Jump to content

Преминаване от Vista към XP


Препоръчан пост

Здравейте,

Някой да е правил успешно преминаване от Vista към XP на лаптоп?

Нека да сподели опита си, :hesthebest: че вече ми писна от бъгавата и тежка Виста!

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

BenQ R56 премина успешно инсталирането на ХР, както и разните му там тошиби и тошибки.

Теб какво точно те интересува, понеже аз си мислех за други неща?

Link to comment
Сподели другаде

BenQ R56 премина успешно инсталирането на ХР, както и разните му там тошиби и тошибки.

Теб какво точно те интересува, понеже аз си мислех за други неща?

 

Идеята ми е не дали може или не може да се премине към ХР, а каква последователност трябва да спазваме.

Как сме го направили? Има ли нещо, на което трябва да обърнем внимание? Препоръки и предложения по процеса....

Link to comment
Сподели другаде

Идеята ми е не дали може или не може да се премине към ХР, а каква последователност трябва да спазваме.

Как сме го направили? Има ли нещо, на което трябва да обърнем внимание? Препоръки и предложения по процеса....

В общи линии, трябва да обърнеш внимание на 3 неща:

1. Да се снабдиш с добре работещ диск с Windows XP.

2. Да подготвиш предварително всички драйвери, предвидени за модела лаптоп.

3. Ако харда на лаптопа е SATA, трябва да вградиш съответните драйвери в инсталацията на XP, или да ги инсталираш от дискета през флопи на USB, или да промениш съответната настройка от биос-а, ако има такава възможност.

Link to comment
Сподели другаде

В общи линии, трябва да обърнеш внимание на 3 неща:

1. Да се снабдиш с добре работещ диск с Windows XP.

2. Да подготвиш предварително всички драйвери, предвидени за модела лаптоп.

3. Ако харда на лаптопа е SATA, трябва да вградиш съответните драйвери в инсталацията на XP, или да ги инсталираш от дискета през флопи на USB, или да промениш съответната настройка от биос-а, ако има такава възможност.

Благодаря! :hesthebest:

Моите притеснения бяха дали има нещо специфично, но както виждам - no problems! Ръгаи диска, форматирай и инсталирай. Ясно е, че при преминаването надолу всички инсталации ще бъдат загубени - това не е упгейд а даунгреид!

Въпреки това смятам да си направя едно пълно копие с Acronis True Image, защото лаптопа е гаранционен още. :lookaround:

Пък кой ли знае, какво мога да реша утре - да върна отново Вистата.... :crosseyes1:

Ще го направя и ще ви кажа какво се е получило.

Link to comment
Сподели другаде

Можеше поне да споменеш модела на лаптопа...

Иначе ти желая успех и безпроблемно инсталиране на системните драивери.

 

 

Съжaлявам, че забравих да спомена модела. Ето го: Acer 5050-5954

Report.txt

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

И така успешно преминах към ХР! Просто без НИКАКВИ проблеми. Инсталацията премина гладко и без засечки. Вярвам, че предварителния ми труд явно ми помогна за това. Направих както dixi :svlove: препоръча: снабдих се с последните драйвери от сайта на Acer и си направих с nLite едно стартово ДВД с драйверите и ъпдейтите - пълен комплект(естествено благодарение за подробната статия на тази тема във форума).

После само пъхнах диска и след няколко Ентъра - хоп - Acer с Windows XP и то x64!!!

До момента - 3 седмици, нямам проблеми! :peace:

Въпреки това, си имам и едно пълно копие на системния диск с Виста! :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Здравейте:На един лаптоп BenQ R56 е инсталирана XP,но не работи вграденият микрофон след като е преинсталиран.В Device Manager има въпросителни за modems и Other devices - Unknown Device явно не са инсталирани всички драйвъри.Със страничен микрофон работи, дали е възможно да не работи вградения заради драйверите за модема?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...