Jump to content

Без ток към монитора


Препоръчан пост

Здравейте,

имам следния проблем отскоро:

не съм сменял хардуеър, а какви програми съм инсталирал и деинсталирал ми е трудно да кажа.

захранването ми е достатъчно - 400+, но са вързани само 80 GB хард, DVD и видео картата.

когато пусна компа и трябва да направи post check-a, няма ток към монитора, т.е. не показва post screen, но мога да вляза в boot menu, нито да избера boot sequence.

монитора се включва, когато почне да се зарежда операционната система.

някакви идеи от какво може да се получи това и как да се отстрани?

благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Този монитор има ли си производител и модел или е краден и са му заличили надписите? Информация за дънната платка и захранването също няма да е излишна.
Link to comment
Сподели другаде

това стандартни въпроси ли са или просто се заяждаш?

какво значение има какъв е монитора, като не влиза ток в него от pc-то/ видео картата.

дъното е асус к8х-v, а захранването не е най-дървеното възможно...

Link to comment
Сподели другаде

смятах, и продължавам да смята, че каквато информация е необходима съм я дал.

не получих отговор за какво е необходима марката на монитора.

ако някои ме попита, какво ям пред компа и това ли има значение? все пак не е да не разбирам грам нищо.

а специално ти си наясно, че има много хора, които просто повтарят въпроси, които са чули от разбиращи.

 

но ето по същество:

монитора си работи на 6,

дори и да вляза в биос, докато зарежда, монитора не получава ток, докато не почне да се зарежда ос-то.

сега пробвах с друга видео карта (ати 9600) и с нея си работи ок.

нещо по тази е (ати х1650), или по захранването. но то дори да не е някаква марка, 400W трябва да се достатъчно, при положение, че са вързани само 80 GB хард, DVD и видео картата.

Link to comment
Сподели другаде

това стандартни въпроси ли са или просто се заяждаш?
- опитвам се да помогна, доколкото мога. Можеш да прочетеш Съветите за успешна взаимопомощ, можеш и да не ги четеш. Може и да успеем да ти помогнем, може и да не успеем. Зависи само от теб.
... какво значение има какъв е монитора...
- различните видове монитори работят по различен начин. Съответно и повредите им са различни.
... като не влиза ток в него от pc-то/ видео картата.
Някои РС наистина имат извод от захранването за включване на монитор, но ти не си казал дали при теб е така. Обикновено от видеокартата "излиза" сигнал за картината на монитора, а не "ток", но може би говорим за различни неща. Дефинирай "ток", ако обичаш.
... дъното е асус к8х-v...
- такъв модел дъно на сайта на ASUS няма.
... а захранването не е най-дървеното възможно...
- можеш ли да дефинираш "дървено", желателно е да се знае реалната отдавана мощност от това захранване.

 

дори и да вляза в биос, докато зарежда, монитора не получава ток, докато не почне да се зарежда ос-то.
Какво означава "не получава ток" - свети ли изобщо някакъв индикатор на монитора (например на бутона за нключване), когато си в менюто на BIOS?

След като си проверил състоянието с друга видео карта и при нея няма проблем, очевидно монитора наистина "си работи на 6". Остава възможността за повреда в самата видео карта и/или повреда в свързващите букси и кабели.

Link to comment
Сподели другаде

смятах, и продължавам да смята, че каквато информация е необходима съм я дал.

не получих отговор за какво е необходима марката на монитора.

ако някои ме попита, какво ям пред компа и това ли има значение? все пак не е да не разбирам грам нищо.

а специално ти си наясно, че има много хора, които просто повтарят въпроси, които са чули от разбиращи.

Щом е поискана информацията, значи е имало причина. Дори и да не е най-важната информация относно проблема, щом авторът на коментара е сметнал, че му е нужна, значи за него тя е от значение и може да му даде насоки къде е проблемът.

При положение, че ти си този, който търси помощ (т.е. ти си на зор иначе казано), не би трябвало да се пазариш каква информация даваш. Още повече, че получената помощ ще е безплатна.

Разбира се никой не може да те накара насила да предоставиш информация, която ти не желаеш да разкриваш, но при това положение проблемът е по-скоро твой.

Link to comment
Сподели другаде

към panevdd

- опитвам се да помогна, доколкото мога. Можеш да прочетеш Съветите за успешна взаимопомощ, можеш и да не ги четеш. Може и да успеем да ти помогнем, може и да не успеем. Зависи само от теб.

-благодаря, за което

 

- различните видове монитори работят по различен начин. Съответно и повредите им са различни.

-нека оставим монитора, поне мога да кажа със сигурност, че проблема не е там

 

Някои РС наистина имат извод от захранването за включване на монитор, но ти не си казал дали при теб е така. Обикновено от видеокартата "излиза" сигнал за картината на монитора, а не "ток", но може би говорим за различни неща. Дефинирай "ток", ако обичаш.

-грешката е изцяло моя, сега виждам, че не съм се изразил правилно: монитора си има ток, но не получава сигнал от видео картата, докато не почне да зарежда ос-то

 

- такъв модел дъно на сайта на ASUS няма.

-ами тогава ще да е k8v-x

 

- можеш ли да дефинираш "дървено", желателно е да се знае реалната отдавана мощност от това захранване.

-не мога да кажа марката, за това и не я казвам, не е от най-скъпите, не е от най-пропадналите. мощността е 400W, колко от нея е реална, не мога да предположа

 

Остава възможността за повреда в самата видео карта и/или повреда в свързващите букси и кабели.

за буксите и кабелите... все пак в крайна сметка всичко тръгва, само че прескача post screen-a.

колкото до самата видео карта, на там отиват нещата още от самото начало и за това не ми се пишеха други неща.

като допълнение, видео картата не успява да детектне TV вързано през S-Video.

и като цяло, питането ми беше, дали това е от някаква настройка; дали може да е от биос на картата; или някакъв хардуерен проблем на картата.

 

към Night_Raven

При положение, че ти си този, който търси помощ (т.е. ти си на зор иначе казано)

-въобще не съм на зор (т.е. хич не ми е зор)

 

Още повече, че получената помощ ще е безплатна.

-още повече си наясно с достоверността на безплатната информацията от интернет.

 

възмутен съм и огорчен (ударенията са в 'у'-то на възмутен и в двете 'о'-та на огорчен), и обявявам 15 мин символична гладна стачка, докато си изпия кафето.

Link to comment
Сподели другаде

Х1650 до колкото помня имаха допълнителна букса за захранване, т.е. могат да работят и без него но се държат странно , та ако имаш такава, то свързал ли си я, второ дъното има ли вградена видео карта, ако има, разгледай настройките в Биоса и сложи карта по подразбиране тази на AGP слота и забрани вградената.
Link to comment
Сподели другаде

Х1650 до колкото помня имаха допълнителна букса за захранване, т.е. могат да работят и без него но се държат странно , та ако имаш такава, то свързал ли си я, второ дъното има ли вградена видео карта, ако има, разгледай настройките в Биоса и сложи карта по подразбиране тази на AGP слота и забрани вградената.

Имал съм 2 Х1650, до сега не съм виждал букса за захранване ( допълнително ) на тази серия ...

Няма и да видя, защото картата е среден клас и 75В ит ПСИ-Е слота са и напълно достатъчни ;)

 

Относно проблема на автора - просто извади батерийката на дъното, изчакай 2-3 мин ( може и 10 сек. , ама не се юркай :) ), след което пак я сложи.

В биоса по дифолт Primary display adapter е отметнато на PCI.

Направи го на PCI-E.

Това е :)

Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...