Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Ако не, значи трябва да направя образ на всяка една програма, която искам да се обнови, така ли е? 

Имам един, малко глупав въпрос към своя си цитат.  :blush: Когато се прави образ на програма и се посочва мястото и в Program Files, запазват ли се всичките и настройки? Т.е. програмата може да има настройки и в Documents and Settings, а пък в WINDOWS други елементи. Достатъчно пълен ли ще е образа?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Въстановяването е следното - след стартиране на програмата се отива на Protection State/Protection Tools/Acronis Startup Recovery Manager - трябва да е активирано(Activated).Ако е (Deactivated), го активираш!След това Restart на компютъра и пак по същия начин проверяваме дали е вече активирано.При самото зареждане на компютъра, след Restart, натискаме F11 и се появява една диалогова таблица с два надписа - Aronis True Image и другия - Windows,тоест ако се избере втория се връщате обратно.Ако желаете да се извърши въстановяване - Aronis True Image.Програмата извършва въстановяване под DOS.Имайте в предвид, че ще се изгубят всички програми и техните настройки, затова е хубаво ако има нещо записано на диска - примерно папки или линкове във Favorites в Internet Explorer, да се прехвърли на друг диск.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Доколкото разбрах, Acronis може да възстанови имидж от един компютър, на друг компютър с различен чипсет или хардуер. Вярно ли е?

 

Universal restore или нещо такова.

 

Как става това?

Link to comment
Сподели другаде

По думите на Acronis може. Нарича се точно Universal Resoter и е част от Acronis True Image Home 2010 Plus Pack. Според тях е нужно да се зареди стартиращия се диск на Acronis (който трябва да е предварително създаден разбира се) и да се възстанови от там. Не пише за никакви конкретни характерни разлики спрямо стандартния процес на възстановяване.

За жалост не мога да дам по-конкретна информация, защото не съм ползвал функцията.

Link to comment
Сподели другаде

Имам един, малко глупав въпрос към своя си цитат.  :blush: Когато се прави образ на програма и се посочва мястото и в Program Files, запазват ли се всичките и настройки? Т.е. програмата може да има настройки и в Documents and Settings, а пък в WINDOWS други елементи. Достатъчно пълен ли ще е образа?

 

Днес ми се удаде възможност, сам да проверя пълнотата на възстановяване на отделни програми, така като съм запитал в предния си пост. Реших да се върна към една по-стара версия на jetAudio, тъй като настоящата ми правеше проблеми и не бях доволен от нея като цяло. Затова вместо да инсталирам отново старата, си спомних, че преди да сложа новата си бях правил образ на въпросната. За мое учудване не направи възстановяването както трябва. Т.е. програмата се възстанови, но не всички настройки бяха такива, каквито съм ги оставял преди самото създаване на образа.  :( От друга страна, не искаше да стартира ДВД формат. С други нямаше проблем (като казвам други, съм пробвал още 1-2, не всички всевъзможни). Реших да я деинсталирам, но я нямаше м/у Add/Remove Programs. Също така, не съдържаше Uninstall файл в папката на програмата. Наложи се само да изтрия самата папка. 

След това я инсталирах нормално и вече нямаше проблем с отварянето на въпросните ДВД-та.

Честно казано, малко съм разочарован. Нали затова се прави образ на отделни програми, за да не трябва при всяко преинсталиране да се вкарват ръчно всички настройки на програмите. Не казвам дефинитивно, че не може да прави образ на отделни програми, просто явно ще трябва да направя още няколко опита за да видя какво ще се получи.

 

П.П. Правя образ на програми като Gordian Knot или Exact Audio Copy, които са свързани с много предварителни настройки, преди да започне човек да ги използва.

Link to comment
Сподели другаде

Дали Acronis True Image се справя със създаването на backup на отделни програми и ако не, защо, не знам, защото не ползвам подобна функционалност. И все пак това коя версия е?

Доста програми си имат свои опции за запазване на настройките, а за много пък това може да стане като се извлече техния ключ от регистратурата.

Конкретно в случая с Gordian Knot не мисля, че си заслужава. Самата програма няма нужда от настройки за съхраняване, защото те варират от компресия до компресия. Exact Audio Copy пък предлага възможност за запазване на профили, като във всеки профил можеш да избираш кои настройки да запазваш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Искам да попитам на новата версия Acronis True Image Home 13 къде да цъкна че да си направя back-up на диск "C"?

Нали трябва да запиша Acronis True Image Home 13 на диск както съм го изтеглил като архив и да го запиша с "Nero" като "Ico" файл?

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам на новата версия Acronis True Image Home 13 къде да цъкна че да си направя back-up на диск "C"?

http://picbg.net/u/53972/37216/456985.png>http://picbg.net/u/53972/37216/456986.jpg

 

Нали трябва да запиша Acronis True Image Home 13 на диск както съм го изтеглил като архив и да го запиша с "Nero" като "Ico" файл?

По-добре си я изтегли от Тук като файл за инсталация.:)

Link to comment
Сподели другаде

Мерси стана, по точно програмата като я изтегля от посочения линк горе ? но то е архив ако не бъркам и с Neroto да го запиша като ICO файл и като буутна от диска така да ползвам Back-up ?
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте!

за да можете да възстановявате системата си от диск( CD или DVD) е нужно преди това да сте си направили архива върху такъв диск.

 

Е, аз съм го направил точно така - записах архива на диск. И диска тръгва - включва се буутлоадерът на акронис и вече имам на разположение всички опции.

Task 1 of 1 - Recovery (volume)

Error occured while reading the file. Input/ouрtput error.

Едва няквои 7 Мб доситигна като прогрес преди грешката, колкото да прецака и съществуващата инсталация.

 

За уточнение работя с Acronis Backup & Recovery Workstation with Universal Restore v10.0.11345. По-различен е интефейсът само. Опциите са на практика същите.

От менюто за NT Signature избирах освен Select automaticallly и recover from backup и create new. АБСЛЮТНО ДЪРВО. НЯКОЙ ПОДКАРВАЛ ЛИ Е ИЗОБЩО БЕКАП ОТ ДВД ДИСК? ЩОТО ТЕОРИЯТА Я ЗАБРАВЕТЕ. В СМОТАНИТЕ НИ УНИВЕРСИТЕТИ ОСВЕН ТЕОРИЯ ДРУГО НЯМА. ЩОТО ДИСКЪТ СИ СЕ ЗАПИСА НАИСТИНА, НО.. След първия опит Ц-то ми стана unallocated, но си създадох диска диска/партишъна наново, като го направих primary i active. Сега вече още на 2-та сек ми изписва грешката и дори тези 7 МБ напредък вече не достига.

Link to comment
Сподели другаде

Хубаво я втасах. Не стига, че не стана нищо с възстановяването от имеджа от диска. Или по-точно стана нещо. Сега като вкарам диск и след копирането на файловете следва рестарт (нормално), но след рестарта ми дава пак началните опции - за изтриване на дял, за създаване на дял и за инсталиране на съответния дял. Върти ме в кръг. Цял ден така. Вече и дискът с бекап имеджа не тръгва - като го вкарам:

boot from cd

boot from cd, после уж се зарежда буутлоадерът на Акронис, но така и не успява - linux kernel is нещо си. След ентер уж за reboot - пак изписва нещо, че не може да зареди акронис.

 

Дайте съвет, моля! Не знам как да се оправя!

Link to comment
Сподели другаде

Сега като вкарам диск и след копирането на файловете следва рестарт (нормално), но след рестарта ми дава пак началните опции - за изтриване на дял, за създаване на дял и за инсталиране на съответния дял.

Това инсталационен диск на Windows?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...