Прехвърляне към съдържание

Мненията на T-W

Има 71 елемента от T-W (Търсенето е ограничено от 19-October 18)

По съдържание

За този потребител

#171600 Възстановяване на данни от Android телефон

Публикувано: от T-W на 30 May 2019 - 20:56 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Пробвах да си отключа екрана, чрез Find My Mobile на Samsung (някъде прочетох, че това е точно за такива случаи и ще мога да работя с паметта на телефона)

От Samsung казаха, че чрез тяхната услуга може да се направи само и единствено отключване (няма отношение към другите функции). Това няма да ми е полезно, но така или иначе трябвало да съм логнат от телефона (или нещо от сорта), а аз не съм.

Остана най-отчаяният опит - да пиша и на Google. Но така и не намерих къде и дали изобщо може.

#171598 Възстановяване на данни от Android телефон

Публикувано: от T-W на 29 May 2019 - 19:43 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Само,че твоя телефон никога не е бил синхронизиран,дори и след въвеждане на профила на телефона ли?

Никога не съм ползвал такива услуги.

не съм сигурен дали не трябва достъп до андроида

По всяка вероятност трябва.

#171595 Възстановяване на данни от Android телефон

Публикувано: от T-W на 27 May 2019 - 19:14 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

P.S. Не знам дали е възможно да накарам Google Photos/Drive по някакъв начин да ми синхронизира нещата, без да пипам телефона. Не откривам и никакъв support, на който да пиша.

#171594 Възстановяване на данни от Android телефон

Публикувано: от T-W на 27 May 2019 - 18:56 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Само за сервиз се сещам.Но,там сигурно ще сменят дисплей и тъч.

Аз от там започнах всъщност, но не им се занимава много. Вече е телефон на 4 години. Не си заслужава.

#171590 Възстановяване на данни от Android телефон

Публикувано: от T-W на 26 May 2019 - 21:02 в Проблеми и дискусии, свързани с хардуер

Здравейте,

Имам Android телефон (Samsung), който претърпя инцидент, и в момента е с черен екран и не много работещ touch screen. Видимо всички останали функции работят. С доста усилия е постижимо отключване чрез pattern. Като цяло това е всичко, което мога да направя с него.  Искам да си възстановя, каквото мога. Обикновено прехвърляне на данни през USB трябва да се разреши през телефона. За варианти с USB Debugging също трябва да ползвам телефона. Пробвах да си отключа екрана, чрез Find My Mobile на Samsung (някъде прочетох, че това е точно за такива случаи и ще мога да работя с паметта на телефона), но поради някаква причина не може да го открие. Твърдят, че не е вързан към мрежа, а това не е вярно. Т.е. май съм изчерпал всички варианти, а не се сещам за други. Приемам всякакви предложения.

#171300 Анонимно сърфиране

Публикувано: от T-W на 04 January 2019 - 14:52 в Web дизайн, мрежи и Интернет

Какво целиш ти с анонимно сърфиране?

Къде и какво искаш да браузваш?

Питам от любопитство. Нямам конкретна цел.

#171294 Анонимно сърфиране

Публикувано: от T-W на 03 January 2019 - 22:19 в Web дизайн, мрежи и Интернет

Здравейте,

Наскоро мернах една статия, в която се твърдеше, че Tor не бил добър избор за анонимно сърфиране. Реших да попитам тук - постижимо ли е анонимно сърфиране и ако да, как?

#171249 Мнения/препоръки/оплаквания за онлайн магазини

Публикувано: от T-W на 27 December 2018 - 23:24 в Полезни неща

И аз ще се разпиша в темата. Ще разкажа предимно скорошни впечатления, защото нямам много стари спомени, а малкото такива може да нямат давност.

Техника.БГ – купих си масажираща седалка. Тотално сдаде багажа преди да навърши един месец ползване. Казвам „тотално“, защото затоплящата функция не работеше коректно още в самото начало, а после се скапаха и самите глави. Т.е. буквално не може да се ползва. Пуснах рекламация през техния сайт. Получих мейл, че трябва до 5 работни дни да ми отговорят. В края на петия работен ден реших учтиво да им напомня, че са на път да не си спазят условията. Няколко минути по-късно получих мейл, в който пишеше къде и как трябва да изпратя седалката. Ако трябва да спекулирам – може би действително щяха да ме забравят, но няма как да съм сигурен. Така или иначе не знам кое им „отне“ 5 дни. Това писмо спокойно можеше да го получа и на същия ден. Както и да е. Писах им кога ще е при тях, според куриерската фирма. Помолих да ми потвърдят, когато пристигне, и евентуално да дадат някакъв срок. Не се случи. Някъде на втората седмица реших да се обадя на номера от мейла. Тук ще направя едно кратко уточнение: всяко обаждане, което споменавам, всъщност представлява МНОГО обаждания – почти не се е случвало да вдигнат от първия път. След първия разговор ми искаха име и номер и казаха, че ще се обадят. Не се обадиха. На следващия ден отново звънях. Беше нещо като сряда/четвъртък. Казаха, че по всяка вероятност ще се отремонтира и ще е до края на седмицата. Естествено започнах да правя пазарлъци да се свържат с мен до края на седмицата. Т.е. петък. Не се свързаха. Следващата седмица отново ги потърсих. Казаха нещо от сорта на: „ами, ако не може да се поправи, ще се замени с нова“. След този разговор ми стана пределно ясно, че преди да изтече целия срок няма да получа нищо. Търпеливо изчаках да минат 30-те дни, според техните условия (де факто 35 с чакането на инструкциите). Вече бяха с 1-2 дни нарушение от условията си. Понеже вече имах доста лош спомен от сервиза, реших да звънна на номера от сайта. Оказа се, че всъщност свързването с тях е още по-трудно, но за сметка на това са същия тип непукисти. На първия разговор изрично помолих да приключим въпроса до края на деня. Въпросния ден вече беше към края си и реших да пробвам другия номер от сайта. Обясних ситуацията. Този път категорично заявиха: „добре, щом искате, ще се свържем с вас до края на деня“. С цялата си наглост те ОТНОВО НЕ СЕ ОБАДИХА. За следващия ден бях готов изцяло да си забравя добрия тон. Свързах се с тях – обясних за 100-тен път каква е ситуацията и настоях да приключим въпроса в рамките на този разговор. Започнаха да ми обясняват, че в сервиза го нямало „Човека“ (явно някой много важен). И докато си дрънкаха глупостите изведнъж ме прехвърлиха на някакъв друг човек (явно току-що влязъл в стаята). Естествено трябваше и на него да му обяснявам за какво иде реч. Искаше да се свърже със сервиза. Накарах го да обещае, че ще се обади (отчаяно, нали?). Даде си срок от 7 минути. Ще прозвучи като измислица, но… този човек наистина се обади. Първия, който действително си спази думата (от общо поне 4, с които ми се наложи да общувам). Казаха, че ще я изпратят още днес с експресна доставка и ще бъде при мен утре. Стори ми се адски странно тези неадекватни непрофесионалисти да се охарчат за по-скъпа доставка. Поне на фона на всичко останало. Не разбрах дали ще получа нова или старата седалка. Не знаели, защото „момчето не си е точно на мястото“. Понеже се наслушах на глупости от тях, дори не поисках да знам какво значи това. Естествено на другия ден седалка нямаше. Последва познатата процедура – да им звъня и да им се обяснявам. Започнаха да се държат арогантно и да ми обясняват как нищо не знаят. В крайна сметка успях да си изпрося номер за проследяване и на следващия ден наистина пристигна. Щастието беше кратко. Около 20 дни по-късно отново се развали по абсолютно същия начин – първо спря да работи затоплянето, а после и една от главите. Случката остава без финал за сега. Не съм сигурен дали си заслужава да се занимавам отново с тези хора.

В заключение и за хората, които ги е домързяло да прочетат горното: мислете десет пъти преди да пазарувате от тези хора.

Ozone.bg – първо си поръчах Edifier R1280T, които ми бяха препоръчани тук. Пристигнаха по-бързо от посоченото в сайта. Открих, че една от колоните беше леко ожулена. Почти не се забелязва на това място, но аз обичам да си оглеждам нещата. Надявам се да е заводски дефект и да съм първия, който ги ползва. След няколко седмици отново си поръчах от тях. Този път бяха 2 CD-та и книга. За съжаление книгата не беше опакована добре и едно от ръбчетата се беше смачкало леко. Беше за подарък и силно се надявах да няма такива гафове. Тогава не си взех пратката аз и нямах възможност да им я върна.

Като цяло съм доволен от цените и отстъпките, които правят (повечето не са фиктивни), но не бих направил нито един компромис повече, ако пазарувам от тях. Любопитно ми е дали наистина ще си спазят безплатната доставка за някой евтин продукт (да кажем под 1лв.), но нямам намерение да ги тествам.

Давам нещо като неутрална оценка.

Omni.bg – от тях първата ми поръча беше “Toshiba P300 - High-Performance Hard Drive 3TB”. Доколкото си спомням пристигна навреме и всичко беше наред. Няколко дни по-късно направих поръчка и за външен хард от същата марка. Излъгаха ме за датата на доставка 1-2 пъти и им казах да я отменят.

Megamag – от тях също направих опит да си поръчам споменатия външен хард – отново неуспешен. За адрес им бях оставил офис на Speedy и като коментар бях писал да ме потърсят, ако работят с друг куриер. От техния сайт така и не разбрах с кой работят. 1-2 работни дни по-късно реших да ги потърся сам – оказа се, че дискът не бил наличен. Интересно кога щях да го разбера, ако не се бях обадил. Опитаха се да намекнат, че се е изчерпал, заради черния петък, когато го поръчах и аз. Всъщност не беше намален изобщо. Нямаше дори фиктивно намаление. Не исках да споря и им казах просто да ме потърсят, когато го имат. По принцип при друга ситуация не бих се занимавал повече със съответния магазин, но вече поръчвах този хард за 3-4 път и не знаех дали са ми останали много опции. Две седмици по-късно действително се обадиха. Де факто нямам поръчка от този магазин (поне не такава, която да помня), но и занапред ще ги избягвам.

ECenter – от тях вече успях да си купя въпросния хард, който вече бях започнал да сънувам. Обадих се директно по телефона, защото ми беше писнало да си пиша лични данни и да си правя регистрации, които няма да ползвам. Дадоха дата и си я спазиха. Когато го получих нямаше гаранционна карта – обадих се и ми изпратиха по мейл, без да ме карат да се обяснявам много. По принцип не бих останал очарован от техника без гаранция (особено, ако се прави системно и съзнателно), но на фона на другите ми поръчки за същия продукт, те се справиха блестящо.

eMAG.bg – за пръв път ползвах този прословут сайт наскоро – купих си слушалки и блендер. Слушалките пристигнаха за няколко дни, а блендерът мисля, че го чаках поне 2 седмици. Хубаво е, че не обещават дати за доставка, които не могат да спазят. Проследяването в техния сайт не вършеше много работа. Можеше да се постараят повече в тази насока, щом ще се чакат доставки по 2 седмици. Харесва ми, че гаранциите са електронни.

JAR – преди доста време съм пазарувал от тях. Не съм ги запомнил с добро, но нямам почти никакви конкретни спомени. По всяка вероятност веднъж ме забавиха с доставката. Не приемайте това мнение много насериозно, но пък имайте едно наум.

PCStore.bg – не съм го ползвал скоро, но специално се разрових в стари мейли, за да напиша мнение. Купувал съм си видеокарта, SSD и периферия в няколко различни поръчки. Причината е, че (явно) имаха период, в който одобряваха всички коментари на цените. На практика съм купувал всичко на възможно най-ниската цена. Спомням си, че в една от поръчките бях писал кодовете за намаление като коментар (в сайта мога да ползвам само един) и ми се обадиха да кажат, че ще ги зачетат и ще намалят цената. Купил съм „SSD Transcend 240GB SATA 3 TS240GSSD220S “ през май месец за 75лв. с безплатна доставка. За справка – тогава най-ниската цена е била 118лв. Дори в момента не е толкова ниска. Наскоро купих доста техника (предимно споменатите неща) и имах намерение да пазарувам от тях отново. За съжаление не отговориха на коментарите по цените. Явно вече нямат такава политика да одобряват всичко. Все пак съм доволен от цените на старите поръчки.

#171235 Нов торент клиент

Публикувано: от T-W на 26 December 2018 - 12:36 в Търся програма

Можеш да хвърлиш око на BiglyBT, който е наследник на Azureus.

Ползвах го няколко дни, но не съм очарован. Отново бъгове с избора на файлове - сваля и такива, които не съм избрал (ествествено "повредени"). Отделно започна да си инсталира някакъв видеоплеър без да пита. Всъщност можех да си спестя тестването, защото впоследствие разбрах, че ще мога да го ползвам на много малко места (не се поддържа в някои тракери).

Алтернативни клеинти са Deluge, Halite и Transmission, но те разполагат с далеч по-малко опции.

Може би Deluge ми допада най-много. Поне откъм интерфейс ми е адски удобен - добавянето на много торенти става само с един прозорец без значение дали са 10 или 100. Страничната лента ми показва тракери (при това с домейн и икона) и мога лесно да ги филтрирам. Ако не открия някакви сериозни бъгове, които да ме дразнят, може би ще остана с него. Така или иначе пробвах всички клиенти, които се поддържат от тракерите, които ползвам. Все пак има 2 неща, които ще ми липсват много от uTorrent - приоритет на торенти (а не просто опашка) и отварянето на папката при двоен клик.

#171189 Компресия на снимки

Публикувано: от T-W на 17 December 2018 - 20:34 в Търся програма

Спомням си, че преди много години съм ползвал Format Factory и май имаше някаква подобна опция. Но за моя случай ще е overkill.

#171188 Натоварване на хардуерни компоненти

Публикувано: от T-W на 17 December 2018 - 20:23 в Търся програма

Rainmeter - също може да прегледаш.

Щеше да е идеално, ако предлагаше повече информация.

Точно HWiNFO предлага разни добавки

За съжаление не успях да подкарам нито една от тях. Може би пропускам нещо.

#171184 Видео плеър за бързо превъртане

Публикувано: от T-W на 17 December 2018 - 14:52 в Търся програма

@ExaFlop,

Не разбрах с каква цел го споменаваш.

#171179 Видео плеър за бързо превъртане

Публикувано: от T-W на 16 December 2018 - 18:10 в Търся програма

Както казах, поне при мен MPC-HC превърта мигновено, т.е. ми се струва като точно това, което на теб ти трябва, но може би при теб не работи по същия начин.

Пак да уточня, че става въпрос за HD файлове и то не за всички. По всяка вероятност съществува такъв проблем и при други хора.

#171177 Нов торент клиент

Публикувано: от T-W на 16 December 2018 - 15:29 в Търся програма

Според мен health е доста относителна и потенциално подвеждаща колона.

Достатъчно добра е, за да върши работа. При всички положения е по-добре, отколкото да няма изобщо.

Не помня точно защо изоставих µTorrent, просто помня, че в един момент ми писна да се занимавам с нея, опитах qBittorrent, допадан ми и направих миграцията към нея.

И на мен ми писна много от µTorrent. Дори не се поддържа от всички тракери, които ползвам. От години се каня да го сменя. Но пък qBittorrent ме разочарова с всяка изминала секунда. Дори бутоните за пауза/старт са тромави. Някъде четох, че си прави разни скришни неща при пауза и старт. Като нищо ще се окаже вярно. И с него няма да се разбера.

#171174 Видео плеър за бързо превъртане

Публикувано: от T-W на 16 December 2018 - 15:18 в Търся програма

Каква е точно целта?

Ами... да мога да превъртам бързо и на кратки интервали. Да кажем, че търся определено нещо от видео.

Питам, защото това ми се струва като доста нетипично изискване към плеър.

Така е, но пък огромна част от плеърите не го правят както трябва. А и всъщност разбрах, че не само аз се дразня на това.

Колко точно „бавно“ е при теб?

Много зависи. В най-лошите случаи около секунда. Обикновено е доста по-бързо, но пък достатъчно бавно, че да ме дразни.

Откакто пуснах темата разглеждам видео плеъри и може би останах най-доволен от PotPlayer. По-различното при него е, че има опцията Jump to keyframe. Т.е. мога да си избера прецизност или бързина. И при двата варианта се държи сравнително добре, но ако трябва да търся нещо, разликата е огромна. Подозирам, че плеърите, които са бавни, използват точно този "прецизен" режим. Но дори и с него, PotPlayer пак се представя по-добре в това отношение. Не съм взел крайно решение все още. Приемам още предложения.

#171172 Проблем с отваряне на торенти през Firefox

Публикувано: от T-W на 16 December 2018 - 14:59 в Проблеми и дискусии, свързани с програми

Оправих се. Това е едно от малкото решения, а този проблем го има някъде от 2009г. (поне на такива теми попаднах).

#171163 Стартиране на минимизирани приложения

Публикувано: от T-W на 15 December 2018 - 01:47 в Проблеми и дискусии, свързани с програми

За µTorrent не мога да коментирам със сигурност, защото не я използвам от много време насам, но би трябвало да разполага със същите опции за стартиране и минимизиране.

Сега се уверих, че не бачка. Ами, за 2 приложения си заслужава да търся някакво решение. Може и още да се появят.

#171157 Видео плеър за бързо превъртане

Публикувано: от T-W на 14 December 2018 - 18:46 в Търся програма

Здравейте,

Ползвам VLC като основен видео плеър, но превъртането/търсенето (seeking) е изключително бавно при HD файлове (от 700p нагоре). Няма определен формат или контейнер, при който да се получава. Тествал съм и на SSD, и на HDD (като и двете работят коректно) - няма разлика. Пробвах всичко от тази статия, както и от някои други - няма ефект. Драйверите ми са актуални. Същия проблем имаше с MPC-HC. Специално си инсталирах и 5KPlayer с идеята, че е оптимизиран за такива неща - никаква разлика. Единствено Splash се справя прилично (не че с него не съм имал проблеми, но са били единични случаи). Но него не мога да го ползвам като основен плеър, защото е доста беден откъм опции, а и не ми се занимава с кодеци. Не поддържа и DVD/BD. Търсенето, което похвалих всъщност не е много прецизно, а и не мога да търся на близки интервали.

Приемам всякакви безплатни и в краен случай платени предложения.

#171155 Видео плеър

Публикувано: от T-W на 14 December 2018 - 13:04 в Търся програма

Добавено: открих точно каквото ми трябваше.

Проблемът е, че работи изключително зле. В този режим възпроизвежда изключително малък брой файлове. А и нямам възможност да контролирам нищо от "копията". Трябва да използвам основния прозорец, който е черен екран. Т.е. губя един монитор. Трябва ми точно това, което се показва в клипа, но да работи коректно.

#171154 Видео плеър

Публикувано: от T-W на 14 December 2018 - 12:09 в Търся програма

За VLC тук е дискутирано.

Това мисля, че го гледах. Не се получава при мен - не знам защо. Тръгва само един файл. Но така или иначе обсъждат вариант за 2 прозореца, а аз искам да мога и 3.

Споменават и този плеър. С него успях да го подкарам, но само с 2 прозореца. Май няма опция за повече.

Иначе този плеър би трябвало да направи това, което искаш, ако правилно те разбирам, макар че може би ще е нужна платената му версия.

Да, така изглежда. Не го споменах, но ми се искаше да е нещо безплатно.

#171153 Нов торент клиент

Публикувано: от T-W на 14 December 2018 - 11:46 в Търся програма

Не знам точно какво разбираш под това.

Това.

Никога не съм я считал за особено важна или показателна.

И аз. Но сега, когато я няма разбирам колко всъщност ми е била полезна. Ако сортираш по Health може да зададеш висок приоритет на торентите с нисък health, защото другите тотално ги "изместват". Изключително полезна опция. Но пък тук нямам и приоритет дори.

Всъщност има някакви опции за приоритет чрез бутоните в основния прозорец, но точно как работи въпросният приоритет, нямам представа.

Да, действително съм ги пропуснал. Но така или иначе силно се съмнявам да правят нещо съществено. Най-малкото - не работят при завършени торенти.

Искаш да кажеш, че докато поставяш отметки на желани файлове, изведнъж маркира всичко?

Да.

Ако да, странно, на мен досега не ми се е случвало това.

Случи ми се един-два пъти. Май беше при минимизиране на папка.

Мисля, че съм попадал съм на този проблем. Повторна проверка (recheck) оправяше положението.

Ами, не е най-елегантното решение.

При мен е на 5 минути, което би трябвало да е стойността по подразбиране.

При мен беше 60. Промених го.

По всяка вероятност си с актуалната версия на qBittorrent, но за всеки случай да спомена, че ако не си, е добре да я актуализираш. :)

Тя е актуална, но съм се насочил да го сменям така или иначе.

#171147 Видео плеър

Публикувано: от T-W на 13 December 2018 - 23:37 в Търся програма

Обясни по-ясно какво искаш да постигнеш!

Нещо такова.

#171143 Стартиране на минимизирани приложения

Публикувано: от T-W на 13 December 2018 - 22:32 в Проблеми и дискусии, свързани с програми

@Night_Raven,

Да, бях пропуснал това. Но така или иначе ще ми трябва и някакъв вариант за Viber.

#171142 Натоварване на хардуерни компоненти

Публикувано: от T-W на 13 December 2018 - 22:27 в Търся програма

@Night_Raven,

Аз имах предвид нещо, което да "стои" на десктопа постоянно. Т.е. подобно на тази притурка.

#171140 Нов торент клиент

Публикувано: от T-W на 13 December 2018 - 22:17 в Търся програма

Здравейте,

Имам нужда от нов торент клиент. От много време искам да сменя uTorrent и реших да опитам qBittorrent. За съжаление останах доста разочарован:

- Няма опция за ъпдейт на тракер;

- Няма Health колона (подобно на uTorrent);

- Няма опция за приоритет на торенти (а само на файлове);

- Прозорецът за добавяне на торенти е изключително бъгъв – понякога решава сам да си маркира всичко, докато аз избирам кои да оставя. Доста досадно;

- Tracker колоната показва целия адрес, а не домейн – трудно е за четене;

- За някои торенти решава, че трябва завинаги да останат в статус „Downloading“, въпреки че са на 100%. Не звучи като голям проблем, но има различно поведение при двоен клик.

За капак се препокриват някои от бъговете на uTorrent.

Едно от нещата, които ме дразнят най-много е, че при затваряне не запомня с кой торент докъде е стигнал. И съответно при стартиране започва да ги проверява. Ако става въпрос за големи торенти, отнема часове. Това очевидно не е наложително, защото понякога си ги запомня. Явно е по негов избор.

Приемам препоръки с възможно най-малко от споменатите проблеми.