :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

defteros, ще разчиташ ли на антивирус и кой си избрал или няма да има такъв? Питам защото не съм пробвал само каквото не съм се сетил... И защо да е на български - английски или руски неприемливо ли е?
Link to comment
Сподели другаде

defteros, ще разчиташ ли на антивирус и кой си избрал или няма да има такъв? Питам защото не съм пробвал само каквото не съм се сетил... И защо да е на български - английски или руски неприемливо ли е?

 

Имам антивирусна...а до езика скаран съм с английският, макар че ако се наложи ще се справя. Целта на цялага хамалогия е че искам да ползвам онлайн банкиране и разплащане, а без стена направо си ме е страх...Всички препоръчавт тази или онази стена без да добавят какво пази или не...

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Май ще трябва да погледна какво предлага всяка една от защитните стени, като защита...

Здравей,отново!

Преди да решиш с какво и колко да се подсигуриш,трябва да се вземат под внимание няколко неща:

 

1.Каква ОС ползваш,от колко време,лицензирана ли е ,обновява ли се редовно?

2.Играеш ли често игри?

3.Ползваш ли рутер,ако да,коя година е закупен и ако може модела да кажеш.

4.Коя антивирусна програма ползваш,мислиш ли да ползваш или няма(моето мнение е задължително да се ползва под Windows OS)?

5.Ползваш ли вътрешна споделена мрежа с други компютри,например работа с принтери факс и др.,т.е за служебни цели ли е компютъра или не?

6.И все пак няма да е излишно да споменеш малко относно конфигурацията ти,рам,процесор и така.

7.Имаш ли други програми инсталирани в защитен характер,ако има не е зле да ги кажеш?

 

Има и още ,но това е в общи линии!

Link to comment
Сподели другаде

И да помоля отново за разяснения по точките в първия коментар, че да речем точки 3 и 4 са ми съвсем неясни. А и не само те. Доуточни какво имаш предвид за точки 1 до 6.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

понеже нямам инсталирана защитна стена реших да го направя. От прочетеното дотук изведох няколко основни функции, които трябва да притежава една защитна стена.

1. Да филтрира съдържанието.

2. Да преобразува мрежовите адреси и номерата на портовете.

3. Да балансира натоварването

4. Да открива пробиви в системата

5. Блокиране на данни. Както входящи така и изходящи. Което включва различни видове пакети.

6. Водене на дневници

7. HIPS

Филтриращи маршрутизатори, поддържащи връзката пакетни филтри или проксита? Тези ги дават като основните три вида защитни стени.

Може ли да ми препоръчате защитна стена, която се приближава до тези изисквания? Фрий, и ако има такава с Бг. превод ...

Съществуват ли други функции, които трябва да поддържа?

Съдейки по така написаните точки, оставам с усещането, че не си невеж по въпроса за защитните стени и, че доста си "проучвал" въпроса. В такъв случай ти е оставало още маааалко да попрочетеш материал и сам ще си в състояние да си харесаш стена. Забравил си да споменеш най-важното според мен- в какъв режим би искал да ти работи стената: да е максимално опростена и автоматизирана, или да изисква малко по-сериозна намеса от страна на потребителя при настройка. Това е много съществен въпрос при избора на стена!!!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,отново!

Преди да решиш с какво и колко да се подсигуриш,трябва да се вземат под внимание няколко неща:

 

1.Каква ОС ползваш,от колко време,лицензирана ли е ,обновява ли се редовно?

2.Играеш ли често игри?

3.Ползваш ли рутер,ако да,коя година е закупен и ако може модела да кажеш.

4.Коя антивирусна програма ползваш,мислиш ли да ползваш или няма(моето мнение е задължително да се ползва под Windows OS)?

5.Ползваш ли вътрешна споделена мрежа с други компютри,например работа с принтери факс и др.,т.е за служебни цели ли е компютъра или не?

6.И все пак няма да е излишно да споменеш малко относно конфигурацията ти,рам,процесор и така.

7.Имаш ли други програми инсталирани в защитен характер,ако има не е зле да ги кажеш?

 

Има и още ,но това е в общи линии!

 

Здравейте,

 

1. Ос ми е Уиндоус Хр. Дали и лицензирана..."купих" я заедно със компютъра...нямам представа.Спрял съм ъпдейтите понеже диск С ми е в критично състояние.

2. Не играя игри. Никакви

3. Имам модем на БТК.От тези по новите... Рутер...не знам какво е :)

4. Не ползвам мрежа. Компютюра си е домашен и за домашни цели.

5. Версиа. Професионал- 2002. 960RAM.160Gb AMD процесор.Към 2 GH.

6. Ползвам Аваст4.8 Други програми Анти малеур и онлайн скенери.

 

Raven-

Не знам какво да доуточня- смятах вие да го направите. Това е което открих в резултат на "проучването" си. Толкова ли са различни функциите на защитните стени помежду им...Колкото до настройките от това, което знам е че защитната стена по принцип се грижи, за затваряне на портове, които могат да бъдат слушани както и за трафика, който преминава... Не съм наясно кое ще бъде по добре.

Link to comment
Сподели другаде

"онлайн банкиране и разплащане" - "диск С ми е в критично състояние" Според мен тези неща са по правило непрепоръчителни за съвместяване. Бих преинсталирал Win XP с цел пълното му обновяване след това. Ако ще ползвам Аваст - може-би най-добре е да се предпочете PC Tools Firewall Plus или PrivateFirewall 7.0 И двете са безплатни и с доста качества - съответно с малко недостатъци. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...