Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Не мога да се оправя със тази 10 версия на програмата няма нищо общо горе описаната.Къде се намира Create Image,Restore Image.

 

http://img406.imageshack.us/img406/6969/acronistrueimagehomens3.th.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!

Ползвам от доста време досовска версия на Аcronis Image версия 9.ххх без забележки. Интересното дойде преди няколко дни когато трябваше да върна една Виста на дял на който имаше ХР. Процесът протече нормално, но след рестарта Вистата не можа да тръгне. Изписа се съобщение, че липсва файл(не го запомних, сори) и съветва да се сложи инсталационния дирк да се даде repair. До тук добре, но при другия вариант, след инсталиране на Виста(на чисто) опита за връщане на същият архив беше успешен.

Стана ми интересно защо се получава така, нали се възстановява целият партишън? Защо ще е от значение каква операционна система е имало преди това?

 

П.П. Същата работа се получава и със Norton Ghost v8.3 DOS

Link to comment
Сподели другаде

Това, което ми идва наум е, че Vista създава специални файлове върху твърдия диск, които при създаването на резервно копие не могат да бъдат копирани или преместени. Виждал съм подобни файлове при Windows XP, които не могат да се изтрият, преместят или копират и затова се налага поправка на дадената операционна система.

Друго обяснение е, че може би липсващите файлове са на друг дял, който е бил изтрит.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте на всички и специални поздрави на автора на тази страхотна статия! Толкова добре обяснено че няма как да не ти се прииска веднага да го направиш.. а и доста полезна програмка ;)

Направих всичко както е описано, включително и спасителен диск както и копие на системния дял в папка на Д-то.

Въпроса ми е към тези които вече са правили Restore ,ако компа се омаже повечко,че освен с boot CD-to na Windowsa с друго да не може да се оправи, то тогава със спасителният диск на програмата ще мога ли да стигна до копието на Д-то и да си вазвърна C-то без проблем? /защото ако yспея да вляза в windowsa или ми се поомазал малко ми стана ясно/

И другия ми въпрос е спасителния диск като с боот диска на Windowsa ли се процедира?

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте!

Ползвам от доста време досовска версия на Аcronis Image версия 9.ххх без забележки. Интересното дойде преди няколко дни когато трябваше да върна една Виста на дял на който имаше ХР. Процесът протече нормално, но след рестарта Вистата не можа да тръгне. Изписа се съобщение, че липсва файл(не го запомних, сори) и съветва да се сложи инсталационния дирк да се даде repair. До тук добре, но при другия вариант, след инсталиране на Виста(на чисто) опита за връщане на същият архив беше успешен.

Стана ми интересно защо се получава така, нали се възстановява целият партишън? Защо ще е от значение каква операционна система е имало преди това?

 

П.П. Същата работа се получава и със Norton Ghost v8.3 DOS

 

Привет,

 

Аcronis Image работи с Windows Vista, НО с версия 10 или 11 не и с версия 9.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Искам да попитам, има ли някаква опция при омазване на компютъра да се зареди Acronis True Image като буутването с Norton ghost.Оттам да се оправи PC то.Искам да кажа поддържа ли поправяне чрез буутващ диск...

 

Съжалявам за предишния коментар, то си пише...А да ви попитам коя е най-стабилната версия на програмката... :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Последно разбра ли за буутващия диск?

Относно стабилността, не съм имал оплаквания от никоя версия, така че не мога да дам категоричен отговор. Според мен всички са си достатъчно надеждни.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, при мен се получава следния проблем при работа с Acronis True Image Home 10.0: правя си BACKUP на С, след това при RECOVERY след рестарта всичко зависва. Не мога да направя RECOVERY. Става въпрос за Лаптоп Benq A51E. Казаха ми, че трябвало да има свободен дял на харда, направих такъв оставих го неформатиран, но ефекта е същия. Със същата програма нямам проблеми когато я ползвам на настолен компютър. От какво може да се получи това и по какъв начин да оправя проблема?? Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...