Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство за работа с Acronis True Image

• Моля, влезте, за да отговорите
174 отговора по тази тема

#31 forka2k

forka2k

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 8 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 27 February 2008 - 09:06

Имам следният проблем: ползвам сървърната версия на Акронис на Уиндоус 2003 и всяка нощ правя архив на диск Д на който са всички данни. От време на време ми дава следната грешка: Failed to read data from the disk. A possible reason might be bad sectors on the disk. Пускам му сканиране за бад сектори, но такива няма, също така не ми дава и грешки като пусна chkdsk. След като му направя тестовете, прави архива без проблем и така няколко дена или седмици и отново ми дава тази грешка. За всеки случай започнах да правя архив и на един външен диск. Къде може да е проблема? Да сменям ли диска или не е в него проблема?
Open mind for a different view and nothing else matters

#32 nasko67

nasko67

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 07 March 2008 - 20:26

Създавам БООТ медиа на ДВД диск, но после не мога да запиша на него имейджа. Излиза ми съобшение на нерото, че файла е по-голям от 2 гб и не може да се запише.

#33 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 07 March 2008 - 20:29

Аз съм изненадан, че не ти казва, че дискът е затворен и не може да се записва на него. Ако все пак позволява запис, пробвай на UDF файловата система.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#34 nikssi

nikssi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 316 мнения

Публикувано: 08 April 2008 - 10:44

Програмата е платена :blink: Въпросът ми е следният:
1.Мога ли да я ползвам само за съдаване на бутващ диск с инсталираните драйвери и след това,да я махна или трябва да е инсталирана?
Искам да съм сигурен,че след това няма да имам проблеми.Проблема са ми драйверите за машината под ХР
Поздрави :bye:

#35 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 08 April 2008 - 11:00

Ако не се лъжа, от boot диска на пробната версия на Acronis не можеш да създаваш или възстановяваш image файлове. Иначе ти можеш да си създадеш boot диск, но ще е малко неизползваем. От нормалната верися, която си се зарежда от твърдия диск можеш да правиш всичко, но в рамките на 15 дни.

#36 stanilabg

stanilabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1375 мнения
  • Живущ в:Пловдив, Кючука
  • Интереси:Акваристика

Публикувано: 28 June 2008 - 21:01

Здравейте на всички и специални поздрави на автора на тази страхотна статия! Толкова добре обяснено че няма как да не ти се прииска веднага да го направиш.. а и доста полезна програмка ;)
Направих всичко както е описано, включително и спасителен диск както и копие на системния дял в папка на Д-то.
Въпроса ми е към тези които вече са правили Restore ,ако компа се омаже повечко,че освен с boot CD-to na Windowsa с друго да не може да се оправи, то тогава със спасителният диск на програмата ще мога ли да стигна до копието на Д-то и да си вазвърна C-то без проблем? /защото ако yспея да вляза в windowsa или ми се поомазал малко ми стана ясно/
И другия ми въпрос е спасителния диск като с боот диска на Windowsa ли се процедира?
Поздрави!

И аз имам същият въпрос, като на ssorry.
Току що преинсталирах Windows-а, и бих искал да зная как става Restore-то с спасителния диск на програмата.
Преинсталирах Windows-а, защото след опита си да възвърна системата от копие (просто исках да видя, дали работи добре програмата, защото бях решил да сменя някакви драйвъри и ако не се получише, да направя restore), което беше запазено на дял "Д", операцията завърши успешно, но след рестарта, изписа, че липсва " NTLDR" (надявам се да не бъркам последователноста на буквите) и искаше рестарт. И пак рестарт, и пак, и пак....Затова бях пренуден да преинсталирам.
П.П. Няколко пъти бях пробвал програмата на виртуалния, но все не се получаваше Restore-то.
Мога ли да използвам Backup-а, който имам преди преинсталирането на Windows-а, за да не трябва да инсталирам всичките програми една по една? Сигурно не?

#37 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 28 June 2008 - 21:51

Лично аз нямам никакви оплаквания и съм много доволен от Acronis True Image. Поне аз обаче ползвам версия 8.0. Намирам следващите за малко тежички и с ненужни за мен (на този етап) функции. А и 8.0 е доказано стабилна и надеждна, за разлика от някои по-нови, за които съм срещал оплаквания.
Честно казано не мога да кажа защо се е получил този проблем при теб. Предполагам нещо при създаване на image файла нещо се оклепал пейзажа. Иначе спасителният диск функционира на практика по същия начин както и стандартната версия, просто се стартира от оптичен диск, а не от твърд такъв.
Предполагам питаш дали можеш да използваш backup файла да добавиш програмите на току-що инсталирания Windows. Това за жалост мисля, че не може да стане. По-новите версии могат да възстановяват отделни папки или файлове, но мисля, че това се отнася за стандартни независими файлове и папки, а в случая става въпрос за програми със свои редове в регистратурата и евентуално системни файлове. Съмнява ме Acronis да може да се справи с това.

#38 stanilabg

stanilabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1375 мнения

Публикувано: 29 June 2008 - 08:42

Лично аз нямам никакви оплаквания и съм много доволен от Acronis True Image. Поне аз обаче ползвам версия 8.0. Намирам следващите за малко тежички и с ненужни за мен (на този етап) функции. А и 8.0 е доказано стабилна и надеждна, за разлика от някои по-нови, за които съм срещал оплаквания.
Честно казано не мога да кажа защо се е получил този проблем при теб. Предполагам нещо при създаване на image файла нещо се оклепал пейзажа. Иначе спасителният диск функционира на практика по същия начин както и стандартната версия, просто се стартира от оптичен диск, а не от твърд такъв.
Предполагам питаш дали можеш да използваш backup файла да добавиш програмите на току-що инсталирания Windows. Това за жалост мисля, че не може да стане. По-новите версии могат да възстановяват отделни папки или файлове, но мисля, че това се отнася за стандартни независими файлове и папки, а в случая става въпрос за програми със свои редове в регистратурата и евентуално системни файлове. Съмнява ме Acronis да може да се справи с това.

Т.е. като се омаже работата е достатъчно да стартирам спасителният диск и след това да намеря пътя към backup-а?

#39 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 29 June 2008 - 17:09

Т.е. като се омаже работата е достатъчно да стартирам спасителният диск и след това да намеря пътя към backup-а?

Общо взето да.

#40 stanilabg

stanilabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1375 мнения

Публикувано: 29 June 2008 - 19:27

Вече пробвах с 8 версия и се получи. Но без спасителния диск, направо от твърдия диск. Надявам се да работи и след, като нещо се омаже.

#41 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 29 June 2008 - 19:31

Спасителният диск на практика се прави в случай, че инсталираната на твърдия диск версия не може да се стартира по някакви причини.

#42 PieroBG

PieroBG

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 05 July 2008 - 23:42

А има ли възможност да се стартира програмата с някой от функционалните клавиши-например F11?

#43 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 06 July 2008 - 00:00

По принцип това е нежелателно, защото това са клавиши с вече зададени и фиксирани функции. F11 е по принцип Fullscreen.

#44 Slammer

Slammer

Half Gabrovetz

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1261 мнения
  • Живущ в:Севлиево
  • Интереси:жена ми.....

Публикувано: 06 July 2008 - 00:15

А има ли възможност да се стартира програмата с някой от функционалните клавиши-например F11?

Най-вероятно искаш да си пускаш програмата преди да ти се зареди windows.
За да направиш това и да се ползва бутона F11, е нужно да си преди това да създадеш Acronis Secure Zone, откъдето се активира функцията: Acronis Startup Recovery Manager, чрез бутона F11
Добрите приятели, си остават ... много добри приятели!

#45 orion

orion

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 637 мнения
  • Живущ в:София

Публикувано: 15 July 2008 - 19:28

Здравейте,
имам странен проблем с програмата за пръв път...
Онзи ден го инсталирах на служебното , никакъв проблем, но днес реших да върна (наложи ми се де) backup а и ... странно, но не става. Версията ми е 8, ето две шотчета от първоначалното му зареждане преди ОС и грешката при опит за връщане на image файла:
Прикрепен файл  Photo_0003.jpg   46.41К   114 Брой изтегляния - Прикрепен файл  Photo_0001.jpg   197.36К   114 Брой изтегляния
Благодаря предварително за отговорите... и да попитам дали може проблемът да е от диска ако е SATA
Много са хората, малко са Човеците!
Публикувано изображениеSoftVisia

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители