Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Ако искаш да възстановиш image файл, можеш да го направиш директно, след което програмата ще рестартира компютъра и ще мине в нужния режим, за да се извърши действието.

 

Иначе да, технически можеш да качиш и image файла на възстановителния диск. Няма да стане директно обаче, а ще трябва да вградиш image файла в ISO файла и тогава да го запишеш.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ясно.

Вграждам в смисъл слагам файла в папката Recovery Manager ?

В тази папка Recovery Manager ина "нахвърлени" 7 файла, и да поставя

image архива там ли ?

Питам защото въобще не разбирам и тази задача ми се струва доста сложна.

НО след доста опити ще го направя, с твоя помощ ;)

И последно.

Записвам си възстановителния диск както ме посъветва, а как да стартирам

самия процес за да си възстановя C-то ?

В смисъл изключвам компа и го стартирам отново и за да не влезе във Windows, а да започне възстановяването ????

F11 или друг бутон ?

 

Благодаря ти за бързия отговор и сега за този :)

Весели празници :)

Link to comment
Сподели другаде

"Иначе да, технически можеш да качиш и image файла на възстановителния диск. Няма да стане директно обаче, а ще трябва да вградиш image файла в ISO файла и тогава да го запишеш."

 

А как да направя това вграждане?

Сега се опитах с WinRAR и..... не стана.

Моля те да кажеш последователно стъпка по стъпка как да стане това и да го запиша на DVD.

НЕка първо разбера как става това с DELL-a ;)

Link to comment
Сподели другаде

Трябва ти някоя от програмите UltraISO, Magic ISO Maker, PowerISO или WinISO. Аз лично предпочитам първата от тези четири и ще опиша с нея как става, макар и с останалите да е много сходно. Платени са обаче. Операцията може да се извърши и с ImgBurn, която е безплатна, но е доста обиколен път. Та... Стартираш програмата, от меню File избираш Open... и си зареждаш създадения от Acronis True Image iso файл на спасителния диск, от меню Actions избери Add Files... и си добави създадения imagе на дяла/харда, запази файла някъде на удобно място с удобно име и си готов да го запишеш с желана от теб програма. Разбира се не записваш самия ISO файл на диска, а записваш от него. Дано правиш разлика.
Link to comment
Сподели другаде

Ами аз имам вече инсталиран UltraISO и има опция направо да се запише на диск.

Обаче като стартирам този процес ми отваря автоматично Nero.Имах Nero версия 7 и не сработваше и затова смених версията с 6.

Сега се получава, но още не съм записал архива на диск за да проверя става ли.

Днес ще запиша това на диск както ме посъветва и ще опитам :)

Благодаря за вниманието. Аз много не му разбирам и за това въпросите ми са така елементарни (за вас).

Ще опитвам :) благодаря и весели празници и посрещане на 2010 година.

Link to comment
Сподели другаде

Ами не ми се получава.

Записах го на DVD и като стартирам системата натискам F11 и си зарежда DVD-то, но до там.

Няма възстановителния файл :( и като го намеря на диска нестава.

Трудна работа :(

post-13300-12618421319163_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ако чрез бутон Browse for backup... не ти се позволява да посочиш файла на диска, значи явно няма да стане. За жалост не съм се знаимавал да качвам image файлове на Acronis True Image на носители и да възстановявам от тях, за да мога да съм повече от полза.
Link to comment
Сподели другаде

Capo_69, правиш си един спасителен боот диск от самата програма (Acronis). Файла Mybackup.tib (или както си го кръстил) го записваш на друг диск, като обикновен дата диск. След като заредиш Acronis от бут диска и те пита откъде да възстанови, вадиш диска и слагаш този с Mybackup.tib, посочваш архива и това е.

Възстановяването става доста по-бавно, вместо за две за пет минути. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Capo_69, правиш си един спасителен боот диск от самата програма (Acronis). Файла Mybackup.tib (или както си го кръстил) го записваш на друг диск, като обикновен дата диск. След като заредиш Acronis от бут диска и те пита откъде да възстанови, вадиш диска и слагаш този с Mybackup.tib, посочваш архива и това е.

Възстановяването става доста по-бавно, вместо за две за пет минути. ;)

Сега ще го опитам и това ;)

 

"Ако чрез бутон Browse for backup... не ти се позволява да посочиш файла на диска, значи явно няма да стане. За жалост не съм се знаимавал да качвам image файлове на Acronis True Image на носители и да възстановявам от тях, за да мога да съм повече от полза."

Не ми позволява дори от дял D да посоча възстановителния Mybackup.tib файл. И там го имам ;) и на възстановителния диск ;)

Link to comment
Сподели другаде

Не ми позволява дори от дял D да посоча възстановителния Mybackup.tib файл. И там го имам ;) и на възстановителния диск ;)

Това вече съвсем не е нормално. Какво точно се случва? Опиши по-подробно.

Link to comment
Сподели другаде

Това вече съвсем не е нормално. Какво точно се случва? Опиши по-подробно.

Приятелю ;) Аз бъркам. Грешката е в мен и то защото не разбирам на тези ...... компютри :D

Става дори и с вграждането на възстановителния файл на Boot DVD-то. Просто като натиснеш Browse и приложиш

възстановителния Mybackup.tib 3336GB, се нарежда в списъка и с десния бутон на мишката ти дава опцоя

за (как беше) Recover за възстановяване :D

Аз до там стигнах, и не съм продължавал, защото на DELL съм с дял C - WindowsXP, с дял E - Windows98 и не зная след възстановяване на целия комп (направил съм бекъп на всички дялове C,D,E)дали ще си е както преди.

В смисъл дали ще ми работят и двата Windowsa ;)

За сега това ми е "спасителния" вариант ако ми се скапе компа ;)

Аз не мога сам да си инсталирам WindowsXP и Windows98, и при стартиране на компа да ме пита с кои Windows да работи.

Благодаря много за помощта и мисля че ще работи ;)

Сега ми остава да си го направя това на Asus EeePC 10инча не на диск, защото няма, а с USB флашка.

Мисля че ще стане ;) ще запиша отново рози .ISO архив на флашката и след рестарт на Asus-а отново F11 и същата процедура ;)

Благодаря ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Бих искал и аз да попитам нещо свързано с програмата.Как да въстановим вече направен Backup, чрез DOS?Направен е да се въстановява чрез DOS и ако искам да въстановя системата не знам как?Версията на програмата е Acronis True Image Home 2009.
Link to comment
Сподели другаде

Не, не със спасителния диск.С тази програма е направен Backup на компютъра ми/само на диск C там дето ми е инсталиран Windows XP/,и се въстановява под DOS, но не знам как става.Може би още в началото след Restart.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...