Jump to content

avast! засича всичко като Win32:delf-mzg [trj]


Препоръчан пост

Можете ли да ми кажете какъв е този вирус и дали е вирус!?!Аз съм с Аваст и съм доволен,но вчера като запищя и...не спря.Който и файл да отворя пищи!.Та рестартирах кюнеца със сканиране на Аваст,и откри много заразени файлове/които до вчера си бяха чисти/-всичко изтрих/всички с този червей/!.След това сканирах с Аваст, SAS и MBAM-нищо не откриха.Ужким го изчистих/работи си както преди/е,след като преинсталирах няколко програми-за сега няма ядове.

Ако трябва да дам лог с HijackThis?

Link to comment
Сподели другаде

Ако avast!, SAS и MBAM не откриват нищо, значи най-вероятно наистина няма нищо. И програмата се казва HijackThis, а не алабала. Това, че нарочно съм преименувал програмата, не значи, че това й е името.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип това е троянски кон. То и си го пише в скобките - trj (trojan). Като гледам обаче е най-вероятно това да е било фалшива тревога, защото oт Alwil Software са сгафили и при конкретна версия на дефинициите програмата е засичала всичко живо като Win32:Delf-MZG. Проблемът е отстранен в следващите обновления на дефинициите и затова е спряла да ти засича файловете.

Повече информация има в тази тема в официалния форум на avast!.

Link to comment
Сподели другаде

От Alwil добра "шегичка" са си направили :haha: А аз се чудя защо avast! ми се ъпдейтва по 3 пъти на ден, а то гледй каква била работата... Предполагам въпросните драйвери (реалтеци и т.н.) ги нямам и за това не е имало писъци...

В случая - направо FP-proof :-8

Link to comment
Сподели другаде

Не схванах какво общо има драйверът на Realtek с тази фалшива тревога. Вярно е калпаво написан, ама чак пък... :)

 

Among the files affected were high-profile programs produced by Adobe, Realtek sound card drivers, various media players etc.

 

Спектъра включва и програми, които аз сигурно ползвам, ама се е разминала работата... :blackcat:

 

Иначе аз си ползвам драйверите дето са ми на диска с дъното и вече са бая старички...

А като гледам, на Realtek почти през ден има нови HD-драйвери.

Link to comment
Сподели другаде

Спектъра включва и програми, които аз сигурно ползвам, ама се е разминала работата... :blackcat:

Аз помислих, че имаш предвид нещо конкретно за драйверите на Realtek, а те просто са едни от многото жертви.

 

А като гледам, на Realtek почти през ден има нови HD-драйвери.

'Ми, има. Оправят 1 бъг и създават нов(и). :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

И при мен се получи нещо такова - от опит да отворя клип.Сега ми излиза предупреждение /от Аваст/ че ми е заразена ОС.При опит да отворя С-то ме пита с коя програма да го направя :crosseyes1: Сканирах само с Аваст,изтрих всичко от клетката,но при всяко стартиране излиза предупреждение за РУУТЗАРАЗА и трия отново.Какво да направя?

Лаптопа е ACER ASPIRE ONE,няма оптично устройство - не знам дори как да преинсталирам Уиндоуса :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли DDS и:

1) я стартирай;

2) изчакай да събере информацията си;

3) ще се появят 2 текстови файла, запази ги на удобно място (на работния плот например), архивирай ги и прикачи архива към коментара си.

 

Важно: ако имаш инсталирана антивирусна програма, е желателно да спреш временно резидентната й защита, за да не попречи евентуално на нормалната работа на DDS.

 

Изтегли GMER. Разархивирай, ако е в архив. Стартирай я. Тя ще направи начално сканиране за секунди. След като то приключи НЕ кликай бутон Scan, а кликни бутон Copy и после пейстни съдържанието тук (Ctrl+V). Ако програмата предложи да направи пълно сканиране, откажи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...