Jump to content

Безжична интернет връзка между лаптоп и компютър


Препоръчан пост

Здравейте имам лаптоп Toshiba P4010 и компютър със интернет връзка по кабел.Искам да попитам мога ли прихващам безжична връзка на лаптопа от интернета на моя компютър?Как става тази магия?Сигурно ще ме питате какъв ми е компютъра,но аз незнам тъй като при покупката е зглобяван в магазина и невиждам да е нещо особенно.Още един въпрос на лаптопа виждам стикери за Wi-Fi и Bluetooth какво означавт те? Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

За да имаш безжичен интернет на лаптопа е необходимо да си закупиш безжичен широколентов маршрутизатор (рутер). Към него ще свържеш настолния ти компютър "жично" с кабел, докато лаптопът ще ползва Wi-Fi (WLAN). Цената на безжичните рутери варира от възможностите им като обикновено започват от около 60лв за най-ниския клас. За около 100лв може да вземеш Linksys WRT54GL, който е доста стабилен и изпитан рутер дори и без флашване с алтернативен, подобрен фърмуер като DD-WRT / Тоmato, който му разширява възможностите допълнително.

 

Oтносно стикерите "Wi-FI" и "Bluetooth" - те имат за цел да покажат, че даденото устройство (в случая лаптоп) поддържа WLAN т.е. безжичен интернет и Bluetooth протокола за създаване на PAN мрежи с цел обмен на информация безжично с редица устройства на малки разстояния.

 

Бих ти препоръчал да хвърлиш едно око на тази тема.

 

Иначе една идея - може да потърсиш за Wi-Fi мрежи около теб в момента. Има вероятност някой съсед да е изградил WLAN и да не е сложил ключ за достъп (WEP/WPA/WPA2 защита) / ограничение по MAC адреси. Среща се сравнително често. :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за изчерпателната информация.За Bluetoota можете ли да ми кажете как да го открия в лаптопа защото не виждам никакви опции за него.Незнам от къде да го активирам.
Link to comment
Сподели другаде

Я разгледай по лаптопа. Обикновено му слагат едно копче, което натискаш и то те информира че е включен. Подобно копче има и за Wi-Fi-то. Може да са в съседство.
Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност в книжката, която идва към лаптопа (User Manual) в хартиен или електронен вид има описание как се включват Bluetooth и Wi-FI контролерите. Обикновено е така, както казва draco_volans, но ако изпитваш трудности провери в документацията.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за изчерпателната информация.За Bluetoota можете ли да ми кажете как да го открия в лаптопа защото не виждам никакви опции за него.Незнам от къде да го активирам.

По принцип, като включиш Wireless-а, се включва и Bluetooth-a. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Истината е че нямам книжка,защото лаптопа е подарък.Търсих из нета нищо не намерих.Вчера се мъчих да му пусна интернет като му прехвърлих кабела за интернета от компютъра,но без резултат.Зададох му автоматични настройки в internet protocol и върху двете мониторчета се появи жълто триъгълниче с удивителен в средата.Незнам вече какво да правя ако имате някякви съвети давайте насам. :lookaround:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...