Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Здравейте. Имам два въпроса, свързани с acronis:

1. Програмата работи ли коректно под уиндоус 7?

2. Преди да създам image на дял C, трябва ли да премахвам защитният софтуеър (имам инсталирани avira, mbam, sas) ?

Преди време прочетох, някъде си, че защитният софт е възможно да създаде проблем, при възстановяване от image-a. Ако е така, да не я тегля изобщо.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

И аз имам питане за Acronis,надявам се на отговор. След като съм направил веднъж имидж на дял C, как след това да го поддържам актуален,тоест как версиите на програмите,които ползвам да са най-новите? И задължително ли е да ползвам Boot CD или може да ползвам и флашка?
Link to comment
Сподели другаде

И аз имам питане за Acronis,надявам се на отговор. След като съм направил веднъж имидж на дял C, как след това да го поддържам актуален,тоест как версиите на програмите,които ползвам да са най-новите?

 

Доколкото знам, няма автоматично обновяване на даден image на дял, т.е. Вие създавате такъв, когато прецените за нужно.

 

И задължително ли е да ползвам Boot CD или може да ползвам и флашка?

 

Не е задължителна употребата на оптичен носител.

Link to comment
Сподели другаде

Добре а създаването на нов имидж трие ли стария или всеки път трябва да ползвам нов диск?Извинявам се за глупавите въпроси,но хич не ми е ясно?
Link to comment
Сподели другаде

Добре а създаването на нов имидж трие ли стария или всеки път трябва да ползвам нов диск?

 

Тъй като не използвам Acronis True Image, не мога да кажа със сигурност, но доколкото помня, по време на създаването на нов image имате възможност да изберете изтриване на по-стар такъв.

 

В новите версии, Acronis добавиха създаването на така наречените differential и incremental backups.

Link to comment
Сподели другаде

Да, благодаря, ориентирах се, инсталирах програмата на диск( записах я като образ) направих бекъп,който е на другия ми дял на твърдия диск,имам последен въпрос,ако операциооната система се скапе най-общо казано и реша да не преинсталирам, а да направя бекъп ще имам ли пълнофункционален windows, така както е сега,когато съм направил имиджа има ли опасност от някакво омазване,форматира ли се дяла при връщане на имиджа или обобщено- връщането на имидж,равносилно ли е на преинсталация?Благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

ако операциооната система се скапе най-общо казано и реша да не преинсталирам, а да направя бекъп ще имам ли пълнофункционален windows

Естествено, че не. Не можеш да направиш бекъп на скапана операционна система и да имаш после работеща такава. Бекъпът не отстранява проблеми. Той съхранява съдържанието 1:1.

 

така както е сега,когато съм направил имиджа има ли опасност от някакво омазване

Не схващам какво имаш предвид.

 

форматира ли се дяла при връщане на имиджа или обобщено- връщането на имидж,равносилно ли е на преинсталация?Благодаря!

Да, възстановяване на образ е равносилно на преинсталация.

Link to comment
Сподели другаде

Разбирам за бекъпа, ако системата е скапана, ясно че правене на имидж е безсмилено. Под омазване имам предвид, като върна имидж да имам след това два windows-а например,въобще дали няма да се влошат нещата, вместо да се оправят.
Link to comment
Сподели другаде

Под омазване имам предвид, като върна имидж да имам след това два windows-а например,въобще дали няма да се влошат нещата, вместо да се оправят.

 

При нормално възстановяване състоянието на системата, не би трябвало да има каквито и да е проблеми. Като цяло, този метод е доказан като доста сигурен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...