Jump to content

Кой е плеърът, който вади най-добър звук?


Препоръчан пост

Звуковата карта е CMI 8738 вмомента, но съм го правил и на Live 24... като оставя на Digital IEC958 обикновенни колонки не ебават да свиря, като си свържа усилвателя ( AKAI AX-M400 ... производство 91 година, точно последните преди акай, да минат изцяло в професионалния клас има си оптични входове и всичко, явно поддържа и цифров сигнал, което не го знаех... ) отлепва и звука е в пъти по-добър, като включа аналога и се усира, просто е доловима разликата силно... в уиндоус звука е като през аналоговия режим в уиндоус и не ми харесва... :) Не знам тук ми е доста слабо място, само коментирам от наблюдения, за това и питам.

Е, ти имаш предвид не, че изключваш ЦАП чиповете, а че ги заобикаляш. Включвайки апаратура в цифров изход на звукова карта се поема по друг "път", който не минава през ЦАП чиповете. Следвателно няма и как те да скапят звука, ако не са качествени. Точно ЦАП са най-слабите места при вградените звукови карти. Не че нямат и други слаби места, но това е може би най-значимото. При скъпите и качествените звукови карти се използват много по-качествени ЦАП и там звукът от аналоговите изходи не отстъпва почти никак на звука през цифровите изходи. При вградените звукови карти се ползват най-евтините възможни чипове, което води и до много калпав звук. Особено на Realtek AC'97 базираните звукови решения са на практика в дъното и са колкото да се чува някакъв звук. Дори High Definition вградените звукови не са особено далеч от AC'97 и си остават пак карти, колкото да не е без хич. За жалост повечето хора имат и ползват компютърни колонки от ниския и средния клас и за тях няма и чак такъв смисъл от по-сериозна звукова карта.

 

Night_Reven,искам да те питам относно програмата Steinberg Mymp3Pro.Чел съм някъде,че тя вади по-добър звук от другите.Изтеглих я обаче немога да чуя звука да е по качествен.Ако може кажи и ти твоето мнение относно програмата!

vyrgozunqk ме е повторил, но нека се и потретя: декодерите се пишат по определени и зададени стандарти, които целят максимално точно възпроизвеждане на кодирания аудио поток. Всеки, който пише декодер по тези стандарти, ще получи декодер с на практика същото качество като друг, който пише декодер по тези стандарти. Разликата в различните декодери не е в качеството, а в скоростта и съвместимостта (ако са съобразени със стандартите), т.е. доколко даден декодер ще е лек и доколко ще се справя с повредени файлове, файлове, създадени от калпави енкодери с кофти VBR header например , и т.н. Ако някой декодер предоставя по-ниско качество, значи той не е написан точно по стандарта, което се прави с цел допълнително олекотяване, но това пък е в резултат на лош програмен код така или иначе.

Т.е. е възможно даден декодер да е по-некачествен от друг, но на практика всички декодери, използвани в съвременните плеъри, се базират на може би 2-3 библиотеки, които са доказани и качествени. С други думи, ако има разлика, то тя е толкова минимална, че меко казано смешно дори да се спори за нея. Все едно да се спори за 1 стотинка, на фона на да речем 1 милион лева.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 3 weeks later...

Winamp прави странни проблеми. Стартирам го , всичко ок и по някое време като почна да разгледжам playlists, visualisations, browser и т.н. winamp-a замръзва, забива, бъгва ли не знам и аз как да го нарека. Музиката , кяото съм пуснал върви, но не мога да го управлявам. Два пъти го преинсталирам, все тази. И на про, и нa full версията, пак така. Инсталирал съм 2-3 скина, които изискват инсталиране на допълнителен плъгин и след което се инсталира и това допълнително(на шота- classic pro). Да е от него...не знам, но не трябва така да се получава. Нали са за да се ползват?

едит: уина ми е на 3-4 дена, нямам инсталирани бъгави програми. Дори tune up не пускам да чисти регистрите. На нов уин ми прай мизерии winamp. И това е платена програма. Да, сигурно по орязаните версии или без допълнителни плъгини работят ок, но пък аз искам да ползвам и някои допълнителни неща. Е как да им дадеш пари, като при инсталиране на някои плъгин ...бум , гърми плеъра. Чудя се, как itunes, който инсталира 1000 неща не прави мизерии, а winamp за 2 дена, 5 пъти замръзва.

post-8656-12540719598758_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Winamp "замръзва" в моментите, когато ти предлага да свалиш по-нова версия докато се свързва със сървъра (или когато получава информация от CD DataBase за съдържанието на поставения Audio CD). Това го прави обикновено само при първото му стартиране от стартирането на компютъра. При теб случая май не е такъв? Не се сещам друго в момента, освен да го прави само на някои парчета... Ето сега закачих тая музика от снимката ти да видя как е и аз при възпроизвеждане с Winamp.
Link to comment
Сподели другаде

едит: уина ми е на 3-4 дена, нямам инсталирани бъгави програми. Дори tune up не пускам да чисти регистрите. На нов уин ми прай мизерии winamp. И това е платена програма. Да, сигурно по орязаните версии или без допълнителни плъгини работят ок, но пък аз искам да ползвам и някои допълнителни неща. Е как да им дадеш пари, като при инсталиране на някои плъгин ...бум , гърми плеъра. Чудя се, как itunes, който инсталира 1000 неща не прави мизерии, а winamp за 2 дена, 5 пъти замръзва.

1. Winamp не е платена. Има платена версия, но никой не те кара да плащаш каквото и да било. Платената версия:

- позволява рипване в MP3;

- увеличава максималния битрейт за рипване в HE-AAC над 128 Kbit, което е лимитът в безплатната;

- позволява рипване в AAC и WMA на скорости над 8х, което е лимитът в безплатната версия;

- позволява запис на дискове на скорост, по-висока от 2х, което е лимитът в безплатната версия.

Аз не виждам функция сред тези, която да има каквото и да било общо с възпроизвеждане, така че един обикновен потребител може съвсем спокойно да не плаща.

 

2. Ако Winamp забива с някой плъгин, то проблемът е по всяка вероятност в самия плъгин, а не в плеъра. Ползвам Winamp от години и с изключение на някои конкретни версии от първите 5.5х всички останали са били доста стабилни. Особено като се инсталират малко от новите екстри. Тогава остават по-скоро по-стари и достатъчно добре разработени компоненти и плеърът е много лек и стабилен. Имам зареден списък с над 8000 песни и плеърът се държи стабилно и заема средно около 10-ина до 15MB памет private bytes памет. Бих казал, че това определено е добро постижение. Вярно е, че аз съм го окастрил моя Winamp доста, но не съм се лишил от никаква поддръжка на аудио файлове и нямам нито едно поне малко сериозно оплакване, а се считам за сравнително критичен човек, който лесно намира кусури, което ще демонстирам донякъде в т.3.

 

3. iTunes не бих го ползвал, пък ако ще и да ми плащат. Пробвах го на виртуалната си машина и останах отвратен. Това чудо има голям инсталационен файл, след инсталация има общ размер от може би около 200MB. Добавя 2 свои процеса за автоматично стартиране с Windows. Инсталира 3 или 4 свои услуги. Инсталира свой Winsock файл, за да прихваща интернет пакети. Плеърът, стартиран, заема около 50-70MB памет и поддържа изключително малко формати: AIFF, WAV, MP3 и AAC. Първият формат е Apple-ски и е много слабо разпространен (да не кажа, че никога не ми е попадал такъв файл), WAV се поддържа от абсолютно всяка една аудио програма, MP3 се поддържа от всеки един уважаващ себе си плеър, а и Windows има вградена поддържка. Единствено AAC може да се изтъкне като реална екстра, но на фона на всички останали известни плеъри iTunes изглежда просто жалко. Всъщност мисля, че може да поддържа и FLAC и Vorbis в OGG контейнер, но трябвало да се добавят някакви плъгини и тогава пак май не било както трябва. На всичкото отгоре му трябват мисля около 5 деинсталации, за да се премахне напълно. Една деинсталация за премахване на iTunes, след което тя се "превръща" в QuickTime, което също трябва да се деинсталира. След това още 3 за трите допълнителни услуги, които са инсталирани - Bonjour, Apple Mobile нещо си и др. (имената ги пиша по спомен). Единственото хубаво нещо, което мога да кажа за iTunes, е, че все пак се деинсталира чистичко. И все пак това не е особен плюс на фона на самия продукт.

Link to comment
Сподели другаде

Winamp "замръзва" в моментите, когато ти предлага да свалиш по-нова версия докато се свързва със сървъра (или когато получава информация от CD DataBase за съдържанието на поставения Audio CD). Това го прави обикновено само при първото му стартиране от стартирането на компютъра. При теб случая май не е такъв? Не се сещам друго в момента, освен да го прави само на някои парчета... Ето сега закачих тая музика от снимката ти да видя как е и аз при възпроизвеждане с Winamp.

Едва ли е от това. 6-7 месеца не го ползвах и реших пак да се върна на него, но явно никога няма да си оправят плеъра. Е, ако сложа lite версията ще е бачка на 100% , но пък ако при допълнителните екстри започне да се бъгва, какво да говорим. Ето и колко много допълнителни екстри съм му сложил(BrowserPro и Now Playng). Цели две. И то за инсталиране на 2-3 скина, си добави classic pro и тея неща към него, които естествено не ми трябват изобщо.

edit:night_raven, какво толкова съм му сложил? Нищо. Няколко скина, за които си инсталира тези боклуци. Е...дай да го орежа за да върви като хората. Трябва да работи и така, след като са го пуснали и искат да взимат пари. Нали в в крайна сметка, тези добавки са за да работят. Ами не е плеър това . Явно ще се търси алтернативен на този. Да, itunes Инсталира 1000 боклука със себе си и за това го разкарах, но пък нямаше и един бъг докато го пробвах.

edit2:nazikov, за някои скинове изисква инсталиране на classic pro + тези widgets, на шота. Не знам при теб дали ги има. Проблема е ясно, че не е в музиката. Въртят се същите на wmp и няма бъгове. Вече не знам кое, какво инсталира, добавя и т.н. Толкова да няма един плеър , който хем да е удобен, да изглежда добре и няма бъгове същевременно.

post-8656-12540762984334_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли е от това. 6-7 месеца не го ползвах и реших пак да се върна на него, но явно никога няма да си оправят плеъра. Е, ако сложа lite версията ще е бачка на 100% , но пък ако при допълнителните екстри започне да се бъгва, какво да говорим. Ето и колко много допълнителни екстри съм му сложил. Цели две. Ито за инсталиране на 2-3 скина, си добави classic pro и тея неща към него, които естествено не ми трябват изобщо.

Не забелязах проблеми със същата музика като твоята, когато си снимал. Аз инсталирам (поставям) допълнително към Winamp само някои плъгини, за да поддържа повече формати (като APE и WavPack), ама и преди време съм свалял разни скинове от сайта им и не е имало проблеми.

 

edit2:nazikov, за някои скинове изисква инсталиране на classic pro + тези widgets, на шота. Не знам при теб дали ги има.

Изискват инсталиране на Classic Pro? Не съм пробвал тези скинове.

Link to comment
Сподели другаде

Хора, казвам с инсталирани някои добавки че прави мизерии, не чист.

Nazikov, ето линк за скиновете, които изискват classic pro. http://www.skinconsortium.com/index.php?page=Downloads&typeID=4 . Но какво още инсталира, не помня. :haha: Аз съм с тези скинове- cPro - GTAIV, cPro - Das Skin, cPro - Relax,

Link to comment
Сподели другаде

Posted 30 August 2009 - 14:34

AIMP наистина имаше потенциал да измести Winamp, но не успя. Авторът й проявяваше безхаберие спрямо докладвани проблеми в английския форум, което ми направи много лошо впечатление. Бях много навит да подложа AIMP на изпитателен период, но поради тази апатия от страна на автора й се отказах. Това не прави AIMP лош плеър в никакъв случай. Дори напротив, доста добър си е. Не съм проверявал по-подробно какво е положението с програмата. И все пак към настоящия момент съм с Winamp и няма изгледи скоро да го сменя. Вярно е, че при пълна инсталация е по-тежичък и проявява бъгчета понякога, но ако се ореже при инсталацията и се инсталират само по-/най-основните елементи колкото за изчистен аудио плеър (нещо като Lite версията, но не съвсем), плеърът става много стабилен и лек, може би дори по-лек от останалите известни плеъри (без XMPlay, който е без конкуренция в това отношение). Аз го инсталирам така.

 

Най не понасям пристрастните хора ...

Link to comment
Сподели другаде

В options\preferences\visualisations колко плъгина има по подразбиране в winamp? При мен бяха 3 и деинсталирах единия (advanced visualisation studio). Него като го стартирах и сменах ''визуалите'', даваше don't send. И си мисля да не би някои от тях да прави проблема. Ето при мен кои са.

edit: допускам конфликт между някои скин и визуализация. Дори и да не е пусната визуализация, мисля, че е възможен конфликт, защото като чета в сайта на уинамп, има някои версиии плъгини, които не са съвместими с всички скинове или са проблемни при други ползватели

post-8656-12540869989867_thumb.jpg

Редактиран от liver
Link to comment
Сподели другаде

То вярно, че и при мен понякога забива моя Winamp Pro 5.552 като сменям визуализациите - досега не бях се ровил там, защото не ги ползвам - иначе има доста красиви визуализации. Даже се наложи веднъж да го спра принудително от таск-мениджъра. Ето какво има при мен:

post-10359-12540891821066_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

То вярно, че и при мен понякога забива моя Winamp Pro 5.552 като сменям визуализациите - досега не бях се ровил там, защото не ги ползвам - иначе има доста красиви визуализации. Даже се наложи веднъж да го спра принудително от таск-мениджъра. Ето какво има при мен:

То и аз не ги ползвам , но ми са интересни функциите и ровя навсякъде. :) за това и откривам проблеми навсякъде. Та по темата. Мисля, че открих проблема. Точно визуализацията е. Динсталирах плеъра, изтрих всичко след това ръчно-остатъчни папки, с Ccleaner почистих, в prefetch-a всичко свързано с winamp. Рестартирах , инсталирах full версията, пусанх пелъра без да съм добавил нищо. Цъкам на визуализацията. И познай. Плеъра увисна точно на advanced skin studio, като ги сменях постоянно. Разкарах плъгина. Мисля, че като го няма, няма да има и проблеми. Да видим. Между другото намерих яка визуализация на pioneer. За разлика от другите, яде само 5 % от процесорната мощ. Другите искат 20-30 % и нагоре, а и са доста грозни. Ще постна шот , ако ти хареса да си я дръпнеш.

http://www.pic-bg.net/kartinkibe/787/647/23/failowe/filesgo/images2/store/pic_untitled1.JPG_pgao0yhiwj5qy59o0vx2pue9vv8of1_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...