Jump to content

Цялата активност

Този стрийм се обновява автоматично

  1. Миналата седмица
  2. Много зависи какъв промпт му подаваш. Много често ми се случва статия написана от Chat GPT и такава за която съм платил да е по-добра от платената.
  3. Хич не! Ама съм се сблъсквал няколко пъти с текстови решение от него, показващи липса/недостиг на компонентата естествен интелект, която за момента все още е нужна в някаква степен.
  4. По-късно
  5. Ехее ... явно имат някаква супер кофти защита. Другият ти вариант е да си вземеш Windows VPS от Италия и да си джиткаш през него.
  6. С тях почнах...И даже един който не е и евтин https://order.veepn.com/pricing и още два, но явно RAI е сложил някаква защита защото филма почва да зарежда и так, излиза надписа дето ти обяснява че стрийминга е само за територията на Италия...a сайта https://whatismyipaddress.com/ показва че съм с италианско IP...та затова искам по стария начин с прокси, но не знам защо никоe не захапва???
  7. Proxy-тата особено безплатните не са никак безопасни. Защо не разгледаш VPN варианти ? Примерно от FastVPN: https://www.namecheap.com/vpn/ 1.44 евро на месец което за година е 17,28 евро. или примерно само за пробата можеш да вземеш за 1 месец което е 0.61 евро. Аз ги ползвам и съм супер доволен от тях защото често ми се налага да търся разни оферти които за Белгия са 2x по-скъпи.
  8. Здравейте! Пак съм аз...нахалната... Ами не знам къде да я тикна тази тема, ако не е за тук, преместете я! Проблема са италианските прокси....От години си гледах филмите в Rai Play, имам си профил и т.н, но за да ти отвори филмите иска италианско IP. Преди си влизах без проблем, сега не става. Опитах с Хрома с Тор, не! Изобщо не връзва никое прокси защо така? Ето тоя списък например... https://proxyhub.me/bg/it-free-proxy-list.html или този https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-it/ е как пък едно не връзва? Благодаря! п.п. Операционната система ми е Windows 8.1 Pro Ако има някакво значение!
  9. На мен ми се налага почти ежедневно да го ползвам за някакви текстове и се справя брутално добре.
  10. IVAN

    ChatGPT

    Работно - от време на време, лично - почти не.
  11. Не. Тествах го веднъж за кратко.
  12. Здравейте, съфорумци. Използвате ли ChatGPT ?
  13. По-добре е така защото иначе ще ти е скучен живота
  14. О, бекъпа го активирах, може да бъдеш сигурен...даже на всеки 7 дена! Кой да знае, че има такава опция...която би трябвало да се активира сама след инсталация... Доста си играх обаче нищо не излиза. Голяма бъркотия е във Вайбер. Дават инструкции за опции които ги няма...поне на моя вайбер де... Програмата е платена. А и в инструкциите въпреки че пише Доста рових и ми писна. Общи приказки, и никъде не ти обяснява КАК? Обяснява ти процедурата в телефона която не е никаква сложност. И подобни навсякъде. Инструкции само от телефон на телефон за компютър се споменава но никъде не ти казва как? Инсталирах програмата но такава опция няма...Само от телефон на телефон, от Андроид на iOS iOS на Андроид... ??? За какво да давам пари ако не ми върши работа? Даже реших да видя вайбер за 10 и 11 защото съм с 8.1 а новия вайбер на 8.1 не се инсталира. Заредих 10 ка на един диск и намерих че в вайбер има нова опция "Управление на папки" дето си правиш папка и пъхаш в нея всичките контакти и данни....може би! А после къде да я търся? Написали: Да ама стигам до Още... и до там. Управление на папки....няма. Вайбера да ми е стар? В телефона де! Махам стария инсталирам новия, вече не ми пише Viber a Rakuten Viber! Викам си това ще да е! Да ама не както казвал някой. Няма такава опция. Сещам се и за един израз в упътването, това измисленото как уж да направим бекъп на PC то...Нещо от сорта..."Като направите бекъп, е хубаво да имате акаунт, ако нямате създайте го!!!" Супер имаш вайбер , нямаш акаунт! Това ми дойде в повече и си казах...Абе защо не....Довършете си сами мисълта ми... Благодаря за помощта ви момчета, пих една студена вода и толкова... Да ми е за обица...и това...Колко ли станаха? Магазин за обици мога да отворя вече! Хихихи! Приятен ден!
  15. Погледни това: https://mobiletrans.wondershare.com/viber/transfer-viber-messages-from-pc-to-android.html https://mobiletrans.wondershare.com/viber/how-to-transfer-viber-to-new-phone.html Но със сигурност е хубаво да си активираш бекъп на целия телефон и така каквото и да стане винаги ще можеш да възстановиш всичко в рамките на минути / часове (ако си като мен с 300+ GB заето пространство в телефона).
  16. Благодаря ти, и аз нищо не намерих в нета.
  17. Доколкото знам, няма вариант да се прехвърлят данни от Windows версията на Viber към Android версията. Поогледах се за някакви 3rd party решения, но не открих нищо обещаващо.
  18. Здравейте! Телефона ми ходи на сервиз за да ми сменят батерията. После, изненада! Целия чат във вайбера го няма! Какво са правили тия...? Разрових се по нета и разбрах, че имало опция за възстановяване на данни, нито съм знаела че има такова чудо, а и като за мене опцията се оказа изключена! Във вайбера на компютъра си има всичко. Има ли начин да върна данните от вайбера на компа? Благодаря!
  19. Здравейте. Отново имам нужда от помощ. Прикачила съм файл за по-лесно. Имам софтуер, който ми изважда информацията от клетка А1 до Е9. Трябва ми формула, след попълване на информацията по месеци /от януари до декември текущата година/ в колона R да ми се попълни отпуската, която остава на служителя за предходна година и след изчерпването ѝ, да се попълва вече колона S. Т.е. напр. конкретно за Иван Иванов - той има 3 дни неизползван отпуск за 2023. Да се попълни колона R до 3 дн и следващите дни да се прехвърлят в колона S. Като се има предвид обаче, служителя може да не си вземе отпуската наведнъж, т.е. трябва да се сумират дните, от колони F до Q. Дано съм обяснила правилно. Благодаря на отзовалите се. отпуск.xlsx
  20. Именно затова писах, че беше странно, защото не беше ми се случвало .. благодаря Ви за отзивите, бъдете здрави!
  21. Ако имаш предвид опцията в Microsoft Configuration Utility (msconfig), тя по принцип не бива да се човърка. Тази опция е там с цел troubleshooting, а не за оптмизация или общо настройване. Не казвам, че в случая си използвала опцията точно за оптимизация, но разяснявам за всеки случай.
  22. Това ме застреля ... Обикновено изтощената батерия на дънната платка създава други проблеми.
  23. Проблема е разрешен вече, но беше странно .. навсякъде в Windows-а в диспечер на задачи, раздела за производителност и във прозореца за конфигуриране на системата, дори във hwmonitor, CPU-Z, показваше само две ядра на 3800MHz. Опитах няколко пъти да рестартирам, след като махах отметката в прозореца за конфигурация на системата през менюто за избор на брой ядра, но нямаше полза търсих в BIOS-а някаква настройка, но не открих и накрая извадих и сложих нова батерия на дъното и вече всичко е наред!
  24. Къде показва само две ядра? Дай снимка от CPU-Z.
  25. Здравейте, имам един интересен въпрос и моля по-знаещите от Вас да ми помогнат. Смених си процесора на домашния компютър, понеже съм с карта на NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, а стария процесор беше доста слаб от серията на Интел G4500 сега взех intel i5-7600k, който би трябвало да е с 4 физически ядра. След като обаче погледна в инфото на системата ми показва навсякъде само двете ядра, въпроса ми е защо е така? Ето и част от параметрите на компютъра: Тип централен процесор QuadCore Intel Core i5-7600K, 4000 MHz (40 x 100) Дънна платка Gigabyte GA-B250M-D3H Чипсет на дънната платка Intel Union Point B250, Intel Kaby Lake-S Системна памет 16343 MB (DDR4 SDRAM) DIMM1: Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M1A2400C14 8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM DIMM3: Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M1A2400C14 8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM
  26. Не знам какво имаш предвид под „определяне честота“. Иначе, ако предпочиташ да прилагаш някакви филтри за обработка, преди да запишеш диска, това си е твое предпочитание.
  27. всичко това е така! -Но пак да кажа- няма да има платени програми с допълнителни настройки - като изравняване на силата на звука всички песни, определяне честота,избягване ефекти шум ако е толква непретенциозно
  1. Зареди още активностти
×
×
  • Създай ново...