Прехвърляне към съдържание

Мненията на Evertom

Има 11 елемента от Evertom (Търсенето е ограничено от 19-October 18)

По съдържание

За този потребител

#144631 грешка в програма

Публикувано: от Evertom на 26 January 2013 - 19:15 в Програмиране

Разбрах,мерси отново за помощта. :)

#144564 грешка в програма

Публикувано: от Evertom на 24 January 2013 - 22:02 в Програмиране

Оправих и другите грешки и тръгна,но по някаква причина не ми дава да въведа модел,просто го прескача сложих cin.ignore но не се получи.
Ето го вече оправения код.
http://pastebin.com/8c1hGX26

Също имам въпрос за декларирането на променливите във функцията void input(avtosalon koli[],int n) в скобите казвам на програмата какви променливи ще използвам и казвам че ще използвам масива koli от структурата avtosalon.
А когато извиквам функцията във main вече пиша само input(koli, n); тоест защо не уточнявам както преди че масива ще е от типа avtosalon?

#144559 грешка в програма

Публикувано: от Evertom на 24 January 2013 - 20:32 в Програмиране

Да тази грешка сега я видях,но грешката на 108 ред си остава.
оправих си и грешката във функцията srednacena чак сега я мернах,забравил съм да сложа че сумата трябва да се раздели на броя коли.

#144556 грешка в програма

Публикувано: от Evertom на 24 January 2013 - 20:03 в Програмиране

Дава ми следната грешка на ред 108.мисля че съм объркал нещо в декларирането на структурата във функциите или при извикването им в main функцията.Така и не разбрах как трябва да се извика правилно структурата във някоя функция,ще може ли обяснение. :)

error: expected primary-expression before 'int'|

кода за по-голямо удобство ще го постна в pastebin защото в сайта много трудно ще се чете а програмата е дълга.

http://pastebin.com/8c1hGX26

#144404 Сортиране на масив чрез вмъкване

Публикувано: от Evertom на 22 January 2013 - 00:16 в Програмиране

3 5 1
Мисля че го разбрах while проверява условието дали има лявостоящо число по-голямо от дясно стоящото например 5>1 и 1 трябва да се размени със 5-цата.Изпълняват се командите във цикъла while и списъка с цифри ще изглежда така 3 5 5.Сваляме j с 1 и проверяваме дали отговаря на условията на while в случая j=1 и masiv[0]=3 > index=1 и пак изпълняваме командите в цикъла while,списъка става 3 3 5.
j-1=0 и този път вече не отговаря на на условията затова отиваме директно на
Masiv[j]=index; и списъка става 1 3 5 и вече е подреден.

Доста е трудно да се осмисли всичко това,никога не бих се сетил сам да напиша кода. :bored: Сега горе долу ми се изясни благодаря за помощта :bravo:

#144402 Сортиране на масив чрез вмъкване

Публикувано: от Evertom на 21 January 2013 - 23:23 в Програмиране

Благодаря за отговора,но това ми е ясно.Как се задават и т.н.не мога да разбера логиката по която се прави,защо точно така се пише.Тоест не мога да си представя как тези команди ще подредят числата,не разбирам как ще го направят.
Например имаме редицата 3 5 1.Можеш ли да обясниш стъпка по стъпка какво ще направят командите с числата,защото така нищо не разбирам.
Може ако искаш само за едно минаване през цикъла да обясниш защото иначе писането сигурно ще е много.

#144395 Сортиране на масив чрез вмъкване

Публикувано: от Evertom на 21 January 2013 - 21:30 в Програмиране

Здравейте,наясно съм с принципа на работа на този вид сортиране.Разбирам го чисто алгоритмично,но не мога да разбера как е направен в c++ кода,гледам го кода и не мога да го разбера а и никъде не е обяснено кое какво прави.Ако може малко помощ с обяснението.

Ето го и кода

#include<iostream>
using namespace std;
int main()
{
int Masiv[5]={20,31,42,52,30};
int i,j,index;

for(i=1;i<5;i++){
index=Masiv[i];
j=i;

whie( (j>0) && (Masiv[j-1]>index) )
{ Masiv[j]=Masiv[j-1];
j=j-1;}
Masiv[j]=index;

}}

for(int i=0;i<5;i++)
cout<<Masiv[i]<<" ";
return 0;
}

Частта с различен шрифт и цвят е същинското сортиране.Кода го намерих в интернет и се надявах че ще го разбера като гледах алгоритъма за сортиране и следвам кода,но изобщо не виждам как този код следва алгоритъма.

#129260 Свързване на телевизор с лаптоп

Публикувано: от Evertom на 06 February 2012 - 19:29 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Какви са другите варианти.Да преценя кой ще ми е най-удобен за ползване.В една тема бяха препоръчали на един човек да си вземе това но просто снимка беше постната и нямам идея как се казва тази джаджа.

Публикувано изображение
Целта ми е да постигна минимална загуба на качество в картината и звука.

#129257 Свързване на телевизор с лаптоп

Публикувано: от Evertom на 06 February 2012 - 18:57 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Ок разбрах.А има ли по лесен вариант да го свържа тв-то с лаптопа,защото не ми се занимава всеки път да се разправям с тези кабеляци.

#129254 Свързване на телевизор с лаптоп

Публикувано: от Evertom на 06 February 2012 - 18:24 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Благодаря.А случайно да знаеш как ще е качеството на картината и дали ще има проблеми със звука и т.н искам звука да е от телевизора също.

#129250 Свързване на телевизор с лаптоп

Публикувано: от Evertom на 06 February 2012 - 17:34 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Здравейте искам да мога да си гледам филмите от лаптопа на телевизора.Каква машинка,кабел и т.н ми трябва.

Значи телевизора е антика LG Model No:CF-20D60. Има Aerial socket(сокета в който се вкарва кабела на кабелната тв) и само един SCART сокет.

Лаптопа е ASUS X51Rseries.Има няколко USB порта ,сокет за лан кабел,нещо дето прилича на изход за видео картата(ако не се лъжа се наричаше VGA или нещо подобно),жакове за микрофон и слушалки и това е.