Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Имам следният проблем: ползвам сървърната версия на Акронис на Уиндоус 2003 и всяка нощ правя архив на диск Д на който са всички данни. От време на време ми дава следната грешка: Failed to read data from the disk. A possible reason might be bad sectors on the disk. Пускам му сканиране за бад сектори, но такива няма, също така не ми дава и грешки като пусна chkdsk. След като му направя тестовете, прави архива без проблем и така няколко дена или седмици и отново ми дава тази грешка. За всеки случай започнах да правя архив и на един външен диск. Къде може да е проблема? Да сменям ли диска или не е в него проблема?
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 1 month later...

Програмата е платена :blink: Въпросът ми е следният:

1.Мога ли да я ползвам само за съдаване на бутващ диск с инсталираните драйвери и след това,да я махна или трябва да е инсталирана?

Искам да съм сигурен,че след това няма да имам проблеми.Проблема са ми драйверите за машината под ХР

Поздрави :bye:

Link to comment
Сподели другаде

Ако не се лъжа, от boot диска на пробната версия на Acronis не можеш да създаваш или възстановяваш image файлове. Иначе ти можеш да си създадеш boot диск, но ще е малко неизползваем. От нормалната верися, която си се зарежда от твърдия диск можеш да правиш всичко, но в рамките на 15 дни.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте на всички и специални поздрави на автора на тази страхотна статия! Толкова добре обяснено че няма как да не ти се прииска веднага да го направиш.. а и доста полезна програмка ;)

Направих всичко както е описано, включително и спасителен диск както и копие на системния дял в папка на Д-то.

Въпроса ми е към тези които вече са правили Restore ,ако компа се омаже повечко,че освен с boot CD-to na Windowsa с друго да не може да се оправи, то тогава със спасителният диск на програмата ще мога ли да стигна до копието на Д-то и да си вазвърна C-то без проблем? /защото ако yспея да вляза в windowsa или ми се поомазал малко ми стана ясно/

И другия ми въпрос е спасителния диск като с боот диска на Windowsa ли се процедира?

Поздрави!

 

 

И аз имам същият въпрос, като на ssorry.

Току що преинсталирах Windows-а, и бих искал да зная как става Restore-то с спасителния диск на програмата.

Преинсталирах Windows-а, защото след опита си да възвърна системата от копие (просто исках да видя, дали работи добре програмата, защото бях решил да сменя някакви драйвъри и ако не се получише, да направя restore), което беше запазено на дял "Д", операцията завърши успешно, но след рестарта, изписа, че липсва " NTLDR" (надявам се да не бъркам последователноста на буквите) и искаше рестарт. И пак рестарт, и пак, и пак....Затова бях пренуден да преинсталирам.

П.П. Няколко пъти бях пробвал програмата на виртуалния, но все не се получаваше Restore-то.

Мога ли да използвам Backup-а, който имам преди преинсталирането на Windows-а, за да не трябва да инсталирам всичките програми една по една? Сигурно не?

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз нямам никакви оплаквания и съм много доволен от Acronis True Image. Поне аз обаче ползвам версия 8.0. Намирам следващите за малко тежички и с ненужни за мен (на този етап) функции. А и 8.0 е доказано стабилна и надеждна, за разлика от някои по-нови, за които съм срещал оплаквания.

Честно казано не мога да кажа защо се е получил този проблем при теб. Предполагам нещо при създаване на image файла нещо се оклепал пейзажа. Иначе спасителният диск функционира на практика по същия начин както и стандартната версия, просто се стартира от оптичен диск, а не от твърд такъв.

Предполагам питаш дали можеш да използваш backup файла да добавиш програмите на току-що инсталирания Windows. Това за жалост мисля, че не може да стане. По-новите версии могат да възстановяват отделни папки или файлове, но мисля, че това се отнася за стандартни независими файлове и папки, а в случая става въпрос за програми със свои редове в регистратурата и евентуално системни файлове. Съмнява ме Acronis да може да се справи с това.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз нямам никакви оплаквания и съм много доволен от Acronis True Image. Поне аз обаче ползвам версия 8.0. Намирам следващите за малко тежички и с ненужни за мен (на този етап) функции. А и 8.0 е доказано стабилна и надеждна, за разлика от някои по-нови, за които съм срещал оплаквания.

Честно казано не мога да кажа защо се е получил този проблем при теб. Предполагам нещо при създаване на image файла нещо се оклепал пейзажа. Иначе спасителният диск функционира на практика по същия начин както и стандартната версия, просто се стартира от оптичен диск, а не от твърд такъв.

Предполагам питаш дали можеш да използваш backup файла да добавиш програмите на току-що инсталирания Windows. Това за жалост мисля, че не може да стане. По-новите версии могат да възстановяват отделни папки или файлове, но мисля, че това се отнася за стандартни независими файлове и папки, а в случая става въпрос за програми със свои редове в регистратурата и евентуално системни файлове. Съмнява ме Acronis да може да се справи с това.

 

Т.е. като се омаже работата е достатъчно да стартирам спасителният диск и след това да намеря пътя към backup-а?

Link to comment
Сподели другаде

А има ли възможност да се стартира програмата с някой от функционалните клавиши-например F11?

Най-вероятно искаш да си пускаш програмата преди да ти се зареди windows.

За да направиш това и да се ползва бутона F11, е нужно да си преди това да създадеш Acronis Secure Zone, откъдето се активира функцията: Acronis Startup Recovery Manager, чрез бутона F11

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

имам странен проблем с програмата за пръв път...

Онзи ден го инсталирах на служебното , никакъв проблем, но днес реших да върна (наложи ми се де) backup а и ... странно, но не става. Версията ми е 8, ето две шотчета от първоначалното му зареждане преди ОС и грешката при опит за връщане на image файла:

post-135-1216142692_thumb.jpg - post-135-1216142709_thumb.jpg

Благодаря предварително за отговорите... и да попитам дали може проблемът да е от диска ако е SATA

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...