Jump to content

randb

Потребител
  • Брой теми

    28
  • Регистрация

  • Последно посещение

randb's Achievements

Новобранец

Новобранец (1/14)

0

Репутация в общността

  1. Така - инсталирах Malware Defender, но като я оставя на Normal mode след рестарт не ми се зареждат Nod32 и Sanboxie. Пробвах и с Microsoft Security Essencial , но и тя не се стартира. Ако някой може да сложи едно рамо и да помогне с правилата ? Версията на MD е 2.7.3.002, a OS е Windows 7 SP1.
  2. А като цяло как стоят нещата Антивирус срещу HIPS? Мoже би не е това правилното място, но се чудя какво мислите за комбинацията от двете? Има ли смисъл(разбира се при наличието на hardware firewall)? Говорим за операционна система Windows 7, където все пак има и UAC.
  3. Application Filtering --> Settings --> натискаш на колоната Trusted --> и където е Networks с десен клик избираш Prompt for Action. Така ще получаваш съобщения, когато програмите искат достъп до интернет. Бих те посъветвал на поставиш браузъра, e-mail клиента и чат в Low Restricted и да създадеш отделни правила за достъп до мрежата. Малко е досадно, но веднъж настрой ли се, всичко е ОК.
  4. По принцип конфигурацията на защитната стена на KIS зависи от типа мрежова връзка, която имате. Със самото инсталиране KIS вече е засякъл мрежовата връзка и я е поставил в Internet зоната(блокира повечето връзки и оставя връзките на разрешените програми). Ако имате локална мрежа може да я преместите в зоната Local network. Лично аз при pppoe връзка, я оставям в Internet зоната като само добавям връзките към DNS-сите като отделно правило. За самите програми и отделните компоненти се правят отделни правила т.е при включен режим Training mode всяка една връзка, която поиска програмата се преценява дали е нужна или не. Ако се чудите дали е нужна връзката към даден IP адрес , можете спокойно да пуснете един ping или tracert. За браузъра, пощенския клиент, windows explorer, ftp клиент е важно да се създава отделно правило за всяка конекция. За програми от типа на download manager, uTorrent, всякакви P2P вече можете да разрешите всяка връзка, защото там се свързвате с безброй много IP-та и вече се надавяте версията, която използвате да е читава. При KIS е много важно взаимодействието с проактивната защита и проверката на всяка криптирана връзка. Заедно се постига едно доста добро ниво на защита, макар и понякога доста досадно, защото KIS разбира се не може да различи дали намесата в регистрите от програма, на която се доверяваме, е добра или лоша, ако не му окажем това.
  5. Провери също дали защитната стена е на ниво Training mode. Така всяка програма, която се опитва да се свърже с интернет, ще бъде засечена и Kaspersky ще пита за действие. По принцип на програми като uTorrent и разните P2P програми като DC++ да речем е препоръчително да им дадем пълен достъп както те посъветва Night_Raven
  6. Нищо особено. Отдавна съм се отказал от всякакви скинове и тапети http://img215.imageshack.us/img215/944/clipboard01si0.th.jpg
  7. Доверявам се на Kaspersky Internet Security 7.0.1.325 най-вече заради скенера в реално време и дефинициите, които пускат от Kaspersky Lab. Друго нещо, което ми е доста полезно е проактивната защита. При настройки по подразбиране е малко досадно, но с времето се научаваш къде да "пипнеш". Защитната стена и по-скоро NDIS филтъра създаваше проблеми доста време, но с всяка версия нещата се подобряваха и ето даже днес версия KIS 8.0.0.357 е със статус Technical Release. Далеч съм от мислъта, че с новата версия проблемите ще изчезнат напълно, но от Kaspersky Lab показаха, че имат желание да работят и за това подсказва и изцяло пренаписаните модули на някой от компонентите.
  8. Ще направя едно сравнение(дано да е компетентно) с Crystal Player, защото заедно с GOM той ми стой на компютъра: -Crystal Player с DivX 5.21 Pro, XviD-1.1.3-28062007, AC3Filter 1.46 и QuickTime Alternative - първо плейъра няма функция за задаване на Aspect Ratio по подразбиране. Не знам, но всички са решили, че гледането на филми трябва да става в AR 16:9, което на един монитор 17 инча стеснява картината и от 2 метра едва виждам какво става, докато при AR 4:3 картината заема целия екран(макар и малко удължено). Та след дълго ръчкане по кодеците подкарах AR 4:3 по подразбиране (за съжаление не успях с Night_Raven Codec Essentials 1.04 Plus, там въпреки, че зададох Overlay Mode 4:3 при DivX и Xvid картината си стоеше все на 16:9 ). - Crystal Player - не подкарва онлайн стриймове по http, mms и там другите протоколи. Доставчика ми предлага онлайн телевизия през mms:// с GOM Player си направих една много добра плейлиста и сега си гледам телевизия без проблем. -Crystal Player има вградени филтри, но на мен ми се струва, че повече пречат отколкото помагат, въпреки, че без тях някой от файловете не могат да се възпроизведат, ако нямате читав кодек. За това и предпочитам плейъри със собствени кодеци и подръжка на повечето формати. За GOM ми се наложи само да си оставя QuickTime ALternative. - поставянето на файлове в плейлиста при Crystal Player е едно от любимите ми. Просто взимаш файловете и ги слагаш и листата е готова. При GOM това с тава с F8. -субтитрите - последната версия на GOM се справя много добре със субтитирите. Както всички знаете CP не предоставя функция за местене на буквичките нагоре и надолу. -друго важно нещо за мен е наличието на икони за всеки формат, за да мога по лесно да се ориентирам. И двата плейъра ми допадат в това отношение. - и двата плейъра нямат добре написани FAQ и GUIDE на официалните си сайтове и добре, че има хора като Night_raven та да популяризират софтуера.
  9. Ето го и моя ...декстоп(малко е dirty): http://img402.imageshack.us/img402/8665/04gu4.th.jpg
  10. Защитата за един компютър е толкова различна при всеки човек, колкото и различни характери има. Общо взето аз не се доверявам на почти никакви апликации от страна на Майкрософт с изключение на Windows, за добро или лошо и се стремя да ги разкарам и изкормя от Windows доколкото е възможно. Иначе ползвам Kasperky Anti-Virus 6..0.2.621(много полезна ми е проактивната защита) и Agnitum Outpost Firewall 2.7. Ползвам и Mozilla Firefox 2 като задължително имам AdBlock+ и NoScript и Mozilla Thunderbird. Отделно си ползвам и Process Monitor, Process Explorer, Autoruns, Power Defragmenter и Rootkit revealer на Sysinternals с които общо взето си обезсмислям присъствието на Anti-Spyware програма, донякъде и на антивирусна. Отделно си ъпдейтвам операционната система, но само с критичните пачове или с тези, които прецяна, че са ми необходими.
  11. Предпочитам жегата, само ако климатикът ми е включен
  12. Положението и там е същото. Доколкото разбрах от официалния форум на Crystal Player май няма да мога да задам перманентно всички филми да се отварят в aspect ratio 4:3 директно от Crystal Player. За сега си оставам с моя си вариант. Дано в следващите версия видим и такава опция. Хубавато в новата версия 1.98 е, че са оправени някой неща с .flv .3gp .mov форматите, което си е напредък. Оффф аз съм много прост. Ама така е като не гледам и не чета. То конфигурацията на DivX кодека си позволява Aspect Ratio 4:3 просто трябва да се включи Overlay Extended Mode
  13. Миленски, забравих да спомена не искам други програми. Както знаеш разчитам на едни програми доста дълго и не променям нищо. Просто не мога да накарам Crystal Player да запомни Aspect Ratio 4:3, но не само да даден филм,а по подразбиране. Искам да знам, ако е възможно как става?
  14. Ползвам Crystal player 1.97, ffdshow, divx 5.2.1, xvid 1.1.2 и ac3 филтър за звук. Единствения начин да накарам плейъра да запамети съотношението 4:3 във всички филми и формати е като задам на ffdshow да декодира филмите и да оразмерява в това съотношение, но ми се струва, че си пречат кодеците, защото няколко пъти плейъра заби и се наложи рестарт. Дори и да не си пречат не искам ffdshow да ми декодира .avi .mpeg .mpg .wmv. А тъй като гледам 10-15 клипа и филма наден ми омръзва на всеки един да му давам съотношение 4:3. Искам да си остане запаметено и да не го конфигурирам повече
  15. Можеда пробваш и следният начин. Във Windows XP PPPoE връзката може да се активира автоматично при стартиране на системата чрез добавяне на системен скрипт. За целта се подхожда по следния начин: 1. В настройките на PPPoE връзката се указва да се връзва автоматично при разпадане на линията, както и броят опити за връзване се слага на някакво голямо число, примерно 999, както е показано тук: 2. Създава се скрип със notepad или wordpad, който се запазва като runpppoe.cmd и се поставя в \WINDOWS\System32. Съдържанието е нещо от рода: @REM Стартира PPPoE връзка с име "Връзка" @rasdial "Връзка" "username" "password" Тук "Връзка" е името на PPPoE връзката така, както излиза в Network Connections. username и password са потребителското име и паролата за PPPoE връзката. Добра идея е да се премахнат привилегиите за четене на този файл от потребители без администраторски статут, за да се намали рискът от кражба на паролата! 3. Натиска се WinKey+R (или от Start менюто се избира опцията Run...), след което се пише gpedit.msc Това стартира редактора Group Policy. 4. В дъвото в лявата част се избира Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Windows Settings -> Scripts (Startup/Shutdown) 5. Давате два пъти на Startup 6. В появилия се диалог Startup Properties се натиска бутона Add... 7. В появилия се диалог се вписва: Script Name: пътят до файла runpppoe.cmd, може и да се използва бутона Browse При следващия рестарт PPPoE връзката сработва автоматично и се поддържа действаща до спиране на машината или до осъществяване на 999 неуспешни опита за свръзване към PPPoE концентратора. В случай, че връзката се разпадне, за момент ще се покаже диалогът за преосъществяване на връзката.
×
×
  • Създай ново...