Jump to content

Ръководство за работа с Format Factory!


Препоръчан пост

Искам да извадя едни вградени във видеопотока субтитри от един MKV файл. Мисля първо да конвертирам MKV в AVI и после да отсканирам субтитрите с помощта на SubRip. Няма ли някъде ръководство за работа със SubRip ?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 155
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако се оправяш с английския, ръководство има на официалната страница на приложението.

Е ти пък! Със SubRip се работи по интуиция! Поне аз така съм го ползвал. Може да съм го позабравил, но помня че философията е никаква.
Link to comment
Сподели другаде

Реално погледнато ще е по-лесно на теб да си намериш ръководство на руски, отколкото аз да ти намеря такова, защото аз не го знам езика.

 

Е ти пък! Със SubRip се работи по интуиция! Поне аз така съм го ползвал. Може да съм го позабравил, но помня че философията е никаква.

В случая говорим за извличане на субтитри от видео поток, което е по-различно и не чак толкова интуитивно.

Link to comment
Сподели другаде

Е ти пък! Със SubRip се работи по интуиция! Поне аз така съм го ползвал. Може да съм го позабравил, но помня че философията е никаква.

 

То и аз така се оправям най често, така и най се усвоява програмата, но в дадения случай нямам достатъчно време.

 

Благодаря Night_Raven, ще се оправя някакси, а за конвертирането в AVI какво по твое мнение е най подходящо?

Link to comment
Сподели другаде

Кажи някоя безплатна програма за MKV to AVI без пробен период, водни знаци и 1 мин файл. Предполагам че ще е нещо по старо. Сега свърших работа с една програма, която има водни знаци (видеото не ми трябва), но питам за по нататък. Благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Програми такива бол. Има по-аматьорски от рода на описаната в текущата тема Format Factory, а има и по-кадърни - Handbrake, RipBot264, StaxRip, MeGUI. Най-лесните за работа би трябвало да са RipBot264 и StaxRIp. Лично аз предпочитам MeGUI по ред причини, но тя е и най-сложната.
Link to comment
Сподели другаде

Преобразувах MKV-то и в DVD, но пак не се получи да извадя субтитрите с SubRip. Като се разрових в интернет, разбрах, че SubRip отсканирва субтитрите от картинките им, които се пазят в DVD-то отделно от видеото преди наслагването им с видеото, а при мен още в изходния MKV файл те са част от картината на видеото, т. е. няма откъде да се вземат за отделен поток в DVD-то (мисля, че са в SUP формат) . Същата е и ситуацията и когато конвертирам от MKV в AVI, т. е. задачата на практика май е нерешима по сравнително лесен начин. Благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Имам малък проблем с Формат-факторито и се надявам да ми помогнете да го разреша.

Ползвам тази турбо-яка програма от около 2 години, ама не за кой знае какви велики дела - преобразувам главно видео-файлове от камерата (с разширение MOD) в avi. Наскоро преминах от Windows XP на 7-ца и сложих новата версия (2,95) на програмата. Не помня преди с коя съм работила, защото не я слагах аз, но работеше безотказно.

Когато тръгвам сега да конвертирам, в полето СЪСТОЯНИЕ се появява illegal file name... Къде ли не четох, какво ли не слагах, къде ли не бърках (пояснявам, че не съм голяма разбирачка), дори за повечето действия не разбрах какво точно правя... Обаче проблемът си остана.

Моля ви се, дайте акъл какво да правя!

Link to comment
Сподели другаде

На официалната им страница за изтегляне, най-долу има бутонче за Download - VC10 Runtime, с разяснение

Attention : If you fail to run FormatFactory , Please download this patch to fix your system runtime.

което всъщност е Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x86). Така че, засега пробвай да изтеглиш оттук и инсталираш пакета, след което направи рестарт на компютъра и пробвай пак да конвертираш. Пиши дали се е оправило.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е, да се дължи и на UAC (User Account Control), затова пробвай да смениш Output папката, тоест папката за запис на вече конвертираните файлове в директория D:\Format Factory (създай такава папка).
Link to comment
Сподели другаде

Мазарин, благодаря за бързия отговор! :) Мислех, че ще ми се наложи да чакам поне няколко дни, докато ме забележат. :)

Опитах с инсталиране на тая джаджа, която си ми написал, рестартирах - пак illegal file name.

Проверих в настройките - зададено ми е да съхранява във входящата папка. Ако правилно разбирам, откъдето е изходният файл за конвертиране, там ще се запази новият, което ме устройва перфектно.

Обаче проблемът си остава.

Между другото, опитах и с друга програма за конвертиране - Any Video Converter и пак ми дава грешка. Започвам да се чудя, възможно ли е, нещо да се е случило с камерата? Макар, че нищо не съм променяла там по настройките...

:(

Link to comment
Сподели другаде

Преди да конвертираш файла, премести го на D: в папка, примерно - D:\Input и нека изходната папка да бъде също на D:\Output.

Тоест да са в различни папки и да не са на C:

Из чуждестранните форуми намирам това:

About The Illegal File Name Error in Format Factory

 

Please Don't worry guys, I've found the solution of this problem. The error is that when you do a right click on the file watch closely at the "Add to _____" .it shows some question marks (??) in between the file name. That's why format factory is not converting files. Now all you have to do is either remove these question marks manually or rename the whole file.

 

Провери за въпросителни в наименованието на файла или пътечката до него.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...