Jump to content

Диагностика на лан карта


Препоръчан пост

Здравеите

Преди няколко седмици имаше дъждовна буря с грамотевици тогава реших да не си дръпна кабела от лан картата и изведнъж както си сърфирам в нета гръмна мнго силно една светкавица и пс-то се рестартира, като се зареди windows-а не ми откриваше лан картата, аз няколко пъти рестартирам слагам на ново драйвери и най-накрая я засече и сега я ползвам нормално. Интересувам се дали мога да направя някаква диагностика на лан картата да видя дали работи нормално? C Windows Vista съм, лан картата ми е вградена на Realtek 1 Gbit PCIe. Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало провери дали LAN картата все още поддържа предлаганата от доставчика скорост за обмен по трасето (10/100Mbit), от Control Panel > Network Connections > Local Area Connection > Properties.

 

Ако всичко е наред и страниците се зареждат, се радвай, че тоя път си се разминал и мисли за някаква защита, и не само за LAN картата, а за компютъра. Като цяло съветите за закупуване на UPS са и добри, и лоши, защото работата на UPS-а е да подава постоянно захранване (това не означава вечно), нищо повече. И той като surge protector-ите (разклонителите със защитен куплунг по кабела, във който е вграден варистор, чиято основна идея е, когато Uраб = ~Umax, R- (съпротивленоето намаля) и когато Uраб>Umax, съпротивлението пада на нула, което предизвиква късо съединение във веригата) има нужда от защита, която в моделите от нисък клас работи на същия принцип, който споменах преди малко. Хубавото на UPS-a, че дори и да стане нещо в най-лошия случай ще изгори той, а той може и да те защитава и от падове (разбирай спадания на стандартното напрежение, което в българската мрежа е 220V), всъщност би ти бил от полза, ако разликите са големи, иначе захранването също има разни защити за подобни аномалии. Най-сигурно е да ползваш няколко защити в комплект, но пак нямаш гаранция, че ще те предпази, запомни само, че при една мъжка светкавица нищо не може да те спаси, за това най-добре ще е, ако изключваш компютъра когато видиш, че времето се разваля, за да не си блъскаш главата в бюрото после.

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
Да попитам имам една лан карта реалтек е е като я поставя компа я намира и инсталира дотук добре но като пъхна кабела за интернета картата не реагира дали картата е изгоряла или има друг проблем
Link to comment
Сподели другаде

Да попитам имам една лан карта реалтек е е като я поставя компа я намира и инсталира дотук добре но като пъхна кабела за интернета картата не реагира дали картата е изгоряла или има друг проблем

Всяка мрежова карта има уникален MAC-адрес (Media Access Control), по който се идентифицира от интернет доставчика. Затова не ти тръгва нета, защото не я разпознава сървъра му. Трябва да им се обадиш.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да им се обадиш.

Не съм съгласен с теб.Човека не го обяснил на дълго и широко ,но от думите му клонят към факта:

Процесора на картата е жив и здрав и затова се разпознава от PC,Но след като не реагира по никакъв начин при включване на кабел(най-вероятно показва изключен мрежови кабел).На входа е изгоряла карта и едвали сам ще може да я от ремонтира,а и не си струва труда да се от ремонтира.

Link to comment
Сподели другаде

Всяка мрежова карта има уникален MAC-адрес (Media Access Control), по който се идентифицира от интернет доставчика. Затова не ти тръгва нета, защото не я разпознава сървъра му. Трябва да им се обадиш.

...или да си смениш MAC-адреса със стария, който можеш да видиш с програмата Everest в графата "Компютър" -->"Обща информация". После трябва да го намериш някъде в "Мрежови връзки" и да въведеш новия адрес.

 

Не съм съгласен с теб.Човека не го обяснил на дълго и широко ,но от думите му клонят към факта:

Процесора на картата е жив и здрав и затова се разпознава от PC,Но след като не реагира по никакъв начин при включване на кабел(най-вероятно показва изключен мрежови кабел).На входа е изгоряла карта и едвали сам ще може да я от ремонтира,а и не си струва труда да се от ремонтира.

Не си прочел или разбрал правилно. Имам предвид, че не се разпознава от сървъра на интернет доставчика - иначе компютъра на venio - както казва той самият - си намира картатата и я инсталира - значи работи.

Link to comment
Сподели другаде

Да показва изключен мрежови кабел явно картата си е отишла а за мак адреса той не е важен защото използвам рутер и няма проблем с мак адрес благодаря на всички ви
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...