Jump to content

Уди Кълвача

Потребител
  • Брой теми

    207
  • Регистрация

  • Последно посещение

  • Спечелени дни

    1

Уди Кълвача last won the day on Март 21

Уди Кълвача had the most liked content!

Информация

  • Пол
    Мъж

Последно видян от:

Опцията за последните посетители е деактивирана и не се показва на други потребители.

Уди Кълвача's Achievements

Новак

Новак (2/14)

  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

2

Репутация в общността

  1. Ако е за сума ти файлове (безброй) - вече ти бях давал най-семплата програма - Duplicate File Eraser ще позволи да отсееш разликите и дупликатите. 👉 За по-елементарни сравнения и проверки - вече ти бях давал най-добрата HashTab, аз съм с нея доживотно, поддържа спускане и авто сверка. Нищо че алтернативата OpenHashTab го пуснаха вече на български (той не е удобен и често стига до несъстоятелни грешки/констатации с отказ да върне адекватен отговор при анализ от сорта UNDEFINED).
  2. @Night_Raven Ползвал ли си шумо-подтискащите плъгини и Speech-To-Text плъгините? Има ли полза да се добавят и кои са нужни? STT само за английски език ли върши работа? Питам, за да си спестя врътнята, ако ти си минал по този път. Иначе рискуваме да хартисат.
  3. Не че не може да стане, може като опция, но сега видях, че размерът става 25 GB, което си е гърмене патроните напразно. Ще се наложи ЛАЙТ версия само за разделяне, даже по-добре без опция, а като задължителен плъгин.
  4. Това бе дискутирано на едно друго място и се очаква някой ден Audacity да излезе презаредено с плъгините, при това активирани, така че да не си играе човек с нищо и да не разчита на "угаснал" сървър през интернет, а слага и започва работата си. С две думи, ще си запазиш програмата и при потоп.
  5. VideoRotator Недей. За въртене и за ZOOM с PowerDirector има лоши отзиви!
  6. По принцип има един несподелян лек за всяка версия на програмата, който без интернет връзка ще ти включи всички компоненти и кодеци на програмата, но заради един вид шаблони, които не се разпознават поради cache.json файлове с CacheTime запис информация в тях, интернет връзката става необходимост, за да се инициализират и затова е изоставено. Така че може да потърсиш друга алтернатива, бягай далеч от CyberLink, облачните услуги са до време.
  7. Със запазване на таговете цепи. Също така обединява части. Като маркираш с мишката част, ще покаже къде е по скалата. Размаркирай тикчето, за да не запази тази част. mp3splitterjoiner_pro.exe
  8. HashMyFiles владее сравняването, но не владее манипулирането, така че да отсееш файлове, които са различни или които се повтарят, както го прави Duplicate File Eraser. DuplicateFileEraser.exe
  9. -> HashTab е най-семпла и работи на всякаква система. Тоест, няма проблем с употребата, много удобна! -> OpenHashTab алтернативата му е "расла" насила с излишни настройки, преведен на български, но разработчика не желае да добавя езика, защото не важиш пред желанието му да не плаща повече за сертифициране. -> HashMyFiles - вероятно описваш нея за спускане файлове, също изглежда натруфена с разни излишни екстри, не са видими всички табове, изисква скрол, пречка ти се по време на работата! HashTab.exe
  10. Не си добре приятелю. Що не вземе да си изхвърлиш компютъра? Всички програми отварят напълно еднакво и затварят напълно еднакво. Програмите са перфектно написани, особено FastStone е оптимизиран на максимална производителност и бързина!
  11. Не са те научили - може и в NTFS! Когато например паметта ти е форматирана от друго устройство, примерно кепчър за телевизор, файловата система става приспособена за форматиране само в този файлов формат! Затова се ползва допълнителен софтуер или вероятно команден ред, който да пригоди устройството да се форматира в специфичните за Windows системата формати. Относно моите флашки с постоянен банг попъп при включване в порта, намерих решение за елиминиране на проблема.
  12. Имам 2 флашки, които по някакъв начин сдадоха багажа. Проблемът е, че при вкарване в USB порта системата извежда безкрайни прозорци за неразпознаване и призив за форматиране. Не знам този автостарт на репорта как се спира, за да правя опит за поправки. И двете флашки са ползвани за кратко време с много малко запис/презапис, тоест запазени, нови. Мисля, че има начин да се съживят. Минаха 7 години откакто съм ги захвърлил.
  13. Опитвам се да отгатна кой от двата енкодера се справя по-добре в компресията на MP3 към днешна дата. Да уточня, че в опита си не правя опит да рипна свръх качество музика от аудио CD. Вероятно тогава и резултатът щеше да бъде по-осезаем и трудно сравним с оригинален източник. Източникът обаче идва от (MP3, 128 kbit/s, 44.1 kHz) обърнато в WAV. От WAV започвам експериментите с пре-кодирането, ако мога така да се изразя по-правилно отново към (MP3, 128 kbit/s, 44.1 kHz). Тоест, имам: MP3 -> WAV -> Start the Test-> MP3. Разширил съм достатъчно времевата линия на дисплея, така че работата да е леко под лупа. Направи впечатление, че силата на звука е по-слаба при последния Lame 3.100 и като цяло личи сериозен спад на амплитудата за Lame след като събера целият запис във времевата линия. Надявам се някой да може по тази картина да анализира кой енкоудер прави повече пропуск. Спектрален Анализ Сравнение Амплитуда Сравнение
  14. Преписваш ли кодовете, братчед? Може да обедините сили и да направите една програма за две компании.
×
×
  • Създай ново...