Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство за работа с Acronis True Image

• Моля, влезте, за да отговорите
174 отговора по тази тема

#166 liver

liver

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 840 мнения
  • Живущ в:Бургас

Публикувано: 30 December 2010 - 17:28

Здравейте. Имам два въпроса, свързани с acronis:
1. Програмата работи ли коректно под уиндоус 7?
2. Преди да създам image на дял C, трябва ли да премахвам защитният софтуеър (имам инсталирани avira, mbam, sas) ?
Преди време прочетох, някъде си, че защитният софт е възможно да създаде проблем, при възстановяване от image-a. Ако е така, да не я тегля изобщо.

G1.Sniper Z87 | i7-4771 | R9 290 TRI-X | Barracuda 1tb | EVO 120gb | 2x8GB Evo Potenza 1866 CL9 | M12II 750W EVO Edition | Hyper 212 EVO | CM 690 III | XL2411T | R1600T

#167 miazmatik

miazmatik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения
  • Живущ в:София

Публикувано: 22 November 2012 - 22:37

И аз имам питане за Acronis,надявам се на отговор. След като съм направил веднъж имидж на дял C, как след това да го поддържам актуален,тоест как версиите на програмите,които ползвам да са най-новите? И задължително ли е да ползвам Boot CD или може да ползвам и флашка?

miazmatik.gif

#168 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 22 November 2012 - 22:46

И аз имам питане за Acronis,надявам се на отговор. След като съм направил веднъж имидж на дял C, как след това да го поддържам актуален,тоест как версиите на програмите,които ползвам да са най-новите?

Доколкото знам, няма автоматично обновяване на даден image на дял, т.е. Вие създавате такъв, когато прецените за нужно.

И задължително ли е да ползвам Boot CD или може да ползвам и флашка?

Не е задължителна употребата на оптичен носител.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#169 miazmatik

miazmatik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 22 November 2012 - 22:52

Добре а създаването на нов имидж трие ли стария или всеки път трябва да ползвам нов диск?Извинявам се за глупавите въпроси,но хич не ми е ясно?

miazmatik.gif

#170 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 22 November 2012 - 23:17

Добре а създаването на нов имидж трие ли стария или всеки път трябва да ползвам нов диск?

Тъй като не използвам Acronis True Image, не мога да кажа със сигурност, но доколкото помня, по време на създаването на нов image имате възможност да изберете изтриване на по-стар такъв.

В новите версии, Acronis добавиха създаването на така наречените differential и incremental backups.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#171 miazmatik

miazmatik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 23 November 2012 - 02:11

Да, благодаря, ориентирах се, инсталирах програмата на диск( записах я като образ) направих бекъп,който е на другия ми дял на твърдия диск,имам последен въпрос,ако операциооната система се скапе най-общо казано и реша да не преинсталирам, а да направя бекъп ще имам ли пълнофункционален windows, така както е сега,когато съм направил имиджа има ли опасност от някакво омазване,форматира ли се дяла при връщане на имиджа или обобщено- връщането на имидж,равносилно ли е на преинсталация?Благодаря!

miazmatik.gif

#172 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 23 November 2012 - 03:18

ако операциооната система се скапе най-общо казано и реша да не преинсталирам, а да направя бекъп ще имам ли пълнофункционален windows

Естествено, че не. Не можеш да направиш бекъп на скапана операционна система и да имаш после работеща такава. Бекъпът не отстранява проблеми. Той съхранява съдържанието 1:1.

така както е сега,когато съм направил имиджа има ли опасност от някакво омазване

Не схващам какво имаш предвид.

форматира ли се дяла при връщане на имиджа или обобщено- връщането на имидж,равносилно ли е на преинсталация?Благодаря!

Да, възстановяване на образ е равносилно на преинсталация.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#173 miazmatik

miazmatik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 23 November 2012 - 19:59

Разбирам за бекъпа, ако системата е скапана, ясно че правене на имидж е безсмилено. Под омазване имам предвид, като върна имидж да имам след това два windows-а например,въобще дали няма да се влошат нещата, вместо да се оправят.

miazmatik.gif

#174 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 23 November 2012 - 20:03

Под омазване имам предвид, като върна имидж да имам след това два windows-а например,въобще дали няма да се влошат нещата, вместо да се оправят.

При нормално възстановяване състоянието на системата, не би трябвало да има каквито и да е проблеми. Като цяло, този метод е доказан като доста сигурен.

#175 miazmatik

miazmatik

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 23 November 2012 - 20:41

Благодаря.

miazmatik.gif

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители