Jump to content

Night_Raven

Модератор
  • Брой теми

    23040
  • Регистрация

  • Последно посещение

  • Спечелени дни

    39

Night_Raven last won the day on Януари 24

Night_Raven had the most liked content!

4 Followers

About Night_Raven

Последно видян от:

Опцията за последните посетители е деактивирана и не се показва на други потребители.

Night_Raven's Achievements

Ентусиаст

Ентусиаст (6/14)

  • Dedicated Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • First Post Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

57

Репутация в общността

  1. Драйвърът за принтера е тук. Кликаш „Installation Software and Full/Basic Driver-Supports print and scan functionality only (1)“ и си теглиш файлът за офлайн инсталация. Можеш изрично да посочиш Windows 7 като операционна система, но файлът е същият. След като го изтеглиш, го отваряш с архиватор по избор и си го разархивираш на удобно място. Има си папка Driver. Предполагам оттам нататък ще си намериш каквото е нужно.
  2. Да, SATA конекторите са еднакви за 2.5" и 3.5" устройства, просто 2.5" ще изглежда леко странно, защото е малко устройство, а кутията е голяма, но реално трябва да работи.
  3. Ако говориш за разширителната карта на PCIe, да, това решава само проблема с настолния компютър. Ако говориш за другия адаптер, него можеш да си го ползваш и на лаптопа. Просто няма да изглежда прибрано като кутия и ще е по-неудобно, защото ще трябва да осигуриш още един контакт за захранване. Друг вариант е може би това. Пак ще трябва да осигуриш контакт за захранване, но поне ще е кутия. За какви точно кабели иде реч? Ако си набавиш USB 3.0 хъб с автономно захранване, може би ще свърши работа. Не знам хъбовете дали ползват външното захранване за всички USB портове на хъба или само за тези, които са за бързо зареждане.
  4. Така е. Пропуснал съм момента, че компютрите, към които се свързват тези кутии, са основно с USB 2.0. Това обяснява защо има проблем. Ако на компютрите, на които има проблем, кутиите се свързват към USB 2.0, това е обяснението. Не са някакви крупни суми. Вече беше предложено това. Не е толкова удобно, колкото просто кутия с кабел, но поне трябва да работи. Ще си далеч от скоростите на SSD-тата, защото USB 2.0 е драстично по-бавен стандарт. Ако имаш PCIe слот, алтернатива е нещо такова. Ще трябва да ѝ подадеш захранване през захранващ SATA кабел. Ако случайно пък компютърната кутия има USB 3.0 портове отпред, можеш да ги свържеш към конектора на въпросната разширителна карта.
  5. Ако кутията е USB 2.0, тогава може да има допълнителен Type A конектор за захранване, но ако кутията е USB 3.0, няма логика да има още един конектор. Не SSD/HDD определя USB режима на свързване, а самият USB контролер в кутията.
  6. USB 3.0 предоставя 900 mA, което е достатъчно, за да захрани SSD. Може би има някои конкретни модели, които ще изискват повече ток, но до момента не съм попадал на SSD, което да не се задоволи с 0.9 А.
  7. Така изглежда. Щом проблемите се появяват произволно и на различни компютри, значи шансът да е от нещо специфично за дадената система е изключително малък. Шансът да е от SSD-тата е общо взето нулев, защото 1) говорим за доказан производител (ако и другият Samsung) и 2) от грешката се оказва, че проблемът е „преди“ самият SSD, още при комуникацията на USB контролера на дънната платка с USB-SATA контролера на кутията. За подобни аксесоари (кутии за дискове, адаптерни карти и т.н.) препоръчвам Orico или Axagon. Имат разнообразие и продуктите им реално работят.
  8. Дори и да има, това не е толкова масов софутер, че да има нужда да се притесняваш. Лично аз бих си ползвал софтуера, без да се замислям особено, ако наистина си свикнал с него и работи без забележки.
  9. Аз малко се обърках. Проблемът го има на различни компютри? Деинсталация на USB контролерът помага или не? По принцип, ако проблемът го има на различни компютри и преинсталация на USB контролера не помага, значи най-вероятно ще са самите кутии. За какви точно кутии иде реч?
  10. Не съм сигурен дали ще се отнасят за пакети подобни на този на Gigabyte, но опитай, ако искаш.
  11. Аз в момента ползвам полицата точно под Windows 11. Мисля, че би трябвало да се покрива от същата полица за драйвърите, но не съм сигурен. На мен не ми е бил инсталиран никога подобен софтуер. По принцип е възможно производителите имат опция в BIOS за изтегляне на софтуер и драйвъри. Gigabyte има такава опция за дънните си платки, макар че за щастие моята я няма тази опция, но на други дънни платки винаги я спирам, така че не мога да кажа точно как функционира. Ти каза, че BIOS е постен, но хвърли едно око дали съвсем случайно и при лаптопите няма нещо такова. Не се е налагало да се занимавам с BitLocker, така че не мога да споделя личен опит. Тук има описани методи. Пуснах първата статия, в която видях нужното описание. Стъпките в случая са еднакви под Windows 10 и Windows 11. Ако говориш за "feature updates", това не са точно актуализации за друг софтуер, който не е на Microsoft. Това са си точно актуализации за Windows, но не са свързании със сигурността, а с функционалността на операционната система. Обикновено те се пускат към края на месеца като „preview“ и се инсталират по избор, но ако не се инсталират тогава, на следващия т.нар Patch Tuesday се инсталират така или иначе.
  12. Screenpresso има и двете функции, поне ако правилно тълкувам какво имаш предвид пред zoom около мишката. Програмата се разработва активно и я използвам вкъши както и в офиса заради отличните ѝ опции за анотация.
  13. При инсталация само форматира някои дялове или изтри всички и създаде наново? Никога не съм имал случай, в който BitLocker да се включва автоматично. Може би поведението е различно, ако устройството е латоп. Макар че и при инсталация на лаптоп нямам спомен да се е налагало да се занмавам с BitLocker. Да, при Windows 11 (и май и Windows 10) контролът е малко по-труден. Нямам спомен обаче да е инсталирала по-стара версия на даден драйвър. По принцип можеш да укажеш на Windows Update да не ти актуализира/предлага драйвъри чрез полица: т. 2 от тази статия.
×
×
  • Създай ново...