Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,имам един въпрос относно Опера.Значи въпроса е следният:Винаги когато свалям архивиран файл (rar) от интернет не ми се отваря иконката на УинРар,а на опера. И когато се свали файла пак е с иконка на опера.Има ли начин да се направят някакви настройки на Операта за да ми го показва като рар файл и след свалянето иконката да си е на УинРар и да си го разархевирам с УинРар.Ето за какво става въпрос http://img7.imageshack.us/img7/5791/22504195.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Сподели другаде

Да, има начин. Цъкаш на запиши => Отваря ти се диалоговият прозорец, с питане къде да се запише => В долното поле от падащото меню избираш: "All files/Всички файлове => В горното меню, ръчно сменяш разширението от "htm" на "rar". Сваляш файла където си пожелаеш.
Link to comment
Сподели другаде

Меню Инструменти -> Настройки... -> Разширени -> Сваляне -> махни отметката на Без управляваните от Opera типове -> в поле "Намери" напиши rar. Трябва да се появи разширение "application/x-rar-compressed". Ако нямаш такова, кликни Добави... и използвай настройките на снимката. Ако имаш такова разширение, кликни два пъти върху него и провери дали настройките са точно като тези на снимката.

 

http://ploader.net/files/2ca2619ba749af322813666749c0c9cb.png

Link to comment
Сподели другаде

Тея тиквеници са махнали в Опера 10.60 двойният клик на мишката на празно място, с което действие се отваряше зададената началната страница.

Сега трябва да се разхождам и да чукам на къщата.

 

И за къв са сложили долу двата правоъгълника под бързото избиране ,само да загрозяват пейзажа. Не можах да ги махна.

 

Иначе Опера 10.60 лети.

"Най бързия барузер на земята" :haha: :haha: :haha:

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте, и аз имам подобен проблем за RAR вече прочетох и го направих,но исках да си сваля една програма и след ,като натисна върху download ми се отварят йероглифи и сваляне не започва.Незнам каква настройка и за какъв тип файлове да направя за да ми отваря прозореца със запитването.
Link to comment
Сподели другаде

Настройките на exe файловете трябва да са ето така по подразбиране:

 

http://ploader.net/files/8ca0d22c6e7a1436383e1ffaeca8c950.png

 

Ако не са така, ги направи така. Ако са така, можеш да опиташ да избереш Save to disk опцията, която ще накара Opera директно да предлага да запазва файла някъде. Ако нито настройките по подразбиране, нито опцията Save to disk не помогне, то значи няма какво повече да се направи общо взето. Това с йероглифите е и проблем на самия сървър, а не само на браузъра.

Link to comment
Сподели другаде

Ако нито настройките по подразбиране, нито опцията Save to disk не помогне, то значи няма какво повече да се направи общо взето. Това с йероглифите е и проблем на самия сървър, а не само на браузъра.

... или пък мисля, че ставаше като се копира цялата страница със символите, постави се в текстов документ и се сложи разширението на файла, което трябва да си е (например RAR и после се разархивира). Отдавна съм се сблъсквал с този проблем и вече не помня - даже мисля, че и при Mozilla Firefox го имаше на моменти, но не съм сигурен.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...