Jump to content

Arcopix

Потребител
  • Брой теми

    13
  • Регистрация

  • Последно посещение

Информация

  • Пол
    Мъж

Arcopix's Achievements

Новобранец

Новобранец (1/14)

0

Репутация в общността

  1. След като предадохме пожеланията лично, сега е време да ги повторим /за архива/ Здрави. Усмихнати. Щастливи. Късметлии и паралии... Тъй то - опровергах слуха, че не влизам във форума, пък!
  2. Под 1ms може да падне, това е сигурно, а че е монтаж 100%
  3. Всъщност по-правилните термини за реално и локално са публично и частно, защото "локалните" IP адреси се ползват в частни мрежи, а публичните се наричат така, защото се смятат за уникални (не повтарящи се) адреси достъпни и видими от всяка оперативна точка (демек host). Не твърдя че реално и локално са грешни термини, но нека кажем, че са непрофесионални... Колкото до определенията за статично и динамично, ще дам един пример за да покажа колко грешно е определението: > В офиса съм със следният частен адрес 10.2.2.65 (мрежа 10.0.0.1/8). > Този адрес си го получавам през един от двата DHCP сървъра. > С този адрес съм от година и нещо, демек не е променян. > От това следва, че адреса ми е статичен, ама не е Статични мрежови настройки (то не е само IP адреса) - мрежови настройки (включително IP адрес), които са включени в конфигурацията на операционната ви система или хардуера ви. Т.е. мрежовите настройки на устройството са конфигурирани на самото устройство. По този начин устройството може да се самоопределя и идентифицира в мрежата без помощта на сървър за настройка на мрежовата конфигурация (разбирайте RARP, BOOTP, DHCP) Динамични мрежови настройки (то не е само IP адреса) - мрежови настройки (включително IP адрес), които се конфигурират от отдалечен хост наречен сървър. Устройството се самоконфигурира само след като получи съответната информация от сървъра (протоколи за динамично раздаване на мрежови настройки RARP, BOOTP, DHCP). Т,е, устройството не може да се самоидентифицира пред мрежата... Ахъм, 192.168.0.0/16 е клас С, а 172.16.0.0/16 е клас В (просто поправка ) P.S> Не че моите обяснения са кой знае колко по-добри, но поне са по точни
  4. Ако трябва да бъда честен ползвам: rpm -e или пък yum remove (или yum erase), чат-пат ми се налага да ползвам apt-get remove :) А ако си говорим за Windows, ползвам си стария Control Panel, смятам, че върши предостатъчно работа...
  5. Сайтът го прегледах с Firefox / OS: Fedora Core 5 За програмката не знам, но сайтчето изглежда добре, но има някои проблеми: > В секция възможности, част от текста се припокрива, а друг излиза извън рамката (това не е никак добра тактика) Ето и едно screenshot-че, за по-добра ориентацията: http://www.erihon.com/Uploads/kaldataPersonal/crap_cleaner_site.png > Както се вижда от горната картинка текста на анкетата се вижда доста трудно (избери по-тъмен цвят) > За форума, енкодинга е зле. Знам как да си го оправя, но проблема е в предаването, не в моя телевизор > Менюто Приятели има повече текст, от колкото е голяма рамката... > Сайта изглежда като "петно" на монитора при някои по-големи резолюции (тествах го с 1400х1050) Иначе добра работа
  6. Тая история с хапчето ми напомня за приказката - Новите дрехи на краля За истинската глупост няма лек. Няма лек. Вярвайте ми. Но нека цитирам Айнщайн: "Има две неща на този свят, които са безкрайни. Едното е вселената, другото е човешката глупост, но за първото все още не съм сигурен."
  7. Не съм ползвал Internet Explorer 7, не съм търсил какви бъгове има, но при всеки софтуер има период в който по документация всичко трябва да е тип-топ, ама не е. За пример ще дам Windows XP, в момента на излизането му като финална версия, ако нямаше бъгове, нямаше и да се появат Service Pack I и II. А след появата на въпросните Service Pack-ове и до ден днешен Microsoft пишат кръпки по операционната система. По същият начин е и със всеки друг софтуер. Щеше да е много хубаво, ако final-версията на даден продукт е наистина последна и финална, без никакви бъгове, но уви реалните пропуски на програмистите излизат на бял свят, едва тогава, когато продуктът реално започне да се ползва. И все пак Microsoft имат най-голями заслуги в кърпенето на проблеми след като се пусне на пазара продуктът. С уважение, Arcopix P.S> След като написах отговора си, се поразрових тук и там и намерих няколко бъга, за които са писали разни хора: -> Sidebar-a може да бъде разтеглен само на 450рх -> Липсва бърза клавишна комбинация за отваряне на т.н. Bookmarks -> Ако ползваш различен браузър от IE7 под default (примерно работиш си с Firefox, ама си решил да тестваш IE7 и си го инсталирал, но си оставил Firefox браузър по подразбиране) при активиране на bookmark (т.е. отиваш на еди си кой линк) се отваря браузера по подразбиране и той отваря съответната страница P.P.S> Това са няколко бъга, които ми попаднаха след 30 секундно търсене. Сигурен съм, че има още много P.P.P.S> Последен, послепис -> Да не вземеш да се обидиш?
  8. То аз в калдатата ти честитих, ама айде пак: Много здраве, късмет и любов.... И много усмивки
  9. Ето как можете да изчистите cache-а във FireFox : http://62.44.109.39/Uploads/cache%20prob/1.gif След като пуснете Options от менюто Tools се пуска една формичка: http://62.44.109.39/Uploads/cache%20prob/2.gif От нея отивате на Privacy > Cache и натискате Clear Cache Now Ето как можете да изчистите cache-а в Internet Explorer: http://62.44.109.39/Uploads/cache%20prob/4.gif След като пуснете Internet Options от менюто Tools се пуска една формичка: http://62.44.109.39/Uploads/cache%20prob/5.gif От нея отивате на General > Temporary Internet Files и натискате Delete Files С уважение, Arcopix (aka raziel_ie)
  10. Аз лично бих поизчакал поне още месец преди да се предам на молбите на Windows Update за инсталация на IE7(то нашите да му мислят, 'щото предимно те киснат в Windows-a). Все пак това за мен е все още нов продукт, в който има купчини бъгове и проблеми. Ще почакам още да се поичисти преди да го пусна... С уважение, Arcopix П.П> Какво имаш предвид под "... сложили се е скапал Win"? (какво му се е скапало?)
  11. Какво искаш да знаеш за Fedora Core 4? Мога да ти помогна (до някъде) както със Fedora Core N (N принадлежи на 3,4,5,6 ) така и с други *UNIX системи. С уважение, Arcopix (aka raziel_ie)
  12. Много обичам да чета разни работи писани от неподготвени хора. tzwaro82, не се сърди, но SIP е протокол а не мрежа. Съкращението означава Session Initiation Protocol... Реално погледнато SIP далеч не е перфектният протокол за VOIP мрежи. Ето и няколко от основните минуси на SIP: Отваря 5 линии за да комуникира със сървъра Има проблеми със NAT (обикновено се появява one-way audio) в SIP не е проектиран за видео комуникация, което прави използването му за подобни цели трудно Не поддържа т.н. "по-сигурни" начини за аутентикация (ключове, md5 за съхранение на паролата и прочее) съществуват още множество малки проблеми окло SIP Много ще кажат, че ето първи пост, а се заяждам, не се заяждам нито с програмката, нито с потребителите, но тази информация не е напълно вярна. Приемрно много по надежден е IAX2 като протокол за VOIP, съответно качеството на разговорите не знам какво е, но ако потребителите на този продукт се увеличат (говорим за един-два милиона), качеството на услугата за набиране на стационарни телефони ще спадне чувствително (от хардуерът е скъп, а обурудването на една линия /примерно една PRI линия, която осигуурява около 15 канала (сиреч петнайсет обаждания по едно и също време) излиза около 2000$, минимум/ колкото за самите сървъри, които трябва да обработват информацията... ... ... �”а не говорим за цените които тряба да плаща въпросната компания, за връзките си със съответните PSTN-и). Абе с две думи услугата сигурно си я бива, но се съмнявам, че ще запази качествата и цените си дълго. С уважение, Arcopix (aka raziel_ie)
×
×
  • Създай ново...