Jump to content

Интернет на LapTop?


Препоръчан пост

Така вчера си купих лаптоп, има си лан карта и всичко е точно. Въпроса е, че не може да ми тръгне интернет на него. Доставчикът ми подава автоматични DNS сървъри и IP адрес, които се изпълняват чрез модем. На лаптопа ми висят отдолу някакви изключени Wireless мрежи и незнам какво да правя. Вкарвам съм кабела за интернет в какви ли не машини, освен в лаптоп, навсякъде интернета тръгна, само на лаптопа не, трябва ли да направя някакви допълнителни настройки, за да подкарам интернета. Казаха, ми че трябвало да изключа Wireless мрежата или нещо подобно, но не ми дава.
Link to comment
Сподели другаде

Ако използваш Start -> Run -> ipcofig /release на настолния компютър (където се предполага, че имаш нормален нет) и после включиш мрежовия кабел към лаптопа не става ли?
Link to comment
Сподели другаде

Честита придобивка.

Пробвай да промениш МАС адреса на мрежовата карта на лаптопа. Сложи такъв от машина на която нета върви.

Успех!

 

Добавено: Малко информация за ОС няма да навреди. С Виста съм имал проблеми с Internet, докато не изключих поддръжката на TCP/IPv6, но според мен е от МАС-а. Няма как иначе доставчика ти да те идентифицира.

Link to comment
Сподели другаде

Значи пробвах написаното от Sir_William, като напиша ipconfig в Run, и ми изкача моментално един прозорец, който изчезва и не мога да видя нищо. С Windows Vista съм, незнам защо се получава така.
Link to comment
Сподели другаде

Значи пробвах написаното от Sir_William, като напиша ipconfig в Run, и ми изкача моментално един прозорец, който изчезва и не мога да видя нищо. С Windows Vista съм, незнам защо се получава така.

Първо напиши cmd в Run. После пробвай с ipconfig. По този начин няма да изчезва прозореца. :)

Link to comment
Сподели другаде

Първо напиши cmd в Run. После пробвай с ipconfig. По този начин няма да изчезва прозореца. :)

Леле, направо съм откачил в последно време :) Вярно, сега ще пробвам и на лаптопа какво ще стане. Ще му задам настройките и ще вкарам кабела, след малко ще пиша.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!И аз съм с лаптоп, но нямам проблеми с никакви мрежи, трябва доставчика да ти направи или даде настройките и си се свързваш. Даже аз си ползвам и интернета на БТК, когато си сложа модема, интернета на местен интернет доставчик/ без да трия тези на БТК/ и т. н.просто компа си помни настройките и какъвто и кабел да му сложиш се свързва.Wireless си стои затворен и не пречи.Не съм го ползвала, защото нямам настройка за него. Той няма нищо общо с другия.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Здравейте,съфорумници.Надявам се да ми помогнете,защото и аз имам проблем с интернета.В лан мрежа съм с реално ай пи,лаптоп HP и уиндоус Виста.Когато си включа компютъра ми излиза следното съобщение:"windows has detected an ip address conflict".След известно време се оправя,но това е адски дразнещо и съм почти сигурен,че проблема е по интернте настройките на вистата.Сигурно ще питате дали ползвам защитна стена-да "Bitdefender internet Security 2008",но не вярвам да е от нея.Накакви идеи и насоки?
Link to comment
Сподели другаде

Като за начало кажи на какъв интернет си? Как стига до теб. Рутер, модем, директно ? Също така можеш ли да тестваш с деинсталиран или поне спрян Bitdefender.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Ами интернета е кабелен(лан мрежа) . На неограничена скорост до 1.5 мб/с.,без рутер-кабела идва от вън и директно в компютъра.Не съм спирал антивирусната,защото преди бях с уиндоус екс пи и нямах проблем.Надявам се да съм обяснил добре.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...