Jump to content

Ръководство за работа с Format Factory!


Препоръчан пост

  • Отговори 155
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Просто няма как да стане да конвентираш текстови файл в аудио файл!

То каква ти е целта, текст от файла да ти се 'прочете' и да си го слушаш след това!?

Link to comment
Сподели другаде

Става да се направи текст като аудио,но не и с ФорматФактори

Предполагам имаш предвид прочетения на глас текст да се запише като аудио. Защото другото ми звучи в сферата на фантастиката. Аз, че съм зле с компютрите си е факт....но толкова пък да съм изостанала-не ми се вярва :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Няма тука фантастика! Текстов файл съм правил много пъти в .Wav файл, но не Format Factory,

(не и през микрофон) а с диктора който се използва за четене на субтитри през KMPlayer (въпросната Gergana) или истинското име е: BACL SpeechLab 2.0

Ето снимка на диктора с опциите му:

http://store.picbg.net/thumb/34/82/3d0b8e66a0f83482.jpg

 

След което за да стане в .mp3 може да се използва Format Factory!

Но аз редпочитам да го правя с руската програма Mp3Siem (която може да прави .mp3 в .Wav и обратно .Wav в .mp3!

С нея .mp3 файл го правя от 10 мегабайта по-малък от 1 мегабайт за телефона си (но това става само от .mp3 в .mp3)!

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, че пиша втори пореден пост, но бях запитан на ЛС за програма която да реже части от песни за телефон или да се използват целите, но с по-малък размер за да заемат по-малко място на самия телефон и за това ще ги приложа тук (понеже не обичам скритите работи, а и това е форум и трябва всичко да се прави публично пък и това е едно от правилатана форума)!

Програма за рязане на песни (мелодии): mp3DirectCut 2.12

Програма за смаляване на .mp3 (според както съм описал в предния си пост): Mp3Siem16

Link to comment
Сподели другаде

а с диктора който се използва за четене на субтитри през KMPlayer (въпросната Gergana) или истинското име е: BACL SpeechLab 2.0

 

Стана :yeah:

Сега го пробвах ,но искам да попитам може ли по избор да си избера дали гласът в аудиото да е на мъж или на жена?

В момента, когато субтитрите са на английски гласът в Wav файла е на мъж, а при българските-на жена. Мога ли по избор да ги променям и как?

Link to comment
Сподели другаде

Грешка! Винаги е жена, просто вторият път съм дала на microsoft sam вместо Gergana :bored: Но пак остава въпроса, може ли от някъде да се избира пола при четене на текста?
Link to comment
Сподели другаде

Ами до колкото знам тази версия е само с женски глас, но не знам дали са правили нова версия защото тази идея от доста време я обмислят да има избор между мъжки и женски глас!
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Имам няколко въпроса относно Format Factory.

 

1) Трябва ли, респективно, добре ли е да се включва опцията AviSynth при конвертиране на видео? Моля да се обосновете защо.

2) Защо се получава така, че при избиране на опцията Copy на звука, след конвертиране звуковия поток липсва в видеото? Отнася се до формати AC3 и DTS, с други не съм пробвал.

3) При конвертиране на DVD post-485-026106600 1289470419_thumb.jpg използвам следните настройки post-485-097715600 1289470486_thumb.jpg ми дава грешка post-485-021903100 1289470512_thumb.jpg

Защо се получава така?

4) При конвертиране на DVD, ако избера при Video Size възможността Default, означава, че изходния формат ще е с резолюцията на входящия - в случая 720х480. Само че, ако това е Aspect Ratio 16:9 при DVD (NTSC), то при XviD, не е 16:9 и образа е разтегнат. Ако задам ръчно размера - да кажем 720х404, то тогава остава дължината (720) и се намаля височината (от 480 на 404), т.е. образа е сплескан. Още по-лош е случая, ако DVD-то е PAL - тогава Aspect Ratio 16:9 е с размери 720х576, т.е. още по-голямо свиване на образа (от 576 на 404). Как да постъпя, ако искам максимална резолюция - 720х404?

5) Има ли възможност да се зададе краен размер на видеото/файла? При конвертиране на видео с резолюция 1280х720 (в повечето случаи MKV) в XviD с резолюция 720х404 (размера е такъв за да се запази Aspect Ratio 16:9), много често се получава по-голям краен размер на файла от входящия такъв. Доста програми имат възможността, при задаване на определен вitrate да изчисляват крайния размер на файла. Или обратно - при задаване на краен размер по желание, да изчислява какъв ще е битрейта и ако има нужда да се вдигне.

6) Открих, че програмата може да конвертира DVD, но не само чрез "Видео ДВД към видео файл", а чрез "Всички към....". Това става с помощта на *.avs скрипт. Създадох такъв чрез MeGUI и нейната AVS Script Creator. За съжаление крайният резултат не беше много добър. Има ли друга възможност за създаване на скрипти, но да бъде нагледна? Т.е. както е при MeGUI - да се вижда какво се изрязва; как се променя Aspect Ratio при задаване на определени размери/резолюции; и т.н.

 

За сега не се сещам за повече въпроси.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

може ли да се промени цвета на субтитри след това да гледам филма на телевизор не можах да го сторя моля за помощ

Може да се променя големината на шрифта.Мисля,че на 3 е най добре.

post-11269-038258500 1292354951_thumb.jpg

post-11269-085226000 1292355307_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

въпроса мие може ли цвета на субтитри

Виж горе първата снимка.Влизаш в настройки.Шрифт на субтитрите.Слагаш отметка на цвят и си избираш.

Link to comment
Сподели другаде

Виж горе първата снимка.Влизаш в настройки.Шрифт на субтитрите.Слагаш отметка на цвят и си избираш.

нестава,ти опитвал ли си нещо друго трябва най вероятно по горе да се отметне

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...