Jump to content

Болен съм, предстои ми пътуване, какво да правя?


Препоръчан пост

Утре трябва да пътувам,за чужбина а сега установих че имам температура ,не искам да казвам на нашите защото няма да ме пуснат да пътувам,та ако може да ми кажете какви хапчета да пия и др. и как по-бързо да се излекувам щото лошо.Благодаря,предварително!!!

 

EDIT:Забравих да ви кажв какво ми има:Отпадналост и температура и ме боли гърлото http://it-light.net/forums/style_emoticons/default/shok.gif http://it-light.net/forums/style_emoticons/default/sorry.gif

Link to comment
Сподели другаде

Отиди на лекар. Не че казвам че е нещо сериозно, поне не е задължително и се надявам да е просто настинка, но за всеки случай, най-вече имайки предвид, че отиваш в чужбина, а там няма да е никак лесно да си намериш лекар. Иначе ако изпиеш един Coldrex няма да ти навреди. Същата работа могат да свършат и аспирин с парацетамол, 1-2 хапченца витамин C и нещо за гърло - питай аптекарката. Но за всеки случай - отиди на лекар, просто за да си спокоен преди да заминеш. Не че лекаря няма да ти каже да не отложиш пътуването, но това друга тема. Направи си и чай, след горещ душ, изпий хапчетата и си легни рано. Е, ако след толкова процедури успееш да скриш от майка си, че нищо ти няма, можеш да ни се похвалиш :D

 

Сериозно: пожелавам ти всичко да е наред и леко пътуване.

Link to comment
Сподели другаде

Аз при тези случеи съм пил 5-6 витамин С-та наведнъж и след това намаляш дозата по 2 сутринта,обяд 2,вечер 3,след това пийни един Фервекс и Парацетамол или Аспирин.

ЛИЧНО при мен тази процедура върши работа и за 1-2 дни съм почти оздравял!!!

Няма да е лошо да идеш на лекар!

:yes:

Редактиран от vincenzo
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря взех топъл душ,изпих една кана чай ся ще изпия още една и се чуваствам по-добре-изпих и две половинки парацетамол и аналгин :D

Здравей WarezRu!

Радвам се, че си по- добре! Да не забравиш за пътуването да си вземеш парацетамол, аналгин, витамини и течности.

Пий колкото се може повече течности сега/ по време на пътуването няма да е удобно / , защото ако е вирусно, както си мисля, това е начина да се пречисти организма и да изхвърли токсините навън.

Обикновено в такива случаи като твоя започвам лечение с coldrex + vit C/ такава си е упаковката/, но на таблетки. Пие се през 4 часа и за 24 часа си като нов. Ако го започнеш, не е нужно да пиеш температуропонижаващи. Те се съдържат в него, заедно с витамините.

Успех, скорошно оздравяване и приятно пътуване! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...